www.elektronik.si
Absolutni encoder (RE36SC)

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: lokar2000 PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2019 1:06 pm    Naslov sporočila:  Absolutni encoder (RE36SC)
----------------------------------------------------------------------------
Delam na projektu, kjer bi potreboval absolutni dajalnik pozicije. Encoder sem že kupil pri RLS-ju in priklopil priključke DATA+,DATA-,CLOCK+,CLOCK- na vhode osciloskopa vendar nisem nič opazil. RLS sem že poskusil kontaktirati vendar so mi poslali le dokumentacijo, ki se jo dobi na njihovi spletni strani. Za procesiranje podatkov, ki prihajajo iz encoderja bi uporabljal mikrokontroler Arduino.

Encoder tip: RE36SC - 0609B10F2A06
link do RLS spletne strani: https://www.rls.si/en/re36-rotary-magnetic-shaft-encoder

Zasledil sem, da potrebujem vmesnik med dajalnikom ter mikrokontrolerjem, vendar sem našel le vmesnik ttl-485. Ta vmesnik je eno-kanalen ampak jaz potrebujem dvo-kanalnega. Če ima kdo od vas kakšne izkušnje z absolutnimi encoderji ali ve kako bi to težavo rešil naj mi prosim pomaga.

Hvala že v naprej.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2019 1:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Clock je input v enkoder in data output iz enkoderja, torej, brez, da bi pripeljal v enkoder clock, ne boš iz enkoderja dobil nič.
Vhod in izhod sta RS422 kompatibilna, glede na to, da bi rad uporabi enkoder v povezavi z Arduinom, potem na Netu išči "Arduino RS422" primere.
Imaš tudi že narejene knjižnjice, obstajajo pa tudi vmesniki RS422->USB in RS422->TTL.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group