www.elektronik.si
Montaža vitla na vozilo

www.elektronik.si -> Avtoelektrika

Avtor: simonmariniKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sob Nov 21, 2020 9:16 am    Naslov sporočila:  Montaža vitla na vozilo
----------------------------------------------------------------------------
Imam zmontirano vitlo na kombiju moči 1.2 KM (točno tako piše! najbrž kW). Ker bi rad enako na drugem avtu, bi to rad naredil sam (na prvem je že bila zmontirana ob nakupu), posebej zato, ker me elektrotehnika vedno bolj zanima (poklicno nimam veze z elektriko). Prosim za pomoč, kako se tega lotiti. Najprej glede varovalk. Na zmontirani je varovalka 30A. Če čitam po spletu bi morala biti 100A. Kakšna mora biti? Debelina kabla: lahko sicer vidim, kak debeli kabel je na zmontirani, ampak vseeno, kakšen kabel mora biti? Potem je tu še daljinec. Jaz ga ne bi uporabljal, ampak bi imel raje na stikalo gor-dol. Ali se to naredi z relejem ali direktno skozi stikalo? Stikalo bi bilo od vitla oddaljeno 2,5 metra. Vljudno zaprošam za osnove na tem primeru.

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Sob Nov 21, 2020 6:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
1,2 "konja" je 900W. Na vitlu imaš pa 30 A varovalko. Sklepam, da je tole bolj igračka. Če malo poiščem po spletu za vitle te moči, tak vitel vleče krepko čez 100A. Za to pa rabiš 35 ali 50mm2 dovod. Lahko pa napišeš še kakšen podatek o vitlu. primer

Avtor: simonmariniKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sob Nov 21, 2020 8:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Točno ta model je.

Avtor: simonST PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 3:25 pm    Naslov sporočila:  Stikalo 12V- tropoložajno
----------------------------------------------------------------------------
Kako pravilno priključiti konektorje na stikalo, da lahko prižgem pozicijske in nato kratke luči?
Na razpolago imam žico +, žico za pozicijske luči in žico za kratke luči.
Plus sem konektal na "2", pozicijo na 3, kratke luči na 4. Pa se prižgejo samo kratke luči.
Delam jaz kaj narobe ali je kaj s stikalom?
Se opravičujem za banalno vprašanje. Sem nov na tem področju...
Hvala za odgovore.
LP

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2020 8:37 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S to serijo Hella stikal sem že delal - lušna zadevica, veliko kontaktnih možnosti in simbolov na tipkah... Very Happy
Ta tip ki ga imaš je nekako univerzalen za vse, čeprav za tvojo konfiguracijo mogoče obstaja kaj bolj namenskega.
Skratka, poveži + žico na kontakta 2 in 7. Pozicijske na 3, kratke pa na 8.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group