www.elektronik.si
Električni priklop ECO 3.4 P

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: dobrouc PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 4:21 pm    Naslov sporočila:  Električni priklop ECO 3.4 P
----------------------------------------------------------------------------
Lep pozdrav ,zanima me kako električno priklopiti gorilec Lamborghini ECO 3.4 P , da bo odvisno deloval samo preko kotlovskega termostata ( on-Off ?) , brez ure na gorilcu .
Se vam lepo zahvaljujem
Vojko

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 6:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V NAVODILIH na strani 9, je opisan postopek.

Avtor: dobrouc PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 9:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kolega Bizgec ,hvala za navodila ,ki pa niso nič novega tudi zame ne .Pričakoval sem bolj konkreten odgovor na moje vprašanje,no mogoče še pa kdo .
Tisto pripombo pa bi mogoče lahko obdržal kar zase ,pa lep pozdrav.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 9:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
dobrouc je napisal/a:



...
Tisto pripombo pa bi mogoče lahko obdržal kar zase ,pa lep pozdrav.


Mnja, tisto je moj podpis in ne leti nate, je pod vsakim mojim prispevkom. Mr. Green

Pardon, v navodilih pač piše, da skleneš kontakta 7 in 8, Lahko daš vmes neko stikalo, da lahko izbiraš sam, kdaj bo delalo brez ure, potem gorilec dela neodvisno od ure.
Mogoče pa nisem razumel vprašanja, kako drugače električno priklopiti gorilec, termostat kotla bo pač zagnal gorilec v tem primeru, ali bi rad še kaj drugega.

Citiram:

4.1 Načini delovanja gorilnika
...
A -Upravljanje gorilnika (privzeta nastavitev). Zahteva za vklop gorilnika se vključi samo ob sklenitvi kontakta na priključnih sponkah 7-8 (stikalni načrt).
Ura in določeni tedenski program sta premoščena, točnega časa ni potrebno nastaviti.


Nazadnje urejal/a Bizgec65 Tor Nov 12, 2019 9:58 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 9:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na strani 14 imaš priklopno shemo.
Na žalost ni narisano kaj je proklopljeno na X3 pin 9 in 8.
Tudi ura ni določena, da bi si pogledal navodila za njo.
Obstajata (med drugimi) 2 najverjetnejši možnosti:

1. Ura se napaja izključno iz baterije, izhodni signal je preko relejskega kontakta. V tem primeru lahko kratko skleneš X3 pin 9 in 8. Ali ura sproži kontakt preko releja lahko slišiš ob preklopu.

2. Obstaja možnost da ura komunicira po napajalnih žicah. V tem primeru lahko s skratkim stikom kvečjemu kaj zakuriš v elektroniki gorilca.

Rešitev za oba primera brez spremembe na ožičenju je da nastaviš na uri da je grelec vedno vklopljen. Oziroma če že moraš definirati čas izklopa ga definiraj v čim krajšem časovnem intervalu.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 10:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Peter123 je napisal/a:
Na strani 14 imaš priklopno shemo.
Na žalost ni narisano kaj je proklopljeno na X3 pin 9 in 8.
Tudi ura ni določena, da bi si pogledal navodila za njo.


Na X3 je priklopljen IU - uporabniški vmesnik, to je ta ura.

Avtor: dobrouc PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 10:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sprejmem razlago o podpisu Smile
Glede elektro pa mi še ni jasno , mimogrede nimam ravno nekega posebnega znanja o
elektro , zato tudi mogoče nerazumljivo vprašanje , no pa če mi kdo pa le zelo enostavno opiše in shematsko kaj nariše , pa hvala. Ali je TC (shema v navodilih) termostat ,dodatno vgrajen s tipalom v kotlu ,ki bi ON-OFF deloval na gorilec glede na nastavitev in histerezo .
LP

Avtor: staneKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 11:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Narobe razmišljaš, oziroma ne poznaš gorilnika. Shocked
Gorilnik ima svoje tipalo za temperaturo kotla, na sliki označeno z STR.
To tipalo vstaviš v tulko v kotlu v kateri je že tipalo termostata na kotlu.

Priklop gre tako:
Nula na sponko N
Faza gre preko stikala in preko temperaturne varovalke (110 stopinj) na L1
Ozemljitev na sponko med fazo in nulo
Termostat, ki je bil že prej na kotlu, na sponki T1 in T2
Tipalo gorilnika na sponki S3 in B4

Temperaturo kotla nastaviš na samem gorilniku.
Termostat na kotlu je za varovanje in ga nastaviš na 10-20 stopinj višjo temperaturo.
Naslednje varovanje je temperaturna varovalka na dovodu. Izklopi napajanje gorilnika.
S termostatom na kotlu lahko, pri takšni vezavi, predčasno oziroma kadarkoli zaključiš delovanje gorilnika.
Saj ga med delovanjem ne smeš izklapljat z stikalom.

Tako imam jaz priklopljeno in deluje že več let.
Prekinitev delovanja s termostatom kotla pride prav v primeru čiščenja.

TC je termostat kotla.
STR je tipalo gorilnika.
Dobro bi bilo, da priklop izvede nekdo, ki je v tem poslu. Pray

Avtor: dobrouc PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 4:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Z odgovorom sem pravzaprav zadovoljen ,čeprav ni čisto po mojem okusu,
tudi moj gorilec že deluje 5-6 let ,vendar brez ure in temperaturo kotla ,to je vklop gorilca ,reguliram samo s kotlovskim termostatom. Želel sem imeti shemo vezave .

Se vam zahvaljujem
S spoštovanjem
Vojko

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group