www.elektronik.si
Jesen
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Sep 14, 2020 4:07 pm    Naslov sporočila:  Jesen
----------------------------------------------------------------------------
Marsikje niso imeli sreče. Spomladi pozeba, čez poletje neurja, ... Pri nas smo nekako zvozili in je jesen bogata, tako po količini, kot po kvaliteti. Ne mislim delat nesmiselnih ugank, malo se pa vseeno pohvalim.

https://photos.app.goo.gl/V4wfiN4VRhTbrcCn7

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Sep 14, 2020 7:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaki imaš zelo lep. Jaz sicer nimam posajenega, ga ima pa sosed ... in mu je tudi lepo obrodil.

Sicer se pa tudi jaz ne pritožujem ... sadje in povrtnine lepo, grozdje je sicer nekoliko pozeblo, ampak zaenkrat kljub temu lepo kaže. Če ptiči ne bodo preveč aktivni, bo tudi trgatev lepa. Very Happy

Avtor: iskraKraj: Lokev ,Boa , KOPER PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2020 9:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja letos je res vsega dosti.
No Drmulova marmelada je že skuhana , pa tudi slivova .Sedaj čakam še na šipek , pa da naredimo carico marmelad.
Sem pa nabral tudi ogromno gloga (beli) tako da srčnih težav nebi smelo biti.
Police se pod ozimnico kar šibijo , tako da se JJ in njemu podobnih ne bojimo...

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2020 10:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Borov glivec...

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sparassis_crispa

Lokacija je v fotografiji:
https://photos.app.goo.gl/QfjsVHhtyBNpodtG8
45°49'54.2"N 15°14'24.2"E

V bližini so vsaj še štirje, več nisem gledal. Sicer ni čudno, ker je borov gozd. Če se komu gre v hosto, je najhitrejši dostop, če se parkira tule:
https://photos.app.goo.gl/oVnboFLTquKEU7kP8
45°49'33.8"N 15°14'14.1"E

Bi pobral, a sem bil s kolesom in se mi je goba smilila, da bi jo tlačil v majhen kolesarski ruzak.

Ta gozd je tudi sicer zelo "gobonosen".

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2020 10:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:
...
Ta gozd je tudi sicer zelo "gobonosen".
Zato jaz ne bi delil informacije kje je ta gozd. Bo naenkrat prometa da ne moreš verjeti, od primorske do štajerske, od gorenjske do dolenjske, skratka iz vse Slovenije, pa še kak tujec.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2020 11:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kar naj pridejo. Meni ni do gob. So pa potem potke lepo shojene in to je najvec vredno. Odkar ni karantene, se spet zarascajo in ni vse tako "pometeno", kot pred par meseci, ko so se ljudje masovno sprehajali po lokalnih gozdovih Smile

Aja, pa tudi kostanja bo veliko letos Smile

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pet Sep 25, 2020 8:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tega sem pa vseeno pobral.

Avtor: eddieKraj: Severna primorska PrispevekObjavljeno: Ned Sep 27, 2020 10:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
O ti vraga! Ta pa je kapitalc! Very Happy

No za kakšno lokacijo z obilo kostanja, kjer te ne lovijo s puško če ga nabereš kakšno košarico se pa priporočam!

Avtor: 144300Kraj: Zelena dolina PrispevekObjavljeno: Ned Sep 27, 2020 2:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
eddie je napisal/a:


No za kakšno lokacijo z obilo kostanja, kjer te ne lovijo s puško če ga nabereš kakšno košarico se pa priporočam!


dobra 2 km po progi od izhoda najdaljšega enotirnega želežniškega tunela pri nas ( gledano iz centra SLO )

Avtor: eddieKraj: Severna primorska PrispevekObjavljeno: Sre Sep 30, 2020 10:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hm Think

Ne vem, če gledam v pravo smer Smile To bi bilo Bohinjskem koncu?
Še kakšen namig bi bil dobrodošel.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2020 9:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jesenska večerja... Mošt je letos nekaj posebnega. Smo "oženili" francoske kvasovke z dolenjskim grozdjem. Komaj čakam, da dozori, saj je že zdaj odličen Smile

Avtor: Profesor EinsteinKraj: Rogaška Sl. PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2020 10:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kdaj bo pa srečanje in "handlanje" s kramo ?

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2020 11:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Predvidevam, da še en čas ne. Lahko se pa zmenimo in imamo virtualno srečanje v obliki kake tehnične debate. Vreme je zelo jesensko, dan se bo kmalu skrajšal za 1h, ...


Še ena jesenska radost....

Avtor: BojanRKraj: Vnanje Gorice PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2020 8:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:

Še ena jesenska radost....


mosqito je napisal/a:
.... Meni ni do gob....


Kaj je zdaj res?

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2020 9:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:
Dobro, da tulifon podpira panoramski posnetek.
Boljše kot kakšen "pravi" fotoaparat v nepravih rokah.

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group