www.elektronik.si
Popravilo LED tv-a

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: shredder PrispevekObjavljeno: Sre Jun 02, 2021 12:14 pm    Naslov sporočila:  Popravilo LED tv-a
----------------------------------------------------------------------------
Pozdrav, popravljam jedan televizor na kojem standby radi, ali je problem u ostalim naponima. Kada ga pokušam upaliti, čuje se kako se pokušava pokrenuti veliki transformator za 13V i ostale napone, i multimetar mi pokaže na kratko 13V, ali nestane i opet se pojavi, znači napajanje se pokušava pokrenuti ali ne uspije. Na televizoru u to vrijeme blinka crvena led dioda za error. Backlight sam provjerio i sve led diode rade. Provjerio sam i ESR kondenzatora, i nisam pronašao ni jednog sumnjivog. Pa čak i bez priključene matične ploče (main board) i backlighta se isto događa.
U jednom trenutku (bez priključenog backlighta i main boarda) su se pojavili naponi, kada sam zagrijavao čip FSFR1700, ali nisam siguran da li se to dogodilo slučajno ili je problem baš u tome čipu. Kada su se pojavili naponi, naknadno sam zaštekao main board i tv se uključio, te sam tada još naknadno zaštekao backlight i sve se opet ugasilo.
Stranka, čiji je televizor , je rekla da se i prije događalo da je televizor nekada radio normalno a nekada ne.
MODEL: UE46F5000AW (SAMSUNG)
POWER BOARD: L46SF_DPN REV 1.1

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Sre Jun 02, 2021 12:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
FSFR dostikrat dela probleme...

Avtor: shredder PrispevekObjavljeno: Sre Jun 02, 2021 1:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ima možda ko od vas taj čip za prodati? Pronašao sam ga jedino na AliExpressu, pa mi je to malo predugo za čekati.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Jun 03, 2021 11:37 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saj ga imajo na zalogi tudi na RS Components, Mouser in Digi-Key, najbrž tudi na ASWO.

Avtor: shredder PrispevekObjavljeno: Čet Jun 03, 2021 12:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala na info. Upam da je problem v FSFR.
V Sloveniji nimate nobene takšne znane online trgovine?

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Jun 03, 2021 5:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imamo, vendar ne take, ki bi imela tale čip.
Sem kar s spletnim iskalnikom vse naenkrat prebrskal: "FSFR1700 site:.si".


Nazadnje urejal/a bostjang Pet Jun 04, 2021 6:48 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: lipaKraj: Lipa Beltinci PrispevekObjavljeno: Čet Jun 03, 2021 8:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz bi najprej preveril tzv vezni kondenzator (Cr na shemi)

Avtor: lipaKraj: Lipa Beltinci PrispevekObjavljeno: Čet Jun 03, 2021 11:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
https://docs.rs-online.com/e7d0/0900766b80d25792.pdf

Avtor: shredder PrispevekObjavljeno: Pet Jun 04, 2021 11:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Problem je riješen. Problem je bio u hladnom lemu točno nakon tog kondenzatora kojeg je spomenuo lipa.
Hvala svima, a pogotovo tebi lipa, odveo si me na pravi put. Iako sam prethodno provjerio spojeve, ovaj mi ne nekako promakao. Hvala i lp.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group