www.elektronik.si
Megla

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: Sentinel66Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2020 6:45 pm    Naslov sporočila:  Megla
----------------------------------------------------------------------------
Iščem napravo, ki bi pršila in/ali ustvarjala meglo (voda). Krmiljena bo s relejem (preko esp8266), ki bo izklapljal in vklapljal napravo glede na potrebe, s tem bo poskušal ustvariti specifične pogoje (temperatura okoli 20C, vlaga okoli 90%).

Našel sem nekaj preprostih ventilatorjev s pršilcem, problem teh naprav pa je, da ko jih odklopiš iz elektrike in ponovno vklopiš, ne začnejo samodejno delati in moraš ponovno fizično pritisniti na gumb, izbrati nastavitve, itd. Primer takega poseni pršilca je tukaj:

https://www.harveynorman.si/ventilator-elit-fsm4012-mist


- Budget 100€
- nujno mora začeti delati samodejno ob ponovnem priklopu na elektriko, nastavitve niso pomembne
- mora biti samostojna, priklop na vodovodno cev ne pride v poštev
- ultrasonična varianta z diski je še bolj zaželjena, vendar žal nič takega nisem našel pri nas, naročil sem dele iz tujine vendar rabim eno varianto za ta vmesen čas 2 mesecev
- mora pršiti/ustvarjati meglico, torej dviganje vlage samo z ventilatorjem + namočenim materialom ne bo dovolj.

Vesel bom pomoči pri iskanju.

Avtor: rplink3rKraj: Levec PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2020 1:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če že nebi bilo takšnega, da začne delovati pri ponovnem vklopu se da narediti, da ga "esp8266" prepriča v delovanje.

Tale na sliki zgleda z nekim elektronskim panelom, mogoče na specifične tipke optokoplerje in na kakšno led diodo za povratno informacijo, da preveriš če je res štartal, potem imaš rešeno, še originalno krmilje lahko naprej uporabljaš.

Druga opcija je, da predelaš obstoječe krmilje, da takoj štarta, ali pa komplet krmilje nadomestiš z ESP.

Sem pogledal, zgleda, da ima ta tip ventilatorja IR daljinca, z esp8266 lahko narediš IR blaster, z katerim vključiš in izključiš ventilator, edino nimaš povratne informacije če je res štartal.

Brez posegov vanj bi dejansko lahko preko IR blasterja štartal in z kakšnim hallovim senzorjem meril tok, da bi videl če res deluje...

Avtor: Sentinel66Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2020 8:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najlažje bi bilo, če bi našel takega, ki ima navaden gumb, ki se zaskoči, kot npr. na sobnih ventilatorjih. V tem primeru ne bi rabil ničesar predelovati.

V primeru gumba na "klik", ne bi bilo problema, saj bi lahko zadevo enostavno odprl in vezal na rele ter spustil signal skozi ko bi ga hotel prižgati.

Glede daljinca pa sploh nisem pomislil, da bi z ESP pošiljal IR signal napravi, zanimivo Smile. Sam sem najprej pomislil, da bi se z ESP lahko vezal direktno na gumb na daljincu in ga pač prožil.

Vidim da je variant ogromno. Najraje bi pa kot rečeno napravo na navaden knof, zadeva bo začasna rešitev in se že kar mudi, vmes sem pa že naročil ves potreben hardware za custom napravo za meglo, vendar bo trajalo sigurno 2 meseca da vse dele dobim. Če ima morda kdo doma kaj takega, kar mu je odveč, z veseljem odkupim.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group