www.elektronik.si
RS232 - hardversko vprašanje

www.elektronik.si -> Periferija

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 1:58 pm    Naslov sporočila:  RS232 - hardversko vprašanje
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni.

Predem naredim TIV, me zanima če bi hardversko delovala shema v prilogi...
Torej:
1- imam mikrokontroler, ki lepo oddaja ukaze GSM modulu SIM800L. Vse napetosti so TTL nivoja in stvar funkcionira.
2- v to povezavo bi rad vključil tudi tretjega, in sicer PC preko MAX232 (pretvorba nivojev). Ta ima dva ločena kanala za komunikacijo.
3- za priklop PCja bi uporabil dve DB9 vtičnici in sicer po shemi ALI leva za komunikacijo z krmilnikom, ALI desna za komunikacijo z GSM modulom. Torej ne obe naenkrat.

Zanima pa me, če lahko skupaj povežem dve TX liniji dveh naprav na podatkovnem vodilu, ali bi na ta način kaj uničil, npr. enega TX izhodov?

Združevanje dveh RX linij mislim da ne dela problema, prav tako seveda ne združevanje RX in TX skupaj.

To me zanima samo hardversko, višek klepeta po podatkovnem vodilu tokrat ni v vprašanju.

Avtor: EisenhornKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 2:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo,
jaz sem ponavadi za tri ali več uporabnikov UART linij uporabljal način ki je na pripeti sliki. Torej če imaš na isti liniji dva TX izhoda ju "ločiš" z diodo in pull up uporom na liniji. Deluje brez problema.

Lp.

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 8:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
O hvala lepa za idejo. Idea

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 2:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hja, prehitro veselje.

Pri mojih željah bi bila dva mastra in dva slavea. Torej no go. bom moral priklop računalnika v komunikacijo med uC in SIM modulom rešiti drugače. Ene hardverske ideje so že vzcvetele. Think

Avtor: EisenhornKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 3:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S HW strani bi moralo isto delovati. Poskusi po pripeti shemi. Seveda pa je lahko v enem trenutku samo en oddajnik - TX signal.

Lp

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group