www.elektronik.si
PC za Info točko

www.elektronik.si -> Strojna oprema

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2019 4:55 pm    Naslov sporočila:  PC za Info točko
----------------------------------------------------------------------------
Potrebno bi bilo postaviti neke vrste info točko. (nekaj podobnega kar se najde v kakih nakupovalnih centrih) Software bi tekel na strežniku. Do njega se bi dostopalo preko VPN-a. Zanima me pred vsem hardware. Mi lahko svetujete kje zadevo nabavit. Morda firmo, ki bi to postavila.

Avtor: polkic PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2019 7:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Živijo,

Nekoč sem naredil neke vrste reklamni ekran in logo firme. Takrat sem to preprosto izvedel s spletno stranjo in malino. Vrtela se je preprosta stran v spletnem iskalniku, ki sem ga ob zagonu maline postavil v full screen mode.

Lep pozdrav.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2019 8:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Preveri pri LCR

Avtor: psevdonimKraj: slo PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2019 11:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Morda firmo, ki bi to postavila
T.R.I. Ljubečna

Avtor: torrexKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2019 11:16 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sam sem uporabil en star Fujitsu Q serijo, ki ga lahko namestiš na ekran. Intel i3, 4gb ram-a. Gor deluje win10 na kiosk mode.

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2019 8:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Glavna omejitev bo verjetno krmiljenje prikazovalnika ( resolucija , dinamika slike , tip slike (film , flash , ppt ,.....)
- iz tega sledi uporabljeni proc (grafična in) in količina spomina
- ponavadi more to biti majhno , ne porabit preveč energije čim manj gibljivih delov.
- cenovno se nisi opredelil

- ponavadi se uporabi kakšen barbone računalnik s ITX ploščami , razni NUCi
verjetno i3 je kar zelo primeren verjetno pa zadostuje tudi celeron npr:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/barebone-sistemi/gigabyte-brix-gb-bace-3000.html

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group