www.elektronik.si
JLC-PCB vsa čast...

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Maj 06, 2020 1:47 pm    Naslov sporočila: icon_great JLC-PCB vsa čast...
----------------------------------------------------------------------------
Dal sem delat neko tiskanino. Prototip sem sicer naredil ročno in ga tudi testiral. Ker sem pri spajkanju imel malo težav, sem nekoliko podaljšal pine. Pri tem je nastal kratek stik, ki ga nisem opazil, a videli so ga na JLC-PCB in me opozorili na to.
Vsa čast. Vidi se, da vse gerberje pregledajo. Zanimivo, kako jim to uspe?
Dvomim, da bi bil tega deležen pri kakem domačem izdelovalcu PCB-jev.





Nazadnje urejal/a Silvo Sre Maj 06, 2020 3:51 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sre Maj 06, 2020 2:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi pr PcbWay je tako. Sem enkrat nekaj zašuštral in dobil njihovo opozprilo. Smo rešili problem kar online. Na koncu "chatanja", ko sem ga vprašal koliko je pri njih ura, mi je odgovoril, da je nekaj čez polnoč in da je on iz priprave proizvodnje, ki dela 24/7 kakor tudi proizvodnja.
Tako pregledujejo.

Malo je to drugače kot pri nas. Whistle

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Maj 06, 2020 3:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tehnologija pri PCB way zgleda starejša proti JLC PCB
Koliko pride tam 10 plošč 75x75mm enostranskih?

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2020 1:44 pm    Naslov sporočila: icon_great Re: JLC-PCB vsaka čast...
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Zanimivo, kako jim to uspe?


Vse gre najbrž na roke. Kitajci so zverzirani 100 na uro.

Avtor: Wrecker PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2020 7:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:

....
Tako pregledujejo.

Malo je to drugače kot pri nas. Whistle


Pregledujejo pa tudi, ker jih ta vezja zanimajo iz drugih vzrokov in ne le da bi naročniku rešili problem.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2020 9:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Točno! Njih zelo zanima kaj je naredil neki Branko iz Slovenije tako revolucionarnega, da bi se splačalo kopirati (če na to ciljaš). d'oh!

Mimogrede, včeraj popoldne sem ponovno oddal neko naročilo. Pri njih je bilo zopet okoli polnoči. Danes je stanje takšno in na spodnji sliki.

Upam, da ne bodo kopirali, ker je to revolucionaren projekt. Smile

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2020 12:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pred leti so mene pri Lingvi opozorili na napako. Luknja (ki sem jo najbrž kasneje dodal) je sekala vezico.

Nazadnje urejal/a bostjang Sob Jun 06, 2020 6:49 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2020 2:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
Točno! Njih zelo zanima kaj je naredil neki Branko iz Slovenije tako revolucionarnega, da bi se splačalo kopirati (če na to ciljaš). d'oh!

Upam, da ne bodo kopirali, ker je to revolucionaren projekt. Smile



He, he Kitajci že dolgo prekašajo večina svetovnih proizvajalcev elektronike.
Kopiranje nekih izdelkov ... pozabi. Če govorimo o "krajah oz kopijah" je to edino ideja. Tehnologija pa je večinoma na precej višjem nivoju. Spomnim samo recimo FT232 zaradi katerega so se ob eni posodobitvi windowsov sesuvali računalniški sistemi. Ob posodobitvi driverjev so le ti "sesuvali" kopje. Analiza je pokazala, da je "kopija" bila narejena na precej višji tehnologiji, če se prav spomnim na 500nm. Skupnega z orginalom je imel le driver. Cena pa je bila nekajkrat nižja od orginala.
Da ne omenim Huawei-a, Xomija, Espressif Systems...
Mislim da bodo počasi - če že ne nekitajske firme kopirale Kitajce.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2020 4:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tukaj je tema, ko smo dva meseca "glodali kost" ali ima firma FTDI ali kitajci prav.

Avtor: Wrecker PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2020 4:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
Točno! Njih zelo zanima kaj je naredil neki Branko iz Slovenije tako revolucionarnega, da bi se splačalo kopirati (če na to ciljaš). d'oh!

Ne, ne, to kar je naredil branko jih res ne zanima. Pogledajo pa vseeno. Za hobi seveda ni problama.
Včasih pa dobijo kako komercialno zelo zanimivo vezje, kar se včasih lahko hitro vidi iz padov in samega vezja (so profiji, ki hitro ocenijo za kaj se gre), gor je beli tisk z oznakami in napisom firme, pa še kaj na bakru,..., pa še naslov fila z gerberji se jim zdi zanimiv, pogledajo tvojo spletno stran in vso tvojo/firmino dejavnost na netu,... Potem pa še preden ti naspajkaš in oživiš prototip oni že prodajajo na alibabi.
Na primer: slovenskim izdelovalcem igralnih avtomatov na pamet ne pade, da bi prototipna vezja dali delat kitajcem.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2020 5:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Wrecker je napisal/a:
...
Na primer: slovenskim izdelovalcem igralnih avtomatov na pamet ne pade, da bi prototipna vezja dali delat kitajcem.
Slovenskim izdelovalcem igralnih avtomatov ni problem to, da se izdelava tiskanin financira iz ene (slabe) penzije. Vsaj upam da je tako.

Avtor: joztomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2020 8:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni pa na pamet ne pade, da bi dal vezja delat našim zlatarjem.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2020 8:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Wrecker je napisal/a:
Branez je napisal/a:
Točno! Njih zelo zanima kaj je naredil neki Branko iz Slovenije tako revolucionarnega, da bi se splačalo kopirati (če na to ciljaš). d'oh!

Ne, ne, to kar je naredil branko jih res ne zanima. Pogledajo pa vseeno. Za hobi seveda ni problama.
Včasih pa dobijo kako komercialno zelo zanimivo vezje, kar se včasih lahko hitro vidi iz padov in samega vezja (so profiji, ki hitro ocenijo za kaj se gre), gor je beli tisk z oznakami in napisom firme, pa še kaj na bakru,..., pa še naslov fila z gerberji se jim zdi zanimiv, pogledajo tvojo spletno stran in vso tvojo/firmino dejavnost na netu,... Potem pa še preden ti naspajkaš in oživiš prototip oni že prodajajo na alibabi.
Na primer: slovenskim izdelovalcem igralnih avtomatov na pamet ne pade, da bi prototipna vezja dali delat kitajcem.


Misim, da si danes s tiskanino ne da dosti pomagat, če je na njej mikrokontroler. Tukaj rek "Če je ploščato bo lopata" če je špičasto bo kramp" ne drži - lahko je tudi "ploščat kramp". Ok verjamem, da če gre za miljonsko naročilo enakih plošč in če je na plošči še logotip bo nekoga zanimalo kaj bo iz tega oz. za kako ceno se prodaja.
A to zagotovo ne zanima proizvajalce PCB-jev, je pa lahko zanimivo konkurenci.

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2020 9:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hja, tipična taka stvar je bila diagnostični vmesnik za Volvo - "Volvo Dice". Razvit na Švedskem, poslan v izdelavo na Tajvan/Kitajsko/daljni vzhod pač; nato pa se čez nekaj časa pojavijo kloni, ki so sicer brez SD kartice in Bluetootha, a po dostopni ceni okoli 80 - 150 €. Original pa seveda gre v štirimestne številke, pa še ta je zgolj dobavljiv pooblaščenim mehanikom.

http://blog.cardiagtool.co.uk/original-volvo-dice-bluetooth-vs-clone-vida-dice-2014d/
https://forums.swedespeed.com/archive/index.php/t-168150.html
...

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Maj 09, 2020 11:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moje ploščice za to stvar so že tako daleč v proizvodnji. To je že ponatis.

PS: se že pakirajo.

Na Alibabi pa še ni.

Avtor: ac/dcKraj: Lj-okolica PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2020 7:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Katerega kurirja zdaj izbirate za dostavo iz PCBWay, JLPCB, LCSC...?
Nazadnje mi je DHL pošteno zaračunal postopek uvoza...

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2020 8:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ni kurir, ampak China post! (US $ 11 za 2 X 10 ploščic)

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2020 8:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ac/dc je napisal/a:
Katerega kurirja zdaj izbirate za dostavo iz PCBWay, JLPCB, LCSC...?
Nazadnje mi je DHL pošteno zaračunal postopek uvoza...

Sam sicer običajno naročam pri ALLPCB, dostavlja DHL, pa zaenkrat še ni bilo nobenih težav. Vse je šlo hitro in tekoče.

Avtor: ac/dcKraj: Lj-okolica PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2020 9:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala vama za informacijo!
China post verjetno rabi 2 tedna + za dobavo?

Frenki, za DHL govorimo o zneskih brez poštnine do 22€?

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Pon Maj 11, 2020 12:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, ko bi res bilo prek China post v dveh tednih se bi mi ta zadnja smejala. Čakam od kitajčka neke nadomestne elektronske kose že več kot en mesec. Upam, da do pozne jeseni pride. Rolling Eyes

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2020 1:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
brezimenko je napisal/a:
Ja, ko bi res bilo prek China post v dveh tednih se bi mi ta zadnja smejala. Čakam od kitajčka neke nadomestne elektronske kose že več kot en mesec. Upam, da do pozne jeseni pride. Rolling Eyes


Plate so pri meni z navadno pošto . (naročeno pred tednom) Applause

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2020 1:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Očitno ne živiš bogu za hrbtom. Cool

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2020 1:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
Očitno ne živiš bogu za hrbtom. Cool


He, he ... še kar, saj si bil pri meni Wink.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2020 1:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
brezimenko (kobranka) pa živi:
Kraj: nekje v zgornjem posočju
pa ima poštar očitno probleme najti.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2020 5:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Wrecker je napisal/a:
...
Včasih pa dobijo kako komercialno zelo zanimivo vezje, kar se včasih lahko hitro vidi iz padov in samega vezja (so profiji, ki hitro ocenijo za kaj se gre), gor je beli tisk z oznakami in napisom firme, pa še kaj na bakru,..., pa še naslov fila z gerberji se jim zdi zanimiv, pogledajo tvojo spletno stran in vso tvojo/firmino dejavnost na netu,... Potem pa še preden ti naspajkaš in oživiš prototip oni že prodajajo na alibabi.
Na primer: slovenskim izdelovalcem igralnih avtomatov na pamet ne pade, da bi prototipna vezja dali delat kitajcem.

Hrvaškemu izdelovalcu avtomobilov pa očitno pade to na pamet in to v branži kjer je konkurenca "ubijalska". Mislim, da to reklamo na sliki ni prinesel od doma.

Avtor: pinkobalinko PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2020 9:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče imam dolgo lajtngo - katero reklamo? Puščica kaže na oranžen JBL Go bluetooth zvočnik. Res se veliko šenkujejo za reklamo, ne vem pa, če to daje tudi JLC PCB.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2020 9:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Opa, sem malo narobe videl. Reklame za JLPCB pa je na Youtubu kot listja in trave in ravno to me je zmotilo.

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 1:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
brezimenko (kobranka) pa živi:
Kraj: nekje v zgornjem posočju
pa ima poštar očitno probleme najti.

Ma po natanko dveh mesecih je znalo dobiti pot do mene. Shocked Ma kašlja tale Covid-19, da še letala obstanejo in to tovorna. Pač so mi prej poslali slednje. Liar

Zanimivo, da vam pa lepo ploščice prihajajo brez kakšnega posebnega zamika. Sem mogoče kitajca zamenjal za Singapur? Think

Avtor: MarkoMKraj: Lovrenc na P. PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 3:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
brezimenko je napisal/a:
Ja, ko bi res bilo prek China post v dveh tednih se bi mi ta zadnja smejala. Čakam od kitajčka neke nadomestne elektronske kose že več kot en mesec. Upam, da do pozne jeseni pride. Rolling Eyes


Plate so pri meni z navadno pošto . (naročeno pred tednom) Applause


Koliko je navadna pošta (cena)? Pri konkurenci (PCB way) so imeli z navadno pošto napisano dobavo od 37 dni dalje. Confused

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 6:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Gledam na račun. Naročenih je bilo 10 ploščic 80x80mm. Cena ploščic je obračunana kot vzorec (do 10kom obačunajo kot vzorec) in računajo samo material. Ta je znesel 5€. Kompletni strošek je bil 16.7€

Avtor: MarkoMKraj: Lovrenc na P. PrispevekObjavljeno: Tor Maj 26, 2020 8:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Potem je enako kot pri PCBway, kjer sem dal za 15 ploščic nekje 3x3 cm 5$, potem pa poštnino 22$ preko dhl. Preko navadne poštne me je pa odvrnil 37. dnevni rok.

Avtor: joztomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Maj 26, 2020 8:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdaj je pošta s Kitajsko že normalna in hitro pride tudi navadno, cca 10 dni s produkcijo vred. Še med Corono je prišlo v 10 dneh.

Avtor: whydoyoucare PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2020 3:11 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Gledam na račun. Naročenih je bilo 10 ploščic 80x80mm. Cena ploščic je obračunana kot vzorec (do 10kom obačunajo kot vzorec) in računajo samo material.


Sem dal ravno par dni nazaj delat nekih 60x50mm ploščice in so zaračunali engineering fee. Sem na redditu prebral, da menda zato, ker gerber viewer ni znal odpreti fajla, pa sem moral na roko vpisati tudi dimenzije. Neke štiri evre je bil fee, sem si mislil naj jih imajo. Poštnina nekaj čez 5 eur.

Pa sem potem, ko je že bilo v proizvodnji, ugotovil da bi lahko svoj gerber naložil na EasyEDA pa od tam exportal v JLCPCB. Pa JLCjev gerber viewer potem deluje, vendar izrezov is plošče se ne vidi. To pomeni, da jih tudi na koncu ne bo?
Sem pa prvič naročal (iz napak se učimo, menda Very Happy) in upam da pride brez kakih večjih napak.

joztom je napisal/a:
Zdaj je pošta s Kitajsko že normalna in hitro pride tudi navadno, cca 10 dni s produkcijo vred. Še med Corono je prišlo v 10 dneh.

Sem med korono naročal z Ebaya, pa že od konca marca čakam na en paket, ta prvi, ki sem ga v seriji naročil (serija naročil se vleče vse do danes, vsak drug teden skoraj ugotovim, da kaka drobnarija manjka). Upam, da je outlier in da kasnejši ne bojo rabili tako dolgo; Prav tako upam, da imaš prav in da je JLCPCB-jev estimate napačen.

Avtor: whydoyoucare PrispevekObjavljeno: Pon Jun 22, 2020 9:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evo če bo kdaj še koga zanimalo, sem bil poskusni zajček Very Happy
JLCPCB bo pravilno naredil, tudi če gerber viewer totalno zašteka.
whydoyoucare je napisal/a:
Pa sem potem, ko je že bilo v proizvodnji, ugotovil da bi lahko svoj gerber naložil na EasyEDA pa od tam exportal v JLCPCB. Pa JLCjev gerber viewer potem deluje, vendar izrezov is plošče se ne vidi. To pomeni, da jih tudi na koncu ne bo?
Sem pa prvič naročal (iz napak se učimo, menda Very Happy) in upam da pride brez kakih večjih napak.


whydoyoucare je napisal/a:
Sem med korono naročal z Ebaya, pa že od konca marca čakam na en paket, ta prvi, ki sem ga v seriji naročil (serija naročil se vleče vse do danes, vsak drug teden skoraj ugotovim, da kaka drobnarija manjka). Upam, da je outlier in da kasnejši ne bojo rabili tako dolgo; Prav tako upam, da imaš prav in da je JLCPCB-jev estimate napačen.

Tudi glede tega lahko poročam, da sem kar solidno hitro dobil. Z Banggood-a v roku treh tednov, v roku dveh tednov z Ebay-a (SpeedPAK). Sicer mnogo, mnogo stvari še čakam (sploh stvari, ki sem jih naročil že marca, aprila), vendar izgleda, da kar se od junija dalje naroča bo vse prišlo. LP

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2020 10:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole naročilo sem malo sledil:
Naročilo poslano 13.07.20
Ploščice narejene in odposlane 16.07.20
Prejeto v nemčijo 19.07.20 ....
potem pa od Ljublane do mene Sad

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2020 7:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Samo moram pa reci, da so kar malo slampasti: soldering maska je nemalokrat grdo zamaknjena, vcasih do te mere, da so tiskanine neuporabne. Saj potem posljejo se enkrat, ampak problem je cas. Pri PcbWay se je kaj takega zgodilo zgolj enkrat, pri JLC ze nekajkrat samo v zadnjih 2 mesecih ... Tako da, ce narocate kaj, kar MORA biti do cajta gotovo in ok je se vedno PcbWay boljsa (a drazja) izbira.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2020 7:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem do sedaj dobil vse ok. Res pa, da nisem dal delat kakih zelo zahtevnih ploščic. Vse so se ročno spajkale. Najmanjši elementi so bili velikosti 0805, kar še normalno zlotam na roke.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 10:13 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Je bilo kar fovs: pri 0603 elementih je bilo pol pada pod lakom! Na sreco so bile ene simpl plate brez cipov, sicer bi jih lahko samo stran vrgel.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 11:08 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Glede na "zlatarske" cene naših proizvajacev mislim, da se nimamo kaj pritožavat, tudi če gre kaj narobre. Za zadnjih 30 ploščic "posebne" oblike sem s poštnino vred dal 20€. Sem preračunal koliko bi zneslo pri nas - glede na podane cene na eni domači spletni strani. Brez poštnine nekaj manj kot 80€. Če termina ne bi ujel, bi bil čas izdelave še daljši kot ploščice s kitajske tako da...

Avtor: urosg PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2020 5:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek je napisal/a:
Samo moram pa reci, da so kar malo slampasti: soldering maska je nemalokrat grdo zamaknjena, vcasih do te mere, da so tiskanine neuporabne. Saj potem posljejo se enkrat, ampak problem je cas. Pri PcbWay se je kaj takega zgodilo zgolj enkrat, pri JLC ze nekajkrat samo v zadnjih 2 mesecih ... Tako da, ce narocate kaj, kar MORA biti do cajta gotovo in ok je se vedno PcbWay boljsa (a drazja) izbira.


Jaz moram pa reci, da imam ravno obratno izkusnjo... Sem narocal veliko pri ALLPcb kasneje pri PCBWay in sedaj ze dobro leto in pol JLCPCB, najprej sem bil zelo proti JLCPCB oz. sem bil zelo skepticen do njih, sploh glede na to da je bila razlika v ceni ze takrat zadostna - sedaj pa sploh.

ALLPcb se je kar nekaj casa drzal kvalitete, potem jih je pa povozilo povprasevanje - prevec so imeli so zaceli delati napake - t.j. da so v zaporednih narocilih naredili napake takrat sem presedlal na PCBWay, sem se jih drzal kar nekaj casa, na koncu se je dogajalo ravno to - zamaknjena maska do te mere, da je bilo prevec tezav in sem za test narocil pri JLCPCB.

Do sedaj razen lansko leto v decembru, ko je itak naval, je bilo se vse OK, v decembru se jim je zgodilo, da so v skatlo pozabili dati eno narocilo, trajalo je sicer par dni ampak so naredili se enkrat, poslali potem je pa 14 dni kasneje prislo se prvotno izdelano narocilo.

Ker narocam skoraj izkljucno v panelih, so zaenkrat samo enkrat do sedaj pri 4L PCBjih naredili tako da so imeli v samem panelu po en PCB z napako, so pa prilozili zaradi tega ekstra panel.

Avtor: staneKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2020 8:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rišem PCB 184x3,7. Moram še dokončat, da lahko sliko pokažem.
Vezje širine 3,7 mm je preozko za naročilo. Potreboval bom večje število (cca.20) takšnih vezij.
Kako se to nariše? Več PCB - jev skupaj in kako dosežem to, da jih lahko razlomim?
To bo prvo naročilo vezij. Nisem še nikdar naročal. Rolling Eyes

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2020 8:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Magična beseda V cut.
Tukaj to opisujejo.

Avtor: trotKraj: glej fogl PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2020 3:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
JLC je kar OK za ta denar. Me pa moti, da pred izdelavo ne pokaže kako so modificirali plato (ali se tudi da kje to videt?). Zadnjič sem imel kar probleme, ker sem imel več vij skupaj - na tistem prikazu je bilo vse OK, ko sem dobil plate, pa med vijami ni bilo povezave - so povečali odmik od vije in mi med dvema vijama izbrisali baker - kr mal mem...

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2020 4:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poklikaš opcijo, da moraš potrditi gerberje ...

LP, g

Avtor: BrusliKraj: Hrastnik PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 2:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Živjo,

Da ne bom nove teme odpiral, bom kar tule vprašal. Želel bi izdelati svoj PCB, rabil bi pa samo 1 kos oz.prototip. V preteklosti sem že izdeloval zadeve, vendar lastnoročno po foto postopku. Ker pa sem naletel na kup težav, pa sem razmišljal, da bi bilo bolj enostavno izbrati kar kakšnega proizvajalca.

Zanima me kako je gle de tega pri nas v Sloveniji? Ali je kdo, ki izdela 1 kos PCB-ja za kakšno razumno ceno ali bi bilo bolje vzeti kar pri kitajcih? Tukaj me malo moti, ker imajo minimalno naročilo 5 kosov, pa bom potem 4 vrgel stran. Cena je cca 5€, poštnina pa do štiri-krat toliko. Da ne govorimo o času dostave.

Berem malo po forumu, pa zgleda, da se vsi nekam nagibate k kitajcem.

lp

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 3:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brusli je napisal/a:
...Ali je kdo, ki izdela 1 kos PCB-ja za kakšno razumno ceno ali bi bilo bolje vzeti kar pri kitajcih? ...

Berem malo po forumu, pa zgleda, da se vsi nekam nagibate k kitajcem.
Prvo, kakšna je zate razumna cena?
Drugo, zaradi razumne cene!

Vprašaj pri kakšnem domačem proizvajalcu.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 4:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri nas bo en kos 100 EUR. Now you do the math Smile Smile Smile
Da ne omenjam štirislojnih plat po par dolarjev ...

LP, g

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 4:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tako je!

Avtor: BojanRKraj: Vnanje Gorice PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 7:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če bi rad naročil pri nas, je za tvoj primer klik

Mucek je na tole opcijo pozabil...oziroma, lahko se je samo motil... Very Happy

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 8:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, to pa res ... Ceprav obicajno je roba iz JLCja prej tukaj, seveda pri DHL posiljanju ... Wink

Smo tudi mi vcasih precej uporabljali tole, ampak zadnjih par let pa ne vec, ker rabimo itak vedno zraven se stencil + imamo ponavadi visje zahteve (manjse vije, spacing, zmisljevanje glede barv, 4 ali 6 layerjev ...).

Lp, G

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 1:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za redno proizvodnjo naročamo pri best technology. Niso cenovno v rangu JLC, prej nekje na polovici lingve oz. četrtini intec-a. Delajo pa odlično (saj so vendar "best"), veliko bolje od lingve, kjer so mi zadnjih nekaj naročil naredili zvito (bow/twist), z razpacanim in slabo čitljivim montažnim tiskom, pa tudi v času, ki je daljši od proizvodnje+pošiljke iz Šenzena. Pri izdelavi Kitajci dajo poleg tudi vzorec prereza, stalno obveščajo kako daleč je proizvodnja (kar po mailu ali celo telefonu), dobiš komplet testno poročilo s slikami in vsem (kar pri lingvi še nisem doživel), po dostavi pa takoj sprašujejo če je vse OK. Skratka, komunikacija na visokem nivoju (včasih celo preveč ha ha). Priporočam. Soploh za količine, k ipresegajo običajno prototipno.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 9:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Huh, hvala za info! Dosedaj smo za zahtevnejse zadeve namesto JLCja uporabljali PCBWay (burried vias ...), ampak tudi teli Bestovci izgledajo zanimivo Wink Sprobamo!

Lp, G

Avtor: SolarPlazmaKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2020 5:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če si smem izposoditi temo, bi vprašal, katerega proizvajalca TIV priporočate, da bo ustrezno natančno tudi za majhne elemente v DSBGA-6 ohišju.

Kvaliteta mi je pomembnejša od cene.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2020 6:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
JLC 4 layer so prav lepo naredili 0.5 mm pitch 5x6 BGA. Edino cena ni oglasevanih par dolarjev ampak logicno vec (40, kar je se vedno smesno poceni glede na nase zlatarje Wink ) ker je vija 0.3 mm (hole 0.2 mm). Tracke imas pa 0.15/0.15.

Lp, G


Nazadnje urejal/a mucek Čet Nov 26, 2020 6:18 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2020 6:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aja, za tole ne bos rabil fanouta notranjih padov, bo slo povsem lepo na standardni 4L PCB za 2$ Wink

Avtor: trotKraj: glej fogl PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2020 7:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@mucek, a nimajo omejitev za vio 0,45/0,20 mm? Meni vse povečajo, so pa rekli da če vztrajam pri svojem, pa ni reklamacij.

Za 2x3 BGA ni problema, ker ne potrebuješ vij. Je pa za BGA priporočljiv ENIG zaključni sloj, zato te dražje pride.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2020 5:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ob doplacilu gre tudi 30/20 skozi ... Wink Alternative pravzaprav ni bilo pri njih, Pcbway je bil pa enkrat drazji (tam bi lahko imel tanjse tracke in tudi polnjene vije).

Avtor: GUMYKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Sre Dec 09, 2020 10:20 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
PCBWay in DHL sta potolkla moj interni rekord v hitrosti dostave in to z vključenim carinskim postopkom in plačilom dajatev. Naročeno v Četrtek 3.12. ob 12:56, dostavljeno v torek 8.12. ob 10:20 !

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sre Dec 09, 2020 11:09 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
JLC ima spet neke popuste. Včeraj sem naročil 4 plastno vezje s kontrolirano impedanco in stencil, pa je bilo skupaj s poštnino dobrih 20 eur (oboje). Še "finta": stencil sem moral dati "custom" velikost in zmanjšat toliko, da je prišlo na 150g, drugače je poštnina za 1kg in je veliko višja.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2020 11:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jap, custom stencil opcija je vrhunska, če je do 20x20 cm, gre v njihovo standardno škatlo k pcbjem in ne dvigne cene skoraj nič ...

LP, g

Avtor: trotKraj: glej fogl PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2020 1:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aja, hvala za info Smile
Ampak gledam zdej na njihovi strani - kje pa lahko izbereš opcijo custo stencil? Tam na spustnem seznamu ni te opcije, najmanjša pa je 0,9 kg.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2020 1:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Posebej imaš "yes" za custom size.

Avtor: tejcaKraj: Gornja Radgona PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2021 6:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mene so tudi presenetili z hitrostjo dobave .... naročil in obenem tudi plačal v petek popoldan .... v soboto dobim mail da so odposlani ... sem mislil, da se ker heca hehehe ... tiski so bli v sredo pri meni Very Happy

Avtor: trotKraj: glej fogl PrispevekObjavljeno: Ned Apr 25, 2021 8:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdaj vidim da imajo pri Shipping Method tudi opcijo "DDP (Customs clearance, duty and customs fees handled by JLCPCB.) - EuroPacket"

Ali je kdo to že uporabil - ali pomeni to, da ni carinskega postopka, da oni vse uredijo in samo dobiš pošto na dom?

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Ned Apr 25, 2021 3:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Drži
Po DHL pošljejo v nemčijo in od tam po navadni pošti do tebe. Ti nimaš nobenih stroškov

Avtor: trotKraj: glej fogl PrispevekObjavljeno: Pon Apr 26, 2021 9:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hudo, ker DHL te fajn obere če carinski postopek naredijo, sploh za njihovo zavarovanje.
Ampak če mogoče kdo ne ve, se temu da izognit, ampak je pa nekaj dela: https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/OpenPortal/CommonPages/Opdynp/PageD.aspx?category=carin_posamezno_zavarovanje

Avtor: marko11Kraj: Dobrepolje PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 11:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
trot je napisal/a:
Zdaj vidim da imajo pri Shipping Method tudi opcijo "DDP (Customs clearance, duty and customs fees handled by JLCPCB.) - EuroPacket"

Ali je kdo to že uporabil - ali pomeni to, da ni carinskega postopka, da oni vse uredijo in samo dobiš pošto na dom?


Sem pred kratkim dal v izdelavo PCB, pa tega pošiljanja nisem prej opazil.

Zanima me kako so ti stroški za DHL. Ko sem vpisal podatke za PCB izpiše stroški za DHL cca 18€. Ko pa sem izvedel plačevanje pa doda še cca 25€ za stroške nekako tako, pošiljanje v tretje območje ali nekaj podobnega.

Tako da pride skupni strošek cca 50€.

Če kdo razloži kako je s temi stroški in ali bo treba še kaj tukaj doma doplačati?

LP,marko

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 3:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Carino in ddv. Pa stroske uvoza seveda. Ce delas uvoz na firmo in si ddv zavezanec si lahko strosek bistveno zmanjsas, ce ddv placas direktno (samoobdavcitev, izpilnis na uvoznem obrazcu).
Govorim seveda za klasicno DHL posiljanje.

Lp, G

Avtor: marko11Kraj: Dobrepolje PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 6:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek je napisal/a:
Carino in ddv. Pa stroske uvoza seveda. Ce delas uvoz na firmo in si ddv zavezanec si lahko strosek bistveno zmanjsas, ce ddv placas direktno (samoobdavcitev, izpilnis na uvoznem obrazcu).
Govorim seveda za klasicno DHL posiljanje.

Lp, G


Na kaj plačaš carino in ddv? 10€ so PCBji ostalo pa so stoški DHL.

lp,

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 7:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Carine za prazne pcbje ni (0%), je pa za stencile.
DDV (trenutno se) od 22 eur naprej, ampak z vkljuceno postnino si takoj cez.

Lp, G

Avtor: GUMYKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 9:01 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za teh 22EUR, kot kriterij DDV je/ni, se zaenkrat upošteva samo vrednost robe, brez poštnine. Če je roba vredna več kot 22EUR pa se DDV obračuna na vse skupaj, vključno s poštnino. Razumi kdor more...

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 1:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
marko11 je napisal/a:
...Ko pa sem izvedel plačevanje pa doda še cca 25€ za stroške nekako tako, pošiljanje v tretje območje ali nekaj podobnega.

Tako da pride skupni strošek cca 50€.

Če kdo razloži kako je s temi stroški in ali bo treba še kaj tukaj doma doplačati?

LP,marko
18€ je za Slovenijo. 25€ dodajo če te ima DHL označenega, da nisi enostavno doesgljiv. Meni tudi to napišejo, ker imam skoraj 10min do avtoceste in je manjša vas.
Raje uporabi naslov v kakem mestu ali industrijski coni.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 2:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dorijan je napisal/a:
18€ je za Slovenijo. 25€ dodajo če te ima DHL označenega, da nisi enostavno doesgljiv. Meni tudi to napišejo, ker imam skoraj 10min do avtoceste in je manjša vas.
Raje uporabi naslov v kakem mestu ali industrijski coni.

Kako naj to razumem? Če sem v mestu je 18€, če sem pa na deželi pa 43€ (18 + 25)? Jaz sem na deželi, oddaljen od avtoceste 300m, od industrijske cone Hoče 400m. Koliko bom torej plačal?

Avtor: xsytKraj: Slov.Bistrica PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 2:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pravilno razumeš. So pa cene takšne. Ti boš plačal torej 20€. Jaz skoraj vedno dobim teh 20€ "bančne garancije" za doplačat.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 2:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To je že četrta cena! 18€, 25€ in 43€(18+25). Sedaj pa 20€.

Kaj od tega naj pričakujem? Mr. Green

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 3:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brane, malo je nepregledno napisano: nekaj je strošek carinjenja in gretja riti (20 EUR), ne glede na lokacijo. Plus DDV in potencialno carina.

Doplačilo za oddaljeno lokacijo pa je DHLova pogruntavščina, ki jo zaračunajo na določene kraje, kjer običajno nimajo prometa in zanje pomeni dodaten strošek. (saj je logično, pa vseeno ni lepo)

LP, g

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 9:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Že vidim, da ni slaba odločitev selitev na

Whistle

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Čet Apr 29, 2021 11:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče pride komu prav: doplačilo za hitro izdelavo PCBja (mogoča le zelena barva!) je 4L PCB prinesla k nam v 5 dneh od oddaje.

LP, g

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Čet Apr 29, 2021 6:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa še to.
V zadnjem nakupu sem koristil njihovo sestavljanje.
Razen da zvrtajo v tiskanino dve dodatni luknjici (verjetno rabijo za centriranje???) sami plusi.
Z malo truda sem uspel KiCad datoteko prepričati, da jo je njihov program prebral. Izbira elementov iz njihove baze je enostavna. Imel sem neke elemente, ki niso pravilno sedli na tiskanino, ampak se da brez težav ročno premakniti.
Sestavljeno je bilo mislim da v 4 dneh. Elementi 0402 in QFN so na svojem mestu. Vsa vezja delujejo.
Cena položenega elementa je nižja od nabavne v farnellu.

Definitivno bom še izbral to opcijo

Avtor: kolmenKraj: Polska PrispevekObjavljeno: Tor Jun 08, 2021 11:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
SimonS je napisal/a:
Pa še to.
V zadnjem nakupu sem koristil njihovo sestavljanje.
Razen da zvrtajo v tiskanino dve dodatni luknjici (verjetno rabijo za centriranje???) sami plusi.
Z malo truda sem uspel KiCad datoteko prepričati, da jo je njihov program prebral. Izbira elementov iz njihove baze je enostavna. Imel sem neke elemente, ki niso pravilno sedli na tiskanino, ampak se da brez težav ročno premakniti.
Sestavljeno je bilo mislim da v 4 dneh. Elementi 0402 in QFN so na svojem mestu. Vsa vezja delujejo.
Cena položenega elementa je nižja od nabavne v farnellu.

Definitivno bom še izbral to opcijo


Kakšne velikosti tiskanega vezja ste naročili?

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Sre Jun 09, 2021 12:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
cca 8x8cm. Ravno je na poti novo naročilo.

Avtor: BrusliKraj: Hrastnik PrispevekObjavljeno: Pet Jul 09, 2021 1:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Živjo.

Ravno sem izdelal svoj prvi prototip v KiCad, pa se spravljam, da bi vezje naročil pri njih.
Zanima me kaj je danes najcenejša opcija glede poštnine, carine in DDV in ostalih nevšečnosti.
Ker smo že po 1. juliju 2021, so pri uvozu začeli zračunavati dajatve na vse po vrsti (tudi na izdelke pod 22 eur).
Sama plošča stane par evrov, DHL poštnina desetkrat toliko, potem pa še DDV in carina na vse supaj = Shame on you


Pa še tole. Je pri naročilu treba upoštevati kakšna posebna navodila?
Jaz sem se ravnal po temi navodili:
https://support.jlcpcb.com/article/149-how-to-generate-gerber-and-drill-files-in-kicad
https://support.jlcpcb.com/article/68-instructions-for-ordering



lp

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pet Jul 09, 2021 1:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Od pošte dobiš sms, da je prispela pošiljka. Izpolniš obrazec, da si fizična oseba, da je vrednost pod 150 eur in da naj te oni zastopajo po poenostavljenem postopku. Priložiš račun/screenšot. Strošek je 2 eur (+ddv +strošek odkupnine ... cca. 3,5eur).

Avtor: malciKraj: Polhov Gradec PrispevekObjavljeno: Sob Jul 10, 2021 12:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ravno danes sem prejel svoj prvi industrijsko narejen PCB. In to od JLCPB. Naročil sem 1.7., v Slovenijo je prišel 7.7.

Iz DHL-a so me pozvali da priložim račun, nakar so pošiljko sprostili brez kakršnegakoli plačila. Dostavila mi jo je pošta Slovenije. Nalepka je na pošiljki, da jo je pošta prevzela na Brniku.

Za shipping sem izbral "DHL Expres Priority (DDP)". Izdelava je bila 4,21€, poštnina pa 20,40€ za 10 PCB-jev 85x85mm

lp
Uroš

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sob Jul 10, 2021 11:20 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Odlicno! Slo potem skozi, kot je treba!

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Ned Sep 19, 2021 6:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri njih še nisem naročal pa me zanima katero opcijo za poštnino se splača izbrat?
Zanimivo izgleda opcija EuroPacket z dostavo 8-12 delovnih dni in dokaj ugodno ceno.

Kot sem prebral tudi oni poberejo davek od naročila do vrednosti 150€.
"European Union: 0-150EUR
For Individual customers,VAT collected by JLCPCB"

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Ned Sep 19, 2021 7:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To jaz izberem. Traja malo več, ampak poštar prinese brez vprašanj in položnice

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2021 6:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Očitno sem imel srečo sem dobil v roku 6 delovnih dni (+izdelava).

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 6:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
malci je napisal/a:
DHL-a so me pozvali da priložim račun, nakar so pošiljko sprostili brez kakršnegakoli plačila.

Tudi pri meni je bilo tako.
Samo da meni sedaj iz DHL še vedno pošiljajo da moram noložit dokumente za carinjenje paket je pa že nekaj dni doma Brick wall

Avtor: SigiKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 11:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mato1111 je napisal/a:
malci je napisal/a:
DHL-a so me pozvali da priložim račun, nakar so pošiljko sprostili brez kakršnegakoli plačila.

Tudi pri meni je bilo tako.
Samo da meni sedaj iz DHL še vedno pošiljajo da moram noložit dokumente za carinjenje paket je pa že nekaj dni doma Brick wall


DHL zahteva izpolnjene carinske dokumente, ampak paket dostavijo še predno poravnaš carinske obveznosti. Obvestilo, da je treba izpolnit uvozno dokumenetacijo pošljejo, ko paket še potuje. Račun za carinske stroške pride kak teden po dostavi. Dostava je bila vedno "v piko". Vedno zadovoljen.

FEDEX je (preko TNT) zadnjič zahteval poravnavo carinskih obveznosti pred dostavo. Obvestilo, da je potrebno izpolnit carinske papirje je prišlo šele, ko je bil paket že v Sloveniji. Dostava iz JLPCB je kasnila 7 dni, paket je brez potrebe čakal v Slo. Telefoni za informacije o dostavi nedosegljivi. Razočaranje.

JLC platke OK.

Sicer to naročam kot pravna oseba. Lahko da je za fizične drugače.

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 12:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sigi je napisal/a:
Račun za carinske stroške pride kak teden po dostavi

Ne vem kaksni stroski bi bili saj je DDV ze placan ob nakupu? Narocil sem kot fizicna oseba.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 12:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole dhl/fedex razliko lahko potrdim. Kitajci nam pošiljajo z DHL in pride v največ 4 dneh. Nazadnje je bila tiskanina malo večja (dolžine 60cm) in so poslali s fedexom, ker dhl zaračuna 4x več za take kose. Od petka do ponedeljka je pošiljka prispela is Shenzena na Brnik. Od ponedeljka do petka so packali s papirji. Vmes sem jih klical vsak dan najmanj 15x, od tega sem jih dobil morda 2 do 3x dnevno. Vsakič so povedali, da so obvestili "naprej na carinjenje", karkoli že to pomeni. Paket sem dobil naslednji ponedeljek. Če seštejem 2 delovna dneva za 9000km, 6 delovnih dni za zadnjih 90km. Bravo fedex Slovenija. Učinkovitost "9000". Če se le da, se jih izognite na vsaj 9000km.

Avtor: SigiKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 12:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mato1111 je napisal/a:
Sigi je napisal/a:
Račun za carinske stroške pride kak teden po dostavi

Ne vem kaksni stroski bi bili saj je DDV ze placan ob nakupu? Narocil sem kot fizicna oseba.


Računajo strošek carinskega postopka ter carina na robo. Ko sem kot fizična oseba naročal iz USA je bilo to dvoje pri DHL dobrih 20 eur (pri uvozu 25eur robe).

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 9:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se pravi v vsakem primeru ko kaj narocis z DHL iz npr. kitajske za vrednost posiljke 2€ ali pa 100€ moras poleg postnine placat se teh 20€?
Tudi ko je bil DDV ze odveden ob nakupu?

Hvala, sedaj vem da v prihodnje bom iz JLC narocal samo se preko "Europacket". Vsaka sola nekaj stane.


Nazadnje urejal/a mato1111 Ned Nov 21, 2021 9:13 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: SigiKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2021 1:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mato1111 je napisal/a:
Se pravi v vsakem primeru ko kaj narocis z DHL iz npr. kitajske za vrednost posiljke 2€ ali pa 100 moras poleg postnine placat se teh 20?
Tudi ko je bil DDV ze odveden ob nakupu?

Hvala, sedaj vem da v prihodnje bom iz JLC narocal samo se preko "Europacket". Vsaka sola nekaj stane.


Morda za tak majhen znesek ne bodo opravili carinskega postopka, ne vem če je tudi to možno. Sporoči kako se bo izteklo.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 12:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
TNT oz. Fedex ga serje zadnje čase. Uporabite DHL, UPS ... Karkoli drugega. Res imajo neke ogromne težave in se jih je treba (vsaj začasno) ogibat.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 1:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
DHL pošiljka (brez ene intervencije vmes, od vrat do vrat):


Koda:
Tuesday
16. November 2021
SHENZHEN - CHINA MAINLAND
    20:15 Local time  |  Shipment picked up

...
...
...


Monday
22. November 2021
Service Area: LJUBLJANA - SLOVENIA
    12:01 Local time  |  Delivered

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2022 12:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A pozna še kdo kakšno dobro alternativo JLCPCB ?
Saj ne rečem, da so dobri in hitri, ampak reklamacij pa ne prenesejo.
Prvič sem dal polagati 20.PCBjev in vse je bilo OK (razen beri nižje)
Potem sem kliknil na reorder ter večjo količino in dobil na (vsaki) tiskanini kar dva napačna elementa. Seveda se zgovarjajo na vse načine, da ni njihova krivda....
Bo samo popravljanje stalo več kot bi dal za izdelvo delati pri nas.....

Skratka preden kliknete reorder se prepričajte, da so vsi elementi OK!!!

Pa to ni prvič, ko so mi zavrnili reklamacijo. Pri prejšnjem naročilu sem od 20.PCB dobil dve, ki nista delali. Ob priklopu sta vlekli par A nameso mA. Na tiskanini ni bilo videti slabih spojev oz prelitih padov. Tudi tu niso hoteli za nič slišati.

Jaz pa z grenkim priokusom raje iščem alternativo...

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2022 1:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
L-tek. Niso najcenejši, so pa najboljši. Ne rečem, da se kdaj kaj ni narobe položilo, a z reklamacijo ne boš imel nobenih težav.

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2022 1:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poznam več firmi v Sloveniji za polaganje. Ampak nihče noče (pa tudi cenovno se ne izzide) za prototipe in mikro serije.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2022 2:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
PCBWay? Z njimi imamo dobre izkušnje, ko gre za manj standardnega (kar za JLC ne morem reči). Tudi support v tako v smislu odziva kot uspešnega reševanja morebitnih reklamacij je zaenkrat za pohvaliti.

Je pa tako, da polaganja ne dajemo kitajcem ampak raje našim - se da vse hitreje zmeniti in tudi cena polaganja ni toliko višja (ko sem primerjal, sem prišel na cifre okrog 20%). VR, Ltek ... Saj jih je dosti. Za res male serije imamo pa eno CHM 48VB, ki se tudi nadela, ko je treba kakšne res mini serije (3-20 kom) polagat. Več pa itak damo ven.

LP, g

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2022 11:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sigi je napisal/a:
mato1111 je napisal/a:
Se pravi v vsakem primeru ko kaj narocis z DHL iz npr. kitajske za vrednost posiljke 2€ ali pa 100 moras poleg postnine placat se teh 20?
Tudi ko je bil DDV ze odveden ob nakupu?

Hvala, sedaj vem da v prihodnje bom iz JLC narocal samo se preko "Europacket". Vsaka sola nekaj stane.


Morda za tak majhen znesek ne bodo opravili carinskega postopka, ne vem če je tudi to možno. Sporoči kako se bo izteklo.

Ja res ni bilo potrebno nič doplačat.
Sem pa danes ponovno nekaj naročil in ugotovil, da zaračunajo davek od celotnega naročila (materjal+poštnina): platka 2€ postnina 19€ in potem kao davek se slabih 5€ Eh?
Očitno pri prejšnjem naročilu nisem bil pozoren na to v invoice pa je to vse skupaj "zapakirano" v strošek poštnine.

Avtor: SigiKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pon Apr 18, 2022 2:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem spet naročal dva tedna nazaj iz USA od istega ponudnika ter podobna roba kot zadnjič, kot fizična oseba, vrednost dobrih 100eur, vse je šlo tokrat brez carine ter dodatnih stroškov. Zgleda da je odvisno od raspoloženja osebja carine, ali bodo carinski postopek opravili ali pa ne (ali pa luna, horoskop, menstrualni ciklus... kdo bi vedel) Confused . Če naročam na firmo se to ne dogaja, vedno se na pošiljko vsede carina.
Se pa nič ne pritožujem, če ni treba doplačevat Cool

Avtor: pygmalionKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2023 9:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Doslej sem že izdelal kar nekaj plošč na JLCPCB in sem bil zadovoljen s kvaliteto. Od zadnjega naročanja pa je mimo kar nekaj časa.

Kako je s poštnino? A je EuroPacket še vedno najcenejša varianta, ki ne zahteva doplačilo? Ali Global Standard Direct Line gre na carinjenje in koliko so stroški postopka?

Hvala.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2023 10:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
EuroPacket ni najhitrejši, je pa najcenejši.

Carinjenja ni, lahko pa "opalijo" strošek postopka.

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2023 2:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:
EuroPacket ni najhitrejši, je pa najcenejši.


Eno obdobje (kakšne 2-3 mesece nazaj se mi zdi) EuroPacket ni bil možen, vsaj ne, če si imel vključeno polaganje.

Je temu še vedno tako?

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2023 7:15 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Polaganja že nekaj časa nisem naročal. Sem pa dobil tiskanine dva tedna nazaj z EP direktno na dom. Fleksi iz JLC, ki so šli s fedexom, so rabili 1 teden za izdelavo + dostavo in 1 teden za vso papirologijo.

Avtor: pygmalionKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2023 4:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
EuroPaket ni najcenejši; Najcenejši je Global Standard Direct Line, a se bojim, da bo šel preko Carinske pošte v ljubljani, kar bistveno podraži zadevo. Je kdo poskusil naročiti po tej poti in kakšne so bile izkušnje?

Kolikor se spomnim, je zadnjič EuroPacket poslan s Kitajske na JLCPCBjevo podružnice v Nemčiji, ki ga je preposlala; Podružnica je poskrbela za uvozne dajatve in ni bilo dodatnih stroškov. Je pa $7 EUR za poštnino in dajatve pri $2 vredni robi veliko.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2023 11:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saj na koncu moraš gledat vse stroške.

Avtor: marko11Kraj: Dobrepolje PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2023 12:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hi

Pri JLC bi rad naročil enostranski PCB, ki ima spodaj aluminij za odvod toplote.

Pri naročanju pa ne morem spremeniti barve "PCB Color", ponujena je samo bela barva, jaz pa bi rad zeleno barvo ploščice in bel sitotisk.

Če kliknem na zeleno ali katerokoli drugo barvo se ne zgodi nič.

Mogoče kdo ve kako do zelene barve PCB-ja?

Lp,

Avtor: mateikKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2023 1:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne bo šlo..

Avtor: marko11Kraj: Dobrepolje PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2023 1:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mateik je napisal/a:
Ne bo šlo..


Hvala.

Samo še to. Kje pa bi lahko naročil PCB v zeleni barvi z Al spodaj po približni ceni na JLC ?

lp,

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2023 2:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
PcbWay ... Dražji od JLC, a bolj prilagodljiv.
Mi uporabljamo oba, ravno zaradi JLCjeve neprilagodljivosti našim občasnim kapricam in zahtevam Smile

LP, g

Avtor: marko11Kraj: Dobrepolje PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2023 3:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanima me kako pa je narejeno to vezje z Alu spodaj?

A to zlepijo ali je kak drug postopek?
A sam ne bi mogel to napraviti? Mogoče namazati z toplotno prevodno pasto ter stisniti skupaj.
Kašen komentar glede tega, zgoraj so LED

Avtor: marko11Kraj: Dobrepolje PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2023 9:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hi

Imam 2 različni PCB ploščici.

Kako naročiti, da se združi v eno pošiljko pri JLC?

lp

Avtor: TribesMan PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2023 11:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
IMS je to kar iščeš... to je laminiran izdelek, kjer je bakrena folija laminirana na aluminijast ali bakren nosilni panel z uporabo posebnih folij na osnovi epoxya z dodanimi keramičnimi premesmi, ki povečajo toplotno prevodnost.
Tega sam ne boš naredil, da bi bilo vsaj približno kvalitetno.
Problem je delaminacija že pri spajkanju.

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Čet Nov 16, 2023 12:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
marko11 je napisal/a:
Hi

Imam 2 različni PCB ploščici.

Kako naročiti, da se združi v eno pošiljko pri JLC?

lp

Če se prav spomnim moraš PCBje dati skupaj v "košarico" in potem naročiti.

Nazadnje, ko sem naročil pri njih sem imel nek problem s plačilom preko Paypal. Imam povezano kartico s Paypal ampak ni hotelo plačat dokler nisem imel dovolj stanja na Paypal računu. Drugje sem lahko naročil normalno preko Paypal direktno iz kartice.

Avtor: GADKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2023 1:12 pm    Naslov sporočila:  Elecrow
----------------------------------------------------------------------------
Dodajam še Elecrow kot zanesljivega dobavitelja tiskanin.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2024 12:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
4 plastno, ne ravno majhno... zgleda šibajo na polno pred dopustom.

Avtor: ObelixKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2024 11:09 am    Naslov sporočila:  JLC-PCB
----------------------------------------------------------------------------
Ima JLC-PCB kakšna priporočila, kar zadeva oblikovanje vezja (priporočeni premeri lukenj, debeline vezij itd.) ?

Mogoče v kakšni PDF obliki ?

Kaj pa drugi proizvajalci ?

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2024 11:20 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Či imaš altium, je tule vse, kar rabiš:
https://github.com/ayberkozgur/jlcpcb-design-rules-stackups

stackupi in DRC za vse (standardne) procese.

Avtor: ObelixKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2024 12:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:
Či imaš altium, je tule vse, kar rabiš:
https://github.com/ayberkozgur/jlcpcb-design-rules-stackups

stackupi in DRC za vse (standardne) procese.


Nimam Altium-a. Imam KiCad. Vseeno hvala.

Avtor: a.vidmarKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2024 1:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče boš, kaj tukaj našel:

https://github.com/sethhillbrand/kicad_templates

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group