www.elektronik.si
Cevni ojačevalniK ISKRA NOM-01/25

www.elektronik.si -> Nostalgija - splošno

Avtor: elektronikaKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Jul 09, 2019 10:07 am    Naslov sporočila:  Cevni ojačevalniK ISKRA NOM-01/25
----------------------------------------------------------------------------
Iščem načrt za cevni ojačevalnik ISKRA NOM-01/25. Na sliki je vse kar je ostalo od njega, pa bi ga rad spravil v življenje.

Avtor: miso-krambergerKraj: Maribor = 2. mesto v SLO ! PrispevekObjavljeno: Tor Jul 16, 2019 8:59 pm    Naslov sporočila:  Re: Cevni ojačevalniK ISKRA NOM-01/25
----------------------------------------------------------------------------
elektronika je napisal/a:
Iščem načrt za cevni ojačevalnik ISKRA NOM-01/25. Na sliki je vse kar je ostalo od njega, pa bi ga rad spravil v življenje.


d'oh! Poglej tukaj: https://forum.svet-el.si/, morda boš našel kaj uporabnega (ne vem točno, če je tam kaj zate?). Mišo. Speak to the hand

Avtor: miso-krambergerKraj: Maribor = 2. mesto v SLO ! PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 12:20 am    Naslov sporočila:  Re: Cevni ojačevalniK ISKRA NOM-01/25
----------------------------------------------------------------------------
elektronika je napisal/a:
Iščem načrt za cevni ojačevalnik ISKRA NOM-01/25. Na sliki je vse kar je ostalo od njega, pa bi ga rad spravil v življenje.


Speak to the hand Poglej ali pobaraj še tukaj=tega @Iztok_Š Neutral

Avtor: blaiddKraj: Zagreb PrispevekObjavljeno: Pet Avg 30, 2019 4:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lep pozdrav! za zacetek: zal nimam shemo ampak:
opcija A: preskusati po sedanjoj napraviti shemo (klasicni/enostavni PP ojacevalec) ali po tej sliki (prevzeto z neta/rs) ali "spravit v zivljenje" v originalo zahteva tudi visokoomski zvocnik in vsaj se eno taksno isto/kompletno napravo za vse dele ki manjkajo (jaz sam svoje "duplikate" iskal 10+ let..in nic...)
opcija B: pretvoriti v SE ojacevalec. potrebno je dobiti izhodne trafoe /dusilko ampak ta mrezni je ful dober (moj NOM 22-25, brez vecine delov, zelo podoben, preoblikovan v SE EL34, razni drajveri...)
(ce potrebujes stikalo, sasijo in podobne drobnarije, to verjetno imam se vedno...)

Avtor: elektronikaKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Okt 03, 2019 3:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen,

odločil sem se, da bom na tej osnovi izdelal PP EL34 po shemi, ki jih je na netu polno. Imam pa vprašanje, če imaš mogoče vijačni del ohišja cevne varovalke, ki je na sprednji strani. Prilagam sliko.
Kontaktiral sem tudi lastnika ohišja, ki si ga objavil, pa se mi žal ne javi....
Hvala in lp.

Avtor: slavcekKraj: kraj ob Dravi PrispevekObjavljeno: Čet Okt 03, 2019 8:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
[quote="elektronika"]Pozdravljen,

Ali lahko napišeš še mere dela za katerega sprašuješ?

Avtor: elektronikaKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Okt 04, 2019 12:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prilagam še mere: POPRAVEK: fi na desni je mal večji od 8mm, sem probal privijačit M8 vijak, pa ima malo "lufta"

Avtor: slavcekKraj: kraj ob Dravi PrispevekObjavljeno: Pet Okt 04, 2019 5:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
elektronika je napisal/a:
Prilagam še mere: POPRAVEK: fi na desni je mal večji od 8mm, sem probal privijačit M8 vijak, pa ima malo "lufta"


Wink Lep pozdrav. Imam kar nekaj takšnih vijačnih delov ohišja cevne varovalke, vendar se vse mere ne ujemajo. Lahko pa dobiš dve kompletni podobni standardni ohišji za cevne varovalke, ali pa če kdaj obiščeš štajersko prestolnico naš Maribor in vse skupaj preizkusiš in morda najdeš še kakšno stvar, ki bi bila primerna zate iz nostalgije v moji kleti. Slavko. Think

Avtor: elektronikaKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2019 9:03 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Slavcek hvala za ponudbo, vendar mi je že Blaidd poslal original del in je že nameščen.
Hvala vsem za pomoč !

lp

Avtor: elektronikaKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 11:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Počasi napredujem s kompletiranjem ...

Avtor: jozedeKraj: Jesenice PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 1:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sodeč po slikah, je to ojačevalec za razglasna ozvočenja z 100V izhodom. Torej direktni priklop 4 ali 8 Ohmskega zvočnika ne bo možen. Na ta ojačevalec pašejo zvočniki z prilagoditvenim transformatorjem, nekateri so imeli še preklopnik za jakost.
Dobrodošla bi bila še slika iz spodnje strani, da bi lahko ocenil, koliko in kaj manjka.
lp Jože

Avtor: elektronikaKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 3:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Manjka vse, oz. je manjkalo. Sedaj sem postavil spajkalne letvice in začel z usmerniškim delom..Zgornja vintage elektrolita bosta bolj za okras...

Avtor: elektronikaKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2020 2:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ojačevalnik znova oživel ... Very Happy sveti in greje....in seveda lepo igra... Razz

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2020 7:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam kar nekaj teh Iskra mrežnih transformatorjev, seveda novih.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group