www.elektronik.si
Kaj trenutno pocnem September 2020
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2020 12:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, jaz sem kupil samo tole, ostalo se je potikalo po predalih. Če bi vse nabavil, naj nebi prišlo čez 20€.

Avtor: silvo_vKraj: Domžale PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2020 8:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek je napisal/a:
Razz

Meni se sicer se vedno zelo dopade tale:
https://www.element14.com/community/roadTests/2036/l/tenma-handheld-dc-power-supply

Lp, G


Tale je isti: AX-3004H

Lp, Silvo

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2020 10:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Čakam še napajalnik. Se je nekje zadržal.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2020 11:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Popravil sem iCharger (model 3010B, 10s/1kW). N-FET v DC/DC je izpustil dušo. Na srečo je bil v stiku in se grel še pred pričetkom polnilnega cikla. Namesto IRF3205 110A/55V sem dal IRF135 129A/135V. Upam, da bo mir en čas.

Je pa tale iCharger "buhpomagej" od dizajna. Omenjeni FET ima npr. kar na tacah nalotano schottky diodo. Pa kak tantal je tudi kje kar tako povprek nalotan. Očitno jih je nekaj "matralo", pa so kar malo dodajali komponente in je šel tak dizajn v proizvodnjo.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2020 12:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz pa poslušam, gledam na svojem sprejemniku bliskanje v Avstriji. Že dolgo ni bilo prilike za preizkušanje.

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2020 4:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
Naredil sem napajalnik, obenem "Power Pack".



Super si to zrihtal. Se mi dopade, da bom najverjetneje naredil tudi sam Smile

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2020 6:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem dobil še napajalnik, ki pa ni delal!
Sem ga odprl in takoj našel napako- na vhodu sta dva tranzistorja in na enem sta bili dve nožici polomljeni. Sem zlotal in sestavil.
Na prvo žogo je napajalnik super. Interface je zelo dober in hitro nastaviš, kar želiš. Ima pa dokaj glasen ventilator, ki se pri 60w bremenu (žarnica), vklopi vsakih nekaj minut za kako minuto.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2020 11:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sestavljam couplerje za SNA (kasneje bo tudi VNA) od 30MHz do 24GHz.

6 plastna vezja...

https://photos.app.goo.gl/psoqkzJ5A2LUYVtz6

So tako hecno poceni, da je vsako pacanje s plehi za gnd in bencinskimi hlapi za topljenje tonerja popolnoma brezvezno.

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group