www.elektronik.si
Kaj se dogaja s tem forumom?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Forum in Filemanager

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2020 10:06 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Krampus je napisal/a:
Kaj je narobe?
Pri meni ali forum?

Nič ni narobe pri tebi. Nove različice browserjev stokajo glede uporabljenih verzij TLS. Strežnik uporablja starejšo verzijo, pa browser malo stoka. Bom poskusil nadgradit po dopustu. Whistle

Lp, Frenki

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2020 6:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Krampus je napisal/a:
Kaj je narobe?
Pri meni ali forum?


Pri meni je enako

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 10:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
How to fix client side chrome error NET::ERR_SSL_OBSOLETE_VERSION (NETERR_SSL_OBSOLETE_VERSION) - YouTube
Zanimivo, da imam sam najnovejšo različico Chrome-a (84) pa ne dobim tega sporočila. Mogoče ker nimam preveč novega OS Smile.

Res pa je, da je TLS1.0 in 1.1 uradno zastarel. Osebno pa zagovarjam, da naj bo še vedno na voljo, tako da se da stran odpreti tudi s kakšnim starejšim brskalnikom oz. OS oz. napravo, vsaj za strani, ki ne potrebujejo najvišje varnosti, kot so tudi forumi.
Da bi moral biti tudi npr. za stran z vremensko napovedjo nujno zgolj TLS1.2 se mi zdi bedarija.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 12:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bedarija gor ali dol. Trenutno je trend, da se vse seli na https, tudi statične strani. Nisem se jaz tega spomnil.

Ker so certifikati danes zastonj in tudi brskalniki stalno delajo ma tem, da po privzetih nastavitvah ne omogočajo starejših varnostnih mehanizmov in protokolov, je praktično edina opcija to, da lastniki ali upravljalci spletišč skrbijo, da gredo v korak s časom.

Tako je. Sedaj pa ali je to na žalost ali pa na srečo, naj pa vsak sam presodi.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 12:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S tole varnostjo je zadnji čas malo zmešnjave. Eno so spletne strani bank, davčne uprave in podobno, drugo so pa novičarske spletne strani, spletni forumi in podobno. Pogovor o neki potrebi po neki visoki varnosti v primeru foruma je glede na vsebino forumskih debat malo mimo. Very Happy

Po drugi strani je pa tule tudi malo moje lenobe. Rolling Eyes Treba bo posodobit nekaj stvari, ki bi jih moral že zdavnaj. Ampak ... ravno v primeru tegale ... prehod na višjo verzijo TLS povleče za sabo tudi kup posodobitev drugih produktov. Imam nekaj pripravljeno, ampak bom sestavil skupaj po dopustu. Zdajle še nekaj dni uživam ob kar omejenem dostopu do spleta. Very Happy

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 12:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne sekiraj se! Tako ali tako je sedaj čas kislih kumaric, pa so tudi takšni prispevki dobrodošli. Whistle

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pon Jul 27, 2020 11:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bostjang je napisal/a:
How to fix client side chrome error NET::ERR_SSL_OBSOLETE_VERSION (NETERR_SSL_OBSOLETE_VERSION) - YouTube........
Se strinjam z napisanim, ja in deluje BP.
In razno razni trendi brez ZKP ne prinesejo nič, po moje!

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2020 8:25 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi to ne bo dolgo delovalo, največ kakšno leto, ker Chrome potem ne bo več podpiral TLS1.0 in TLS1.1.
TLS 1.0 and TLS 1.1 (deprecated)
TLS 1.0 and TLS 1.1 (removed)

Nekoliko neugodna rešitev je izklop posodobitev ali pa uporaba drugega (starejšega) brskalnika za strani, ki (še) ne podpirajo TLS1.2+.

Ne gre za to, da strani ne bi smele imeti HTTPS, ampak da naj ima uporabnik (brskalec) izbiro ali bo uporabljal zastarele rešitve ali pa se posodobil.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2020 2:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bostjang je napisal/a:
.....Ne gre za to, da strani ne bi smele imeti HTTPS, ampak da naj ima uporabnik (brskalec) izbiro ali bo uporabljal zastarele rešitve ali pa se posodobil.
Ja spet kar nekaj, še enostavneje bi bilo, da me, recimo, Chrome vpraša ali želim za dotično stran uporabi zastarele protokole.
Saj meni ni težko, toda, Frenki bo pa imel, po moje, nekaj nepotrebnega dela.
Bomo videli, kako bo čez eno leto, za sedaj je OK, saj vsi protokoli delajo.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2020 3:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kot bi v starodobnika želel montirati varnostni pas. Mus ni, bilo bi kar nekaj dela, občutek varnosti bi bil pa boljši. Razz

Avtor: stursc PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2020 3:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
DusanK je napisal/a:
Kot bi v starodobnika želel montirati varnostni pas. Mus ni, bilo bi kar nekaj dela, občutek varnosti bi bil pa boljši. Razz


Lahko pa tudi drag ! pred 35 leti sem v starodobnika naredi ravno to. Zaradi nagajivosti otroka sem si ga odpel, misleč, da se bo umiril, čez 500m sem pa plačal kazen zaradi nepripetega pasu !
Sicer malo Offtopic, ampak !

LP, stursc

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2020 5:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
DusanK je napisal/a:
...........občutek varnosti bi bil pa boljši.
Hm, občutek varnosti je za mene, v primeru sodelovanja na forumu, popolnoma mimo, za razliko varnostnega pasu v avtu,
kar je lahko tudi smrtno nevarno, če ga ni.
Sicer pa, rad bi vedel (oz. kje bi lahko zvedel) kakšno nevarnost predstavlja za mene, če ni TLS1.2+ ? Ali je smrtno nevarno Razz ?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2020 10:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
DusanK je napisal/a:
Kot bi v starodobnika želel montirati varnostni pas. Mus ni, bilo bi kar nekaj dela, občutek varnosti bi bil pa boljši. Razz

Very Happy Laughing Very Happy Dobra primerjava. No, varnostni pas sem vgradil ... bomo videli, če bo kaj drugačen občutek pri vožnji. Wink ( tale pravi da bi moralo biti kar OK )

Avtor: int47Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2020 10:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Po kliku na predogled ni vsebine.
Tudi okno za vnos vsebine je prazno.

Avtor: int47Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2020 10:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To se dogaja v FF in Crome.

Stran 3 od 7

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group