www.elektronik.si
Tomos apn6s elektronika

www.elektronik.si -> Avtoelektrika

Avtor: Gomaz PrispevekObjavljeno: Pon Jul 19, 2021 1:20 pm    Naslov sporočila:  Tomos apn6s elektronika
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni moj apn6s nima iskre in me zanima kako bi na novo napeljal elektriko in kaj bi lahko bilo narobe?

Avtor: rplink3rKraj: Levec PrispevekObjavljeno: Pon Jul 19, 2021 1:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za začetek je tule za APN6 elektro načrt

https://www.jurec.hr/Content/Images/uploaded/Dokumenti/elektro-shema-tomos-apn-6.pdf

Če iskre ni, kaj veliko ni za raziskovat, ali je vžigna elektronika zanič, ali nima napajanja, ali je pa kabel za izklop preriban na maso.

Prvo zmeriš, če je napajanje z generatorja, črn kabel proti masi.

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Pon Jul 19, 2021 2:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prvo probaj z drugo svečko, možno, da je prebila če je bil motor zalit ali se je veliko vozil na kratke razdalje

Avtor: Gomaz PrispevekObjavljeno: Pon Jul 19, 2021 3:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ta apn sem dobil in je bil v kar slabem stanju, sedaj sem ga sčistil mislim pa da je problem v elektroniki, sem kupil novo svečko pa se kar ne da iskre

Avtor: borcKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jul 19, 2021 10:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poglej ali se platine odpirajo, ko vrtiš magnet. Oksidacijo med kontaktoma odbrusi s finim brusnim papirjem. Kakih 600 granulacije.

Avtor: rplink3rKraj: Levec PrispevekObjavljeno: Tor Jul 20, 2021 9:13 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kolikor gledam, Apn6 nima platin, ampak že preko elektronike zaznava prehod magneta - solid state proženje.

Če je svečka nova in ni iskre prvo preveri, če je napajanje z statorja.

V primeru, da napajanje ima bo v okvari CDI, kateri pride okoli 20€.

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Tor Jul 20, 2021 12:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moj APN6 ima platine. Sicer bi lahko napisal letnik izdelave. Novejši imajo menda že elektroniko ja. Sicer nevem od katerega leta naprej.

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Tor Jul 20, 2021 6:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tukaj imajo precej tega.

Avtor: kiklopKraj: Ojstrca PrispevekObjavljeno: Tor Sep 27, 2022 7:06 pm    Naslov sporočila:  kabel
----------------------------------------------------------------------------
velikokrat lahko kabel kje prebija. Zato ni iskre. Lahko je kriva svečka, kar lahko poskusiš z drugo. potem pa platine oz. elektronika

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2022 7:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nastavi platine, da bodo odpirale cca 0,4mm in jih očisti. Preveri kondenzator, če je vredu in da nima kje stika na maso kaka žica. Svečko tudi nastavi na 0,4mm.
Potem ti ostane samo vžigalna tuljava.
Ni to nevem koliko možnih vzrokov, da ni iskre

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group