www.elektronik.si
Preklop med flash-i

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: rplink3rKraj: Levec PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2020 8:20 am    Naslov sporočila:  Preklop med flash-i
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo,

Zanima me kako bi najlažje preklapljal med različnimi 29F800 flash čipi,
preizkusil sem z dvema in /CE signalom na vsakem posamično pa ni delovalo.

Po datasheetu bi moralo, ampak ga nekaj moti, sem kaj zgrešil?

Ostali pini so vezani paralelno.

Avtor: brayKraj: Vransko PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2020 11:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako pa si priklopil /OE pina?
Naj ugibam...a je to ECU za avto? Wink

Avtor: rplink3rKraj: Levec PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2020 1:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja za avto bom preizkusil če deluje z večimi flashi paralelno z izbiro posamičnega Smile,

vse sem imel zvezano skupaj, paralelno razen Chip Enable.

Delalo je, če sem enako naredil z reset linijami.

Preizkušam še druge možnosti, če bi šlo brez power cikla ker v primeru reseta je vedno treba vzeti in dati napajanje da se zadeva pravilno inicializira.

Avtor: peroKraj: Sevnica PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2020 10:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
CE mora bit dovolj. Kako si jih pa priklopil. Ce je en na kablu zna bit problem predolga linija.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 4:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brez reseta ne bo šlo. Ker je isti del programa pri drugi različici lahko na drugem mestu in bo izvajanje programa preskočilo na relativno naključni del. Poleg tega pa so lahko tudi spremembe, zaradi katerih to ne gre.

Avtor: rplink3rKraj: Levec PrispevekObjavljeno: Ned Sep 13, 2020 10:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se pravi najbolje pustiti izbiro flasha na reset liniji in za menjavo power cikl?

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group