www.elektronik.si
Iskra E-350 in Unimag E6/1

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: usimoncic PrispevekObjavljeno: Sob Jun 13, 2020 12:27 am    Naslov sporočila:  Iskra E-350 in Unimag E6/1
----------------------------------------------------------------------------
Moja nova pridobitev je Iskra E-350 in Unimag E6/1, ki rabita električno preverbo (in menjavo kakšnega kabla) pred zagonom in zanima me, če je mogoče kje dobiti sheme oz. kakršnokoli dokumentacijo za ta dva aparata.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Jun 13, 2020 8:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Shema Unimag E6/1
Vir je na tem forumu.

Avtor: usimoncic PrispevekObjavljeno: Pon Jun 15, 2020 1:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za to shemo. A se dobi tudi sheme za plošče REM 10 in VE 2/4?

Sicer me pa pri tej shemi zanima kaj je IR. Sklepal bi, da je to stikalo, ki prekine varilni tok, samo se mi zdi ta malo huda... prekinjati 600A najbrž ni kar tako.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pon Jun 15, 2020 1:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
...
Vir je na tem forumu.

Avtor: usimoncic PrispevekObjavljeno: Tor Jun 16, 2020 12:47 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za pojasnilo. Me je malo zavedlo to, da se mi shema vezave v omarici pokaže sama, za VE2/4 in REM10 moram pa klikniti.

Imam pa glede sheme vezave v omarici eno precej začetniško vprašanje: Kaj so oznake A, B in C, ter kaj so stikala a1, a2, b1, C1, C2 in C3 (označeno na priponki)? Sumim, da so A, B in C releji, ostalo pa stikala v relejih, samo nisem prepričan. A mi lahko kdo pojasni kako je s temi oznakami?

Avtor: usimoncic PrispevekObjavljeno: Sre Jun 24, 2020 12:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moj varilni aparat E-350 nima stikala za vklop (samo luknja, kjer bi moralo biti stikalo - slika). Kako naj bi bilo izvedeno označeno stikalo na shemi? Rotacijsko dvopolno močnostno stikalo ali rotacijsko signalno stikalo in kontaktor? Predvidevam, da je tehnično vseeno in dosti ceneje z rotacijskim dvopolnim stikalom.

Da pustim brez stikala, pa verjetno ni najbolj zdravo, saj potem doočene stvari (ventilator, mali transformator) delujejo že takoj ko dam vtič v vtičnico?

Avtor: usimoncic PrispevekObjavljeno: Sre Jun 24, 2020 10:47 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako so imele te naprave stikalo za vklop rešene v originalu? Kakšno stikalo sploh lahko spravim v tisto luknjo?

Avtor: zlatko rudar PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2022 8:39 pm    Naslov sporočila:  Unimag E6/1
----------------------------------------------------------------------------
Poštovanje !
Ima li netko kakovih dijelova za ovaj Iskrin dodavač žice ?

lp

Avtor: zlatko rudar PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2022 8:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tražim šemu transformatora za zavarivanje Rade Končar D - 3.
Godina proizvodnje 1978 a 350 A.

lp

Avtor: zlatko rudar PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2022 8:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ima li netko šemu Iskrinog dodavača žice Unimag E6/1 ?

lp

Avtor: zlatko rudar PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2022 9:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Traži se modul VE 2/4 ? Ima li netko ?
Šema istog modema ?

lp

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group