www.elektronik.si
Napajalnik Iskra NI-01

www.elektronik.si -> Napajalniki, polnilci in baterije

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Pet Avg 09, 2019 6:55 am    Naslov sporočila:  Napajalnik Iskra NI-01
----------------------------------------------------------------------------
Za napajalnik Iskra NI-01 iščem shemo za tiskano vezje. Skuril se je en upor, pa bi rad napajalnik poservisiral. Čudi me, da ni popolnoma nič na spletu za omenjen napajalnik, ali pa jaz ne najdem.

Če ima kdo shemo, ali kakšno dodatno informacijo, se priporočam.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Pet Avg 09, 2019 1:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Je napajalnik ali (stabilizirani) usmernik?
Daj še kako ostro sliko čelne strani in plate z elementi.
Vgradni/panelni inštrument (rdeč napis "klima K2") nakazuje, da je to kombinirani V/A-meter (dvojna skala).

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Tor Avg 13, 2019 10:59 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Neke vrste stabiliziran usmernik. Sem dodal nekaj novih slik. Na vezju se vidi, da se je skuril en upor (tam med gretz mostičkom in svetlo modrim kondenzatorjem). Uporabljal sem napajanje od 0V-500V. Verjetno je povleklo preveč toka in se je skuril upor in sedaj ne vem njegove vrednosti.
Čudi me, da ni vgrajene kakšne zaščite proti obremenitvi.?

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2019 7:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Navadno odnese nizke vrednosti uporov. Ni pa pravilo.

Poizkusi kontaktirati uporabnika @mitchW (dve leti nazaj je imel problem na sosednjem 0-60V izvoru), če ima še možnost pokukati v notranjost in narediti ostro fotko elementov iz katere bodo razvidne vrednosti elementov.

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Ned Avg 18, 2019 9:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
DusanK je napisal/a:
Navadno odnese nizke vrednosti uporov. Ni pa pravilo.

Poizkusi kontaktirati uporabnika @mitchW (dve leti nazaj je imel problem na sosednjem 0-60V izvoru), če ima še možnost pokukati v notranjost in narediti ostro fotko elementov iz katere bodo razvidne vrednosti elementov.


Dušan kapo dol Wink. Si pa mojster v iskanju. V google sev vtipkaval vse možne variante za napajalnik, ampak nisem dobil ničesar uporabnega......

Bom kontaktiral uporabnika mitchW, mogoče mi bo lahko pomagal sk kakšno informacijo oz. sliko.

Hvala Dušan.

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Tor Avg 27, 2019 2:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem poiskal, sem takrat naredil legendo aktivnih elementov kar na na sliko z MS Paint.

Tvoj upor je zelena, modra, črna, zlata. Torej 56 ohmov.



Imam pa še jaz vprašanje: pri meni je bil skurjen upor nad svetlomodrim 22uF 350V kondenzatorjem, pa če se ne motim je bil notri 100 ohmov.

Ne spomnim se točno, kaj sem vstavil nazadnje, ampak deluje. Bi pa vseeno prosil, če mi poslikaš tisti del od blizu, da vidim, če sem dal pravo vrednost.


EDIT: Vidim, da vezje ni čisto identično tvojemu, na 0-60V delu vidim neke vrste IC, EL741C, pa tudi nekaj uporov je drugačnih.

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2019 2:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za vse pripete slike. Zelo dobro si tole označil. Mi bo v pomoč Smile.

mitchW je napisal/a:
EDIT: Vidim, da vezje ni čisto identično tvojemu, na 0-60V delu vidim neke vrste IC, EL741C, pa tudi nekaj uporov je drugačnih.


Pa res je vezje malo drugačno, me čudi, da je enak proizvoe vezje pa malo dugačno.

Če boš še kaj potreboval lahko poslikam.....

LP

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2019 4:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko je ena plata že verzija 1.1. Smile
Če bi videl spodnjo stran vezja se naredi načrt in bi bila bolj jasna vloga 100R upora in vseh desno v vodoravni vrsti naprej, 2 x 270K Ohm, zadnji R2 pa je mogoče tak kot R1 ?
Lahko gre za neko simetrično razporeditev teh uporov v + in - veji za graetzom.
Nizke vrednosti upora (npr. R1) v + veji za graetzom deluje kot neke vrste ntc/varovalka, višje vrednosti upora (270K) pa kot praznenje kondenzatorja po izklopu naprave, če je seveda vezan paralelno Elko kondenzatorju 22uF/350V.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group