www.elektronik.si
Malo za šalo XV
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33, 34, 35  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Dobra volja je najbolja, ...

Avtor: simens312Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Avg 08, 2020 7:47 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: simens312Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Avg 08, 2020 7:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Avg 22, 2020 2:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na enem ugankarskem forumu sem slučajno prebral naslov enega prispevka in pomislil najprej na tole Smile
https://m.youtube.com/watch?v=l4vdQUSdmu0

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Avg 22, 2020 2:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem vse ugankarske forume preiskal, pa nisem našel povezave s Šifrerjevimi "Miškami". Mogoče pa ne iščem prav!? Whistle

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Avg 22, 2020 3:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ugankarji so posebni kalibri. Laughing Sem pred časom zašel na en tak forum, pa je tekla debata o zimskih gumah za traktorje ... Rolling Eyes Think

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2020 6:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Med ESP8266 in STM32 sem hotel vzpostaviti povezavo preko RS485. Ker ni delalo, sem dodal še USB/RS485 in "vohal" kaj se pogovarjata. Ker je prihajala z ene strani samo "solata" sem sklepal, da so baudi napačno nastavljeni (sploh, ker sem uporabil arduino emulirani UART). Z osciloskopom pogledam, kaj dobim, pa se zapičim v start bit... preračunam "skalirano" hitrost in še vedno dobivam samo "solato", čeprav se oscilograma povsem pokrivata.

No ja, ne povsem, na koncu sem ugotovil, da je en signal obrnjen na glavo proti drugemu, kar seveda nisem videl, saj sem gledal le po časovni osi... Ob zamenjavi "A" in "B" na RS485 se je vse poklopilo.

Včasih je treba pogledati malo širšo sliko Smile

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2020 9:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Izgleda da ko ne simpatiše PoKeys ima psiholoških problema?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2020 9:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A je to rezultat/posledica ugankarskih debat? Laughing

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2020 9:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:
Citiram:
Izgleda da ko ne simpatiše PoKeys ima psiholoških problema?
Ili obrnuto!

Avtor: simens312Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Okt 04, 2020 10:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: simens312Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Okt 04, 2020 10:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: simens312Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Okt 04, 2020 10:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: simens312Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Okt 04, 2020 10:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: simens312Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Okt 04, 2020 10:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2020 9:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imunost

https://m.youtube.com/watch?v=ypPCeAP6DNs

Mr. Green

Stran 5 od 35

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group