www.elektronik.si
Web SDR
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Maj 01, 2021 1:25 am    Naslov sporočila:  Web SDR
----------------------------------------------------------------------------
Postavil sem Web SDR. Trenutno dela na 2m:

https://sdr.v4.si/


LP,
Mare

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Maj 01, 2021 8:08 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bravo!Applause

Lahko malo več o tem, kakšna slika?

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Maj 01, 2021 12:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za pokušino dve fotografiji. Ko bo postavljeno na fiksno lokacijo (baraka na koncu vrta) pa sledi podrobno poročilo Smile

Avtor: 144300Kraj: Zelena dolina PrispevekObjavljeno: Sob Maj 01, 2021 1:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kmalu se začne kontest ( za par ur ) , pa lahko kaj bolj iztestiraš , oziroma vidiš kako je učinkovit še v takih pogojih, GL, 73.

Dela UFB.

Avtor: 144300Kraj: Zelena dolina PrispevekObjavljeno: Ned Maj 02, 2021 12:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko ti sosed prileti noter ti zabije ves band ima 250 W in cca 1500 m odaljen . Še en ti tako prileti noter, bo morda treba kaj na filtraciiji dodelat . ( selektivnost pri signalih z optično vidljivostjo ? )

Nazadnje urejal/a 144300 Ned Maj 02, 2021 6:54 pm; skupaj popravljeno 2 krat

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Maj 02, 2021 2:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na takem SDR se lepo vidi, ali postaja "šprica" po celem bandu.

Filter pa ne bo nič pomagal, saj je sprejemnik v osnovi širokopasovni in pobira 2MHz.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Maj 02, 2021 3:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
144300 je napisal/a:
Kmalu se začne kontest ( za par ur ) , pa lahko kaj bolj iztestiraš , oziroma vidiš kako je učinkovit še v takih pogojih, GL, 73.

Dela UFB.


Opažam da tudi pri 10+ uporabnikih nič kaj pretirano ne švica. Ta kombinacija z VM strežnikom in SDR na malini, ki streže le IQ odčitke je kar učinkovita. Na mrežni strani je stalen prenos nekje do 70Mbit, v povprečju 30M. Do 500, kolikor imam linijo je še kar nekaj rezerve Smile

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Maj 02, 2021 3:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bravo! Dela odlično, za tisto "špricanje" pa ni kriv sprejemnik.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Maj 02, 2021 8:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vidim, da si postavil tudi marker za WSPR. To mi bo zelo pomagalo, ker mislim narediti še QRP za 2m, nekaj podobnega temu za digitalne načine dela na VHF. To mi bo najbližja orientacija. Wink

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Maj 02, 2021 8:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če boš rabil, ti usmerim še doma narejeno jagico v tvojo smer.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Maj 02, 2021 8:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Samo počasi, moji zobniki se vrtijo počasi ne s tako hitrostjo, so že malo zrabljeni.
Ko(če) bo potrebno bom se javil. Hvala za ponudbo.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2021 3:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bolje, da zobniki delajo počasneje, kot da ti čeljust prehiteva zobnike Smile

Nekateri so me spraševali, kaj jw namwn takefa adr-a. Predlagam, da bi enkrat v prihodnjih dneh organiziral online predstavitev. Je kdo za?

Sicer pa eni pravijo, da "je problem SDR, ker se zelo malo ali pa celo nič ne sliši" in da je "aktivnost na 2m frekvenčnem pasu je več ali manj uboga"... Med zadnjim contestom je bilo kaj slišati, tudi CW, celo "sivolasi mladinci" so se javili. Prav tako je vsak dan veliko aktivnosti na MGM področju, da o "čveku" na lokalnem bandu in repetitorjih niti ne izgubljam besed. Pa saj ni treba, da se le posluša, lahko se naredi tudi kakšno meritev. En hiter poskus je pikazal, da je preklop iz 1 na 100W dal razliko točno 19,8dB. Ena od opcij je tudi meritev anten. Doma obračaš rotator, na sdr-u pa meriš signal....

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2021 4:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Applause
Branez je napisal/a:
Vidim, da si postavil tudi marker za WSPR. To mi bo zelo pomagalo, ker mislim narediti še QRP za 2m, nekaj podobnega temu za digitalne načine dela na VHF. To mi bo najbližja orientacija. Wink

Avtor: 144300Kraj: Zelena dolina PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2021 5:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Iztestirano , občutljivost je OK, sem slišal svoj signal.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2021 7:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Super. Hvala za report.

Stran 1 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group