www.elektronik.si
Zanimiv način spaminranja

www.elektronik.si -> Pranger

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2020 1:26 pm    Naslov sporočila: icon_shocked Zanimiv način spaminranja
----------------------------------------------------------------------------
Ravno "zlagam" reklamni spam v škatlo, ki gre potem v kontejner s papirnato embalažo.
V roke mi je prišel naslovljen reklamni letak od digikey-a.si. Na njem je moj hišni naslov kot prejemnik pa neko neznano podetje. Zanimivo kakih metod se firme posložujejo. Pri digikeyu nisem nikoli direktno kupoval tako, da je moj naslov pobran drugje. Prav tako s firmo na mojem naslovu nimam nič.

V prilogi fotografija spam letaka. (Moj naslov sem zakril)

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2020 2:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To, da imajo vecje firme zunanje firme, ki zanje posiljajo reklamni material. Npr. za Electronica sejem to v SLO pocne ena firma iz primorske ... Kje pa dobijo podatke? Verjetno iz prijave na sejem. Kje pa so tvoj privat naslov dobili, se mi pa ne sanja ...

Avtor: robertosKraj: Vuhred JN76OO PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2020 11:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek je napisal/a:
... Kje pa so tvoj privat naslov dobili, se mi pa ne sanja ...

Na reklamnem gradivu se vidi, da ni imena in priimka ampak zgolj naslov, ki pa ga lahko najdeš v telefonskem imeniku, še posebej ker je njegov naslov javno objavljen, prvi zadetek v Googlu.
Seveda pa odločno nasprotujem kakršnemu koli nasilnemu oglaševanju in tudi takim podlim kot je ta!

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2020 6:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Naslov dobiti seveda ni problem. Pri vsakem spletnem nakupu puščamo naslove. Sploh me ne bi motilo, če bi bil na spamu moj celoten naslov. V danem primeru pa vsaj po moje gre za grobo zlorabo. Z ene stani gre za zlorabo mojega naslova z druge strani pa za zlorabo imena naslovljene firme (koliko sem iskal na spletu v resnici obstaja) ki nima na naslovu nič - (slamnato podjetje na mojem naslovu?) Not talking

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group