www.elektronik.si
Iscem zago za aluminij

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 2:32 pm    Naslov sporočila:  Iscem zago za aluminij
----------------------------------------------------------------------------
Iščem žago, s katero bi lahko tudi natančno rezal aluminij. Naletel sem na tole:
https://www.axminstertools.com/eu/bosch-gcm-8-sjl-216mm-slide-mitre-saw-ax923086?glCountry=SI&glCurrency=EUR

Zdi se mi kar ugodna varianta. Sicer je dodaten list z vidia zobi za recanje aluminija še dodatnih 100€.

Ima kdo kaj izkušenj, kako se taka žaga obnese pri rezanju alu cevi, profilov in plošč?

Avtor: kose19Kraj: okolica Kobarida PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 3:52 pm    Naslov sporočila:  
V službi imamo podobno od dewalta. Sicer brez poteznih vodil. Največ se rabi za rezanje hiplex profilou, kjer ni zahtevane velike natančnosti. Dela solidno, samo zeloo hrupna je.

Če je v osnovi namenjena rezanju lesa, je vprašljivo kako bi prenesla vodila vibracije ob rezanju aluminija na tako velikih obratih.

Avtor: robertosKraj: Vuhred JN76OO PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 4:25 pm    Naslov sporočila:  Re: Iscem zago za aluminij
mosqito je napisal/a:
Iščem žago, s katero bi lahko tudi natančno rezal aluminij.?

Vse je odvisno koliko denarja si pripravljen odštet za žago.
Jaz sem nabavil Dewalt DW872, ki je namenjena za rezanje kovin in ima žagin list veliko manjše obrate kot žaga za les.
In pa kar je bilo pri meni pomembno, da ima enega največjih premerov žaginega lista, (355mm)
Ima tudi nekaj slabosti kar je logično pri vsakem izdelku lahko najdeš kaj slabega.
Na tej povezavi (youtube video) lahko vidiš tako dobre kot slabe lastnosti.
Cena cca 450€ s poštnino.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 4:48 pm    Naslov sporočila:  
Za natančno rezanje alu cevi in profilov bi bilo za razmišljat v smeri tračne žage. Think

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 9:12 pm    Naslov sporočila:  
Hvala za info (iz prve roke). Tračna je tudi OK, samo tale se mi zdi bolj univerzalna, tudi recimo za kaj takega.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 9:32 pm    Naslov sporočila:  
frenki je napisal/a:
Za natančno rezanje alu cevi in profilov bi bilo za razmišljat v smeri tračne žage. Think

Imam low-cost tračno žago. Natančni rez = dober list+ občutek v roki.
Za natančno rezanje profilov oz. pohištvenih cevi je sigurno najboljša varianta, ki jo je predlagal Robertos.

Stran 1 od 1