www.elektronik.si
Popravilo pig mašine - išče se serviser

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: malciKraj: Polhov Gradec PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2020 5:57 pm    Naslov sporočila:  Popravilo pig mašine - išče se serviser
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni

Znanec me je prosil za pomoč pri popravilu pig mašine. Išče se nekdo, ki bi mu to popravil ( okolica Črnega vrha nad Polhovim Gradcem)

Zaenkrat nimam drugih podatkov kot to, da se je med delovanjem začelo kaditi oz smrdeti po zažganem iz omarice s krmiljenjem. Ko sem sam to na hitro pogledal nisem opazil nič konkretnega, vendar zaradi pomanjkanja časa se ne morem poglobiti v detajle. Sem pa naredil eno sliko, kjer bi lahko bil vzrok. Več slik dobim zvečer.

Pozna kdo kakega strokovnjaka oz je kak član foruma pripravljen to popraviti?

lp

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2020 6:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
malci, tako na hitro je okoli spodnjega kondenzatorja (C+R v seriji, snubber?) vse popackano.

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2020 7:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zamenjati moraš vse tiste kondenzatorje (prozorna izolacija). Ponavadi popoka in v kondenzator vstopa vlaga.
Je precej standardna napaka za te kondenzatorje po 10+letih obratovanja.

Mogoče je še kje v mašini kakšen?

Avtor: robertKraj: Tolmin PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2020 10:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Spodnji kondenzator je fuč - saj se vidi, da je okrog njega vse "mastno".
Jaz bi menjal vse Wink

"Smrdeti po zažganem" ima lahko veliko različnih pomenov.

Avtor: 144300Kraj: Zelena dolina PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2020 10:59 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saj niste šlosarji, da glede na vizualni pogled že 100% veste kater je fuč.
Elektroniki imajo možnost ,da jih preverijo z meritvami katere dajo jasnejšo informacijo glede odstopanja elektronskih elementov od nazivnih.

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2020 12:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nekateri to vemo iz izkušenj: https://www.google.com/search?q=bad+rifa+capacitor&source=lmns&bih=1065&biw=1654&client=firefox-b-e&hl=sl&ved=2ahUKEwiy3pWoxMzqAhUZbRoKHSTRAcgQ_AUoAHoECAEQAA

Če boš tak kondenzator pomeril ni nenavadno če pomeriš višjo kapaciteto od deklerirane. Zanimive stvari se začnejo dogajat ob višji napetosti.

Avtor: joztomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2020 1:18 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Velikokrat, ko poduhaš ploščico, takoj najdeš pacienta.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group