www.elektronik.si
Pomivalni stroj ne posuši posode
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: romascenkoKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2021 10:03 pm    Naslov sporočila:  Pomivalni stroj ne posuši posode
----------------------------------------------------------------------------
Če se najde kakšen mojster tukaj, pomivalni stroj posodo pomije vendar jo ne posuši. Najverjetneje tudi pere z mrzlo vodo Smile Gre za okvaro grelca pri pomivalcih ali so še kakšne druge opcije? Vem da je najlažje pomeriti grelec vendar je stroj vgradni in bom raje najprej nabral informacije preden se lotim razdiranja , ker mora delat asap drugače jaz perem na roke Very Happy

Gre za electrolux esl 65070..

Avtor: psevdonimKraj: slo PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2021 10:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jaz imam nek Indesit; ne suši na vseh programih, samo na nekaterih; to je tako narejeno, to ni napaka.
Če grelec dela ali ne: če takoj po končanem programu odpreš vrata stroja in buškne para v tebe, grelec deluje.

Avtor: romascenkoKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2021 11:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
psevdonim je napisal/a:
jaz imam nek Indesit; ne suši na vseh programih, samo na nekaterih; to je tako narejeno, to ni napaka.
Če grelec dela ali ne: če takoj po končanem programu odpreš vrata stroja in buškne para v tebe, grelec deluje.


Vedno peremo na istem programu.. sedaj , ko program zaključi ni pare ko odpremo vrata pomivalca, posoda ni vroča, vsa posoda je mokra... Tako da grelec ne greje vprašanje je samo ali je problem v grelcu ali ima še kje kakšen predpogoj da grelec vklopi. Nekje sem bral o "flood switchu" ,ki je bil zanič in posledično grelec ni vklapljalo kar ima smisel..

Avtor: psevdonimKraj: slo PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2021 11:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
seveda tik po izteku garancije, je pri našem malo puščal ventil za vodo in je vedno bilo polno vode na dnu pred začetkom pranja. Če bi pustil kak dan-dva dlje, bi bila voda tudi v kuhinji po tleh. Uvoznik mi je dal kontakt od najbližjih serviserjev in en od njih je popravil.

Avtor: mmelektronikaKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2021 7:18 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
na elektroniki je zanič rele za vklop grelca, ali pa je slab cin na kontaktih releja zaradi pregrevanja. Menjaj z 16A relejem.

Avtor: webmartinKraj: Zg. Polskava PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2021 10:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nam se je enako dogajalo na pomivalnem stroju Gorenje.
Prišel je serviser in ugotovil, da je odšla v nebesa krmilna elektronika.
Čez dva dni je prišel z novo el. kartico in jo vgradil.
Sedaj PS dela super, le za el. kartico smo plačali 210€....

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2021 10:37 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dobro si placal tisti rele ... Wink

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2021 1:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saj cifra je ok, samo za njo bi moglo pisati SIT.

Avtor: romascenkoKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2021 2:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mmelektronika je napisal/a:
na elektroniki je zanič rele za vklop grelca, ali pa je slab cin na kontaktih releja zaradi pregrevanja. Menjaj z 16A relejem.


Bom preveril , pa še stroja mi ni treba ven vlačit Smile

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sre Apr 14, 2021 7:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali stroj greje lahko ugotoviš po 'vrtenju' električnega števca. Takrat izključi druge (večje) porabnike.

Avtor: romascenkoKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2021 9:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Končno sem si vzel čas da razstavim in slikam pcb.. slike spodaj (razvidno da sta bila prvič menjana dva releja - stroj ni dal od sebe nič), sedaj pa ne greje vode... Začnem z zamenjavo relejev je bil eden od predlogov? Smile




Avtor: romascenkoKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Maj 08, 2021 11:18 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mmelektronika je napisal/a:
na elektroniki je zanič rele za vklop grelca, ali pa je slab cin na kontaktih releja zaradi pregrevanja. Menjaj z 16A relejem.


Drži, zamenjal sem oba releja (ki še nista bila zamenjana) in stroj vklopil na 30' program po končanem pranju se je lepo pokadilo (para) iz stroja. Hvala za namig!

Cena popravila cca 4€ + moje delo...

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Pon Maj 10, 2021 7:47 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vedno ko vidim te MC9S mikrokrmilnike, me ima da bi vzel Cyclona in si naredil varnostno kopijo SW Mr. Green Twisted Evil

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pon Maj 10, 2021 8:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sebaveh je napisal/a:
Vedno ko vidim te MC9S mikrokrmilnike, me ima da bi vzel Cyclona in si naredil varnostno kopijo SW :mrgreen: :twisted:

In celo konektor za programiranje je.

Ampak ali niso običajno zaščiteni pred branjem?

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Pon Maj 10, 2021 8:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri vseh proizvajalcih ne. Shhh Shhh

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group