www.elektronik.si
Varstroj 1300 - inverterski varilni aparat

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: sebastjan.kamensekKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 9:17 pm    Naslov sporočila:  Varstroj 1300 - inverterski varilni aparat
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo,

V popravilo sem dobil Varstrojev 1300 inverter varilni aparat. Obe hitri diodi sta šle v večna lovišča, kar sem saniral. Problem pa nastane, da je na aparatu še vedno stalno prižgana lučka za preobremenitev (čeprav aparat ni varil že 14 dni... tako da se je imel "čas" ohladit).

Ima kdo shemo ali pa da me usmeri kje iskat, ker z varilnim aparatom se "bockam" prvič in se učim.

lp

Avtor: SreckoKraj: Okolica Cerkna PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 7:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne vem sicer kako ima ta aparat izvedeno to detekcijo. Jaz sem enkrat se mi zdi popravljal en podoben ali pa je bil od Iskre ne vem. Ta, ki sem ga popravljal je imel fiksno termovarovalk v navitju transformatorja in je pregorela ob preobremenitvi in posledično je tudi svetila lučka za temperaturo. Very Happy Po premostitvi in namestitvi druge varovalke na ohišje je pa delovalo naprej.

Lp Srečko

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group