www.elektronik.si
Paypal - kako, ko potece kartica?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 10:39 am    Naslov sporočila:  Paypal - kako, ko potece kartica?
----------------------------------------------------------------------------
Za plačevanje preko spleta uporabljam MasterCart. Konec meseca ta kartica poteče.
Dobil sem že novo. Ko berem po raznih forumih imajo nekateri kar probelem pri PayPalu.
Če sem prav razumel nasvete z razih forumov.
-staro kartico uporabljati dokler le ta ne poteče potem ti javi, da je potekla in
vpišeš le nov datum in CVC

V navodilu, ki sem ga dobil zraven kartice piše, da kartico aktiviram na POS terminalu tako, da jo dam v režo ter vpišem pin. Takrat verjetno preneha delovati stara kartica?
Torej na PayPalu ne bo več delovala? Torej je najbolje (brez kakih komedij), da kartico aktiviram po poteku stare ter jo potem "podaljšam" na PayPal-u?
Pravilno razmišljam?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 10:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najbolj enostavno bo tako, kot si napisal. Meni Paypal nikoli ni delal težav. Po poteku sem vpisal podatke nove kartice, pa je zadeva delala takoj.

Avtor: Igor01Kraj: KK PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 10:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko jo aktiviraš tudi preden poteče stara, potem pa jo prijaviš v Paypal, ...

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 12:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Registriranih imas itak lahko vec kartic. Samo dodaj novo pa je. Staro pa odstranis, ko potece.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 12:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:
Registriranih imas itak lahko vec kartic. Samo dodaj novo pa je. Staro pa odstranis, ko potece.


Po moje ne bo šlo - nova ima enako številko...

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 1:17 pm    Naslov sporočila:  Re: Paypal - kako, ko potece kartica?
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
...
-staro kartico uporabljati dokler le ta ne poteče potem ti javi, da je potekla in vpišeš le nov datum in CVC
...
Exclamation

Avtor: sebastjan.kamensekKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 1:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem naredil tako, da sme staro karico odstranil ko je potekla. Z novo sem šel v trgovino plačat da sem se prepričal da je aktivirana in jo na novo dodal v paypal... nobene težave...

lp

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 2:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če se prav spomnim, sem od njih dobil sporočilo da bo kartica potekla, se konektaš in točno piše kaj moraš narediti.

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Čet Sep 10, 2020 1:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V izogib tem zadevam, ima Paypal tudi opcijo, da povežeš banko direktno gor in trgajo iz TRR direktno.

Če te je strah, da ti kdo preveč vzame, odpreš račun pri kakšno free banki, aka N26.
Nimaš več skrbi z poteklo kartico, procedura nalaganja denarja je pa ista; nakažeš ko rabiš.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Sep 10, 2020 9:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ravno dobil na email :

We noticed that your card ending in xxx is about to expire. Please update the expiry date and card security code (CSC) as soon as possible so that you can continue using it with your PayPal account. Be sure to activate your new card with your bank first.
Update card details

If you haven't received your new card yet, please save this email and click the button when you have the new card. If you've already updated your PayPal account with your new card information, please disregard this email.
You can always log in directly to PayPal to update your debit or credit card information in the Profile or Settings areas.

Yours sincerely,
PayPal

Avtor: hudamravljicaKraj: LUCIJA PrispevekObjavljeno: Pon Sep 14, 2020 12:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
Registriranih imas itak lahko vec kartic. Samo dodaj novo pa je. Staro pa odstranis, ko potece.


Po moje ne bo šlo - nova ima enako številko...


Pri vpisu kartice ne vpišeš samo številke, potrebuješ še datum kdaj poteče in 3 številke na zadnji strani. Tej 3 podatki naredijo kartico unikatno.

Jaz za vsa spletna plačila uporabljam predplačniško.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Sep 14, 2020 3:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
- v trgovini aktiviral novo
- na paypalu izvedel podaljšanje (nov datum veljavnosti in in nov CSC)
- zadeva očitno dela (nisem še probal)
- klicaj je izginil izvedla se je trasakcija 0.85€ s strani PayPal-a ter na to storno.
(sms - obvestilo)
- očitno tako preverijo delovanje kartice.

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2021 2:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
- v trgovini aktiviral novo......


Silvo, kako se to stori? A nekaj kupiš pa je?

Imam isti problemček. Odstranil staro kartico. Dodal novo kartico. Napisal nove številke ter, tam kjer zahteva, še tri številke z zadnje strani kartice.
Na telefon dobim enkratno geslo. Geslo vpišem in potrdim. Napiše mi, da kartica ni aktivirana.
Kaj naj?

tilz0R je napisal/a:
V izogib tem zadevam, ima Paypal tudi opcijo, da povežeš banko direktno gor in trgajo iz TRR direktno......


To pa privič vidim, da lahko kar direktno povežeš banko s PayPal. Potem sploh ne potrebuješ Mastercard kartice. A je mogoče omejit tudi znesek dnevne porabe?
Kot vidim potrebuješ "IBAN Number". Kje dobiš to številko?

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2021 2:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
IBAN je TRR.

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2021 2:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
tilz0R je napisal/a:
IBAN je TRR.


Aha, hvala. Potem vpišeš svoj TRR in je zrihtano. Ali imaš kje nastavitev dnevne porabe s plačevanjem PayPal.

Zanimivo je to, da mi v spletni banki kaže, da je kartica aktivirana Think .

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group