www.elektronik.si
Spajkanje komponente na tiskanino
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: obi PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2019 11:41 am    Naslov sporočila:  Spajkanje komponente na tiskanino
----------------------------------------------------------------------------
Lep pozdrav

Iščem nekoga, ki bi bil (seveda proti plačilu) prispajkati polnilni konektor na GoPro kamero, sam nimam tako fine spajkalne konice, ....

Avtor: polkic PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2019 11:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen,
iz kje pa si?

Lep pozdrv.

Avtor: obi PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2019 12:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem iz Ljubljane lahko pa se do neke normalne razdalje do nekaj 10 km tudi pripeljem. Iz kje si pa ti?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2019 1:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prispajkat ni problem ... ampak ... a si starega s kladivom in dletom dol vlekel? Izgleda, kot bi bili pad-i populjeni.

Če se ne bo kdo drug javil sporoči, pa bova poskusila uredit.

Lp, Frenki

Avtor: obi PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2019 1:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne vpraši, kaj je lastnik delal, tako stanje sem jaz dobil. Pini so bili tu potrgani tam ok, .... načeloma mi ni bilo treba odspajkati pinov ampak samo pritrdilna mesta. za Pine pa nimam primerne opreme. Če se res nihče ne javi pošljem ZS

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Sob Avg 03, 2019 2:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
imaš možnost z fluxom in pleteinco očistiti pine, da se vidi če so vsaj data pini OK?
Pa nežno, če nisi domač s tem, raje pusti

Avtor: obi PrispevekObjavljeno: Ned Avg 04, 2019 10:13 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tako kot sem napisal, raje nekomu plačam kot pa da še slabše naredim.

Avtor: SaranKraj: Zasavje PrispevekObjavljeno: Tor Avg 06, 2019 12:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pini na prvi pogled zgledajo vredu (razen tistega enega, ki manjka), ampak jih bo vseeno treba očistiti s fluksom in kakšno pletenico. Vidim pa, da je na spodnjem desnem mestu pritrditve konektorja odtrgan baker s plošče. Mogoče bi se dalo na tem mestu malo sosednji lak dol podrgniti in prispajkati ali pa morda celo na tisti "pozlačeni" del PCB-ja.

Avtor: obi PrispevekObjavljeno: Tor Avg 06, 2019 1:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se že dogovarjam z forumašem ki je ponudil pomoč. Javim kako bo šlo skozi. Hvala za informacije.

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Tor Avg 06, 2019 8:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saran je napisal/a:
Vidim pa, da je na spodnjem desnem mestu pritrditve konektorja odtrgan baker s plošče. Mogoče bi se dalo na tem mestu malo sosednji lak dol podrgniti in prispajkati ali pa morda celo na tisti "pozlačeni" del PCB-ja.


V takšnih primerih, če prostor okolice dopušča, jaz zvrtam luknjici ob konektorju in z 0,5 - 0,8 žico zvežem konektor na tiskanino in zaspajkam. Kot po principu "klamfe".
Če pa to še potem kdo utrga, pa mora potrgat vse...

Avtor: romascenkoKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 3:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
obi je napisal/a:
Se že dogovarjam z forumašem ki je ponudil pomoč. Javim kako bo šlo skozi. Hvala za informacije.


No pa če ne bo odveč potem še slikaj novo naspajkan konektor Smile

Avtor: obi PrispevekObjavljeno: Ned Avg 11, 2019 10:01 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Seveda prilepim končni rezultat.

Avtor: obi PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 12:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sicer je minilo že kar nekaj časa, pa vseeno moram pohvaliti tistega, ki je napako odpravil.
Zadevo je na koncu rešil uporabnik frenki - res strokovno prispajkano. V vsej naglici in radovednosti ali bo stvar delala ali ne, pa seveda slik nisem naredil, preden sem začel sestavljati stvari skupaj. Ker pa je sestavljanje tako kompaktne zadeve več kot nadležno sem enkrat, ko je bila stvar sestavljena rekel:"nop ne grem še enkrat rastravljati".
Seveda po sestavljanju je bil obvezen test in "bum" vse špila tako kot mora.
Torej še enkrat vse pohvale frenki-ju za strokovno opravljeno delo.
Dodajam še slike skoraj sestavljene zadevice.


Nazadnje urejal/a obi Pon Jan 06, 2020 12:15 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2020 9:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Applause

Avtor: obi PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2021 5:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lep pozdrav

Zopet iščem nekoga, ki bi preveril pravilno delovanje ali pa po potrebi pri spajkal novo komponento na tiskanino.

Gre za AV reciever ONKYO TX-NR509, kateri so znani da "skurijo" oz. sami (zaradi "pregretja") odlotajo DSP IC v tem primeru (TI d830k013bzkb4).
Simptomi napake so standardni ojačevalnik se normalno vžge vendar na svojem izhodu ne da glasu, ni važno kaj se nastavi, po navadi se sliši po vklopu ojačevalnika se vklopijo še releji za izhode.

Kolikor mi je po razdrtju ojačevalnika uspelo dešifrirati je bil ojačevalnik zaradi te napake že enkrat popravljan, sedaj pa se je napaka ponovila (garancije na delo pa na žalost ni več).
Ker sem 2. lastnik ne vem kje se je zadeva popravljala prvič, ...

Poizkusil sem vsa možna navodila youtuba (luč, fen, ...) vendar brez uspeha (ali pa zadeve nisem zagrel dovolj močno - ne upam pa iti do konca, da nebi poškodoval česar koli okoli vezja samega).

Spodaj en video diy popravila
https://www.youtube.com/watch?v=HeboYI2qzhE

Je kakšen na forumu ki bi si upal preveriti in po potrebi zamenjati zadevo, seveda pošteno plačam delo?

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group