www.elektronik.si
Tester kapacitete baterij PZEM 015

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: malciKraj: Polhov Gradec PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2020 7:49 am    Naslov sporočila:  Tester kapacitete baterij PZEM 015
----------------------------------------------------------------------------
Pozdarvljeni.

Nabavil sem si omenjeni tester.

A ker sem slepo sledil priloženemu načrtu vezave z zunanjim shuntom (>10A) sem uničil en star Pb akumulator, saj se ob doseženi Umin breme ne odklopi.

Kako bi moral to povezati, da bi se breme odklopilo, ko napetost pade pod minimalno nastavljeno?

lp
Uroš

Avtor: mmelektronikaKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2020 8:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zakaj bi se odklopilo?

To ni namen tega modula

+ je direktno vezan
- je vezan preko par mohm shunta

Avtor: malciKraj: Polhov Gradec PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2020 9:01 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zato, da se baterija preveč ne izprazni. In da veš, kolikšna je kapaciteta. Sicer je brez veze, ne bom sedaj stal zraven 10h in gledal, kdaj bo dosežena Umin.

Glede na shemo, bi pri modelu PZEM 013 (interni shunt) verjetno odklopilo, vsaj sklepam, da ima vgrajeni mosfet, pri večjih tokovih pa ne vem, kako to izvesti.

V skrajnem primeru bom naredil še eno zunanje vezje, ki bo ob Umin odklopilo porabnik.

lp

Avtor: mmelektronikaKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2020 9:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
poglej vezje pa ti bo jasno, nima kaj odklopit

obe žici sta povezani direktno iz accu na porabnik ( vmes je par mohm shunt)


pri verziji za manjše tokove je verjetno isto, vendar je shunt vgrajen ( smd upor par mohm)

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2020 10:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanimivo.
V "navodilih": https://www.aliexpress.com/i/33048992560.html
Piše da se da cut off napetost nastavit, kaj pa potem počne s to informacijo pa???
Vsekakor se pa porabnik NE odklopi, ker je direktno vezan.

Avtor: malciKraj: Polhov Gradec PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2020 1:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko sem si ogledal ta video mi je malo bolj jasno, kako deluje.

Z Umax in Umin se samo določi, kdaj je baterija polna oz prazna ( kot nekakšen BMS). Ko ob polnjenju doseže Umax, bar graf napolni do konca, ko je pod Umin, je bar graf prazen.

Bom moral res narediti zunanji odklop porabnika..

lp

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group