www.elektronik.si
Brezžični polnilec za telefon

www.elektronik.si -> Strojna oprema

Avtor: pomladKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Pet Jul 05, 2019 8:56 pm    Naslov sporočila:  Brezžični polnilec za telefon
----------------------------------------------------------------------------
Naročil sem brezžični polnilec za galaxy A70 in bil zelo površen pri tem. Dobil sem polnilec in kot nek sprejemnik v obliki ploščice, ki se vklopi s kablom v telefon in s telefonom vred položi na polnilec. Zadeva torej preko wifija direktno ne polni telefona, polnilec sicer utripa, polni pa ne. Tisto ploščo od zadaj niti ne morem spraviti v etui, da bi bila stalno vklopljena in pripravljena za polnitev. Verjetno ta polnilec brez tega sprejemnika ne bo delal samostojno ? Šola za drugič.

Avtor: sscottKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Pet Jul 05, 2019 9:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
polnenje preko wifi-ja? Kje si to že videl?

To ne obstaja

ali ima telefon original integrirano brezžično polnjenje, ali pa preko ploščice, ki se vtakne v usb port. Druge opcije ni

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Sob Jul 06, 2019 12:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Eh mladinci... Mogoče se pa da najdet aplikacija za polnjenje. Dolpotegneš, inštaliraš, pa že fila.
Brez štroma.

(sarcasm OFF)

Avtor: pajo PrispevekObjavljeno: Sob Jul 06, 2019 11:26 pm    Naslov sporočila:  Re: brezžični polnilec za telefon
----------------------------------------------------------------------------
pomlad je napisal/a:
Naročil sem brezžični polnilec za galaxy A70 in bil zelo površen pri tem. Dobil sem polnilec in kot nek sprejemnik v obliki ploščice, ki se vklopi s kablom v telefon in s telefonom vred položi na polnilec. Zadeva torej preko wifija direktno ne polni telefona, polnilec sicer utripa, polni pa ne. Tisto ploščo od zadaj niti ne morem spraviti v etui, da bi bila stalno vklopljena in pripravljena za polnitev. Verjetno ta polnilec brez tega sprejemnika ne bo delal samostojno ? Šola za drugič.


A se ti mogoče zdi, da je še zadeva brežična, če moraš, kljub vsemu, "vklopiti s kablom v telefon"?

Avtor: damjangoKraj: Murska Sobota PrispevekObjavljeno: Pon Jul 15, 2019 5:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim, če se ne motim je ravno za brezžično poljnjenje na telefonu funkcija NFC. Ampak koliko sem to že videl, deluje tako, da mora telefon biti največ nekaj cm oddaljeni od tiste plošče za polnjenje.

Avtor: robertKraj: Tolmin PrispevekObjavljeno: Pon Jul 15, 2019 8:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
NFC je podobna komunikacijo kot modri zob Wink

https://sl.wikipedia.org/wiki/Near_Field_Communication

Avtor: vpeterKraj: Maribor okolica PrispevekObjavljeno: Pon Jul 15, 2019 8:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Torej imaš nekaj takega? https://www.mobilefun.co.uk/blog/2019/06/how-to-add-wireless-charging-to-the-samsung-galaxy-a70/

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Tor Jul 16, 2019 7:53 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
So pa pri tem polnjenju kar precejšnje izgube . Julijski Monitor ima kar zanimiv članek glede brezžičnega polnjenja ( standardi , razredi...)

https://www.monitor.si/novica/poletni-monitor/191754/

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group