www.elektronik.si
Sušilni stroj Gorenje D75325 ne greje

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: phoebusKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2019 8:50 am    Naslov sporočila:  Sušilni stroj Gorenje D75325 ne greje
----------------------------------------------------------------------------
Živjo,

sušilec (D75325 / ART NO 194656/3) ne greje - in posledično ne suši. Napake sicer ne javlja nobene.

Da ne bom nekaj na pamet menjal, me pred razdiranjem zanima dvoje:

- ali ima ta model termozaščito (bimetal), ki v primeru pregretja odklopi grelec (in ga je treba potem ročno "resetirati")
- ali je mogoče kak senzor, ki nadzira vklop grelca (da ne bom šel v menjavo grelca namesto senzorja za 5€)?

Hvala Smile

Avtor: joztomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2019 9:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko sem nazadnje popravljal en tak sušilec sem našel dva bimetala. En, ki se sam resetira in le-ta vzdržuje zahtevano temperaturo vpiha in še eden, ki je zaščitni, če prvi odpove, vezana sta zaporedno. Vzrok, da pritegne zaščitni, je umazanaija na poti zraka. Potrebno je očistiti vse čeve od zraka in zamenjati zaščitni bimetal. Če boš samo menjal bimetal, brez čiščenja, boš v enem tednu na istem.

Avtor: phoebusKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2019 9:40 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kul, hvala, bom razdrl in imel kompresor-party Smile

Avtor: japekKraj: Radenci PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2019 11:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Raje sesalec - party. Kompresor ti ve tisti puh poriniti še golobje v nedostopna mesta. Je pa to kar nekaj razdiranja, vzemi si čas in uživaj poleg Very Happy

Avtor: BojanRKraj: Vnanje Gorice PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 7:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še moj primer...
Razdrem, menjam bimetal, očistim grelec in izpuh ter lopatice ventilatorja.
Preizkus in vse dela kot mora, gospa vesela kot radio Veseljak.
Čez par dni spet odpove. Isto. Enako popravilo, jasno tudi enak rezultat - par dni dela, potem pa spet crkne.
No, da ne dolgovezom preveč. Oslabljen je bil zagonski kondenzator ventilatorja, tako da motor vsake toliko ni mogel startati. Menjava kondenzatorja in zdaj že celo leto dela.

Avtor: phoebusKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Ned Dec 29, 2019 2:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evo žurka se spet ponavlja - od septembra je že 2x odklopil bimetal. Sem (s porivanjem in vlečenjem) res temeljito očistil zadevo da je kot nov.

Bimetal se menja skupaj z grelcem (nekaj čez 40 €), tako da na slepo ne bi menjal grelca, ki greje in je čist.

Zdaj malo študiram (poleg zagonskega kondenzatorja motorja), kaj bi lahko bilo..ali ima ta stroj (omenjen v naslovu) kako temperaturno tipalo, ki nadzira grelec? Da "misli" da ni dovolj vroč in greje v 3pm dokler ne pregreje?

Pogledam še za kondenzator, kakšen je.

Ali ima mogoče kdo kake test kode zanj? Smile

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group