www.elektronik.si
stikala, tipke, releji

www.elektronik.si -> Elektronika za začetnike

Avtor: SiliconValley PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2019 9:20 pm    Naslov sporočila:  stikala, tipke, releji
----------------------------------------------------------------------------
Živijo,

Odločil sem se, da si predelam napajalnik iz starega serverja v 12V napajalnik za več stvari; polnilci, luči itd.

Rabil bi malo pomoči, ker imam slabo znanje elektrotehnike.

Če želim vklopit tak napajalnik, moram povezati dva pina na katerih je 3.3V na GND.

Kot gumb za vklop bi uporabil:

https://www.aliexpress.com/item/1pcs-19mm-Black-Waterproof-Latching-Maintained-Flat-Round-Stainless-Steel-Metal-Push-Button-Switch-LED-Light/32822327677.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.25ba2e0eRf4tKn

Pri tem elementu me zanima gleden na to da piše "Button Switch" ali je to tipka ali stikalo? Če je tipka, ali obstaja rele, ki bi omogočal, da bi ob prvem signalu tipke sklenil tokokrog ob drugem pa ga razklenil?
Pri tej tipki me tudi bega, izbira napetosti. Preklapljala bo napetosti 3.3V Verjetno pa je izbira napetosti tu zaradi osvetlitve? Tako, da najbolje da kupim 12V verzijo?

Ob enem me zanima, katere releje bi mo priporočali za 12V 60A.

Hvala pa lep dan še naprej.

Avtor: someoneONKraj: Posavje PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2019 9:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole iz linka je stikalo (latching). Če bi rad pa s tipko (ne stikalom) vklapljal in izklapljal, poišči na ebay ali podobni strani "bistable relay" ali "self latching relay", primerne moči.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group