www.elektronik.si
Naročanje po novem (ddv, carina) - izkušnje
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 2:46 pm    Naslov sporočila:  Naročanje po novem (ddv, carina) - izkušnje
----------------------------------------------------------------------------
Napišite malo, kakšne so kaj izkušnje z naročanjem po 1.7.2021 (ddv, carina).

Tole je moje iz prve roke:
- Aliexpress, običajna pošta. Dobil SMS, da vnesem podatke, vnesel, je izpisalo, koliko bo strošek (2,5 eur) in toliko plačal poštarju ob dostavi. To je bilo prej 18 eur, če je bil račun nad 21 eur.

- Digikey, preko UPS, poštnine ni bilo (>50 eur), so klicali iz UPS, kam dostavijo zahtevek (email), poslal račun + izjavo, da sem fizična oseba in da komponente ne bodo uporabljene v vojaške namene). Strošek 12 EUR, ddv/carine ni bilo). Ta "poenostavljen" postopek pri UPS je zdaj 12 namesto prej 25 eur, kolikor je bilo za vse pošiljke, ne glede na končnega uporabnika (firma, posameznik).

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 3:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aliexpress - ob naročilu se pojavi okence za dodatni DDV, prinesel poštar po slabih 3 tednih.
V juliju naročil 4 pošiljke, vse že dobil. Nič smsov, nič doplačil.
Še bolje, kot sem si mislil!

Avtor: robertosKraj: Vuhred JN76OO PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 5:42 pm    Naslov sporočila:  Re: Naročanje po novem (ddv, carina) - izkušnje
----------------------------------------------------------------------------
Moja prva izkušnja je bila slaba. Na dom je prispela takoimenovana "hitra pošiljka", kuverta takšna pisana, kot so bile včasih plačilne od plače. V njej pa številka naročila, brez kakršnega koli opisa, najprej sem 20 minut iskal kaj za vraga sem sploh naročil, (pri 20 plus naročilih in vsaj petih različnih trgovinah iz Kitajske). Naročilo je bilo iz junija torej na kitajski spletni strani še ni bilo mogoče plačati davka.
Na spletni strani pošte sem vpisal podatke in glej ga zlomka tu so me pa "nategnali", po razgovorih s kolegi na srečo nisem edini hi. Whistle
Zgoraj piše poštnina v evrih, (torej sem moral najprej preračunat USD v €, spodaj so pa barabe napisali Skupni znesek pošiljke, kar pa se je pozneje izkazalo, da to ni skupni znesek pošilke ampak samo znesek pošiljke brez poštnine, kar je seveda na računu, ki so mi ga pozneje poslali tudi pisalo "vrednost pošiljke". v čem je v bistvu finta, k skupnemu znesku pošiljke so mi še enkrat dodali poštnino in nato davek na to skupno vrednost. Twisted Evil
Plačal sem davek na dvakratno poštnino.
Torej je potrebno zgoraj vpisat poštnino, spodaj pa vrednost pošilke brez poštnine, ker pozneje pošta to sešteje in izračuna davek.
Nikjer pa ni informativnega izračuna, da bi videl koliko bo potrebno plačat, šele ko sem dobil na dom sporočilo poštarja, da me čaka pošiljka na pošti za katero je potrebno plačat.
Ne morem drugače povedat kot barabe pokvarjene

Avtor: damjangoKraj: Murska Sobota PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2021 9:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V tem mesecu so mi že 2x na carini zadržali pošiljko od JLC PCB. In imel vsakič po 5 evra doplačila. Izdelava in poštnina PCB-jev iz JLC PCB je bila skupno nekje 7 evra, brez teh carinskih stroškov in davka. In še vedno so PCB-ji bili cenejši, kot pa če bi jih dal delati v Sloveniji.

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2021 11:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Par dni nazaj sem pri JLCPCB naročil nekaj platk v znesku $ 11,80. Za pošiljanje sem izbral hitro DHL pošto, $ 24,72, ob tem pa se spomnim, da sem izbral opcijo, za dodatnih cca. $ 6, "da bodo oni (JLCPCB) poskrbeli za uvozne in carinske dajatve". Tega slednjega sedaj na računu ne najdem nikjer izrecno zapisanega, zato me malo skrbi da bom našim vrlim carinikom še kaj preplačal povrhu...

Je že kdo drug opazil in uporabil to opcijo, pri izbiri pošiljanja?

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2021 11:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
DHL pošiljanje v EU: https://www.dhl-eucustoms.com/

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2021 12:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sebaveh je napisal/a:
Par dni nazaj sem pri JLCPCB naročil nekaj platk v znesku $ 11,80. Za pošiljanje sem izbral hitro DHL pošto, $ 24,72, ob tem pa se spomnim, da sem izbral opcijo, za dodatnih cca. $ 6, "da bodo oni (JLCPCB) poskrbeli za uvozne in carinske dajatve". Tega slednjega sedaj na računu ne najdem nikjer izrecno zapisanega, zato me malo skrbi da bom našim vrlim carinikom še kaj preplačal povrhu...

Je že kdo drug opazil in uporabil to opcijo, pri izbiri pošiljanja?

Redno koristim to opcijo. Brez skrbi poštar bo prinesel brez da bi te kaj vprašal.

Avtor: malciKraj: Polhov Gradec PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2021 12:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Par dni nazaj sem pri JLCPCB naročil nekaj platk v znesku $ 11,80. Za pošiljanje sem izbral hitro DHL pošto, $ 24,72, ob tem pa se spomnim, da sem izbral opcijo, za dodatnih cca. $ 6, "da bodo oni (JLCPCB) poskrbeli za uvozne in carinske dajatve". Tega slednjega sedaj na računu ne najdem nikjer izrecno zapisanega, zato me malo skrbi da bom našim vrlim carinikom še kaj preplačal povrhu...


Sem tudi jaz izbral to opcijo ( DDP) . Dobil brez dodatnih stroškov, je pa res, da sem DHL moral poslati račun, potem pa še potrdilo o plačilu. Zraven sem dal še printscreen, kjer je sem obkrožil DDP postavko.

Avtor: BrusliKraj: Hrastnik PrispevekObjavljeno: Sob Jul 24, 2021 1:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:
Napišite malo, kakšne so kaj izkušnje z naročanjem po 1.7.2021 (ddv, carina).

Slabe. Namesto, da so uvedli davek na vse nakupe prek spleta izven EU od 22 EUR navzdol bi raje vse notranje nakupe prek spleta od 22 EUR navzdol oprostili davka. Sem prepričan, da bi bilo več ljudi veselih, kot pa jeznih.

malci je napisal/a:
Sem tudi jaz izbral to opcijo ( DDP) . Dobil brez dodatnih stroškov, je pa res, da sem DHL moral poslati račun, potem pa še potrdilo o plačilu. Zraven sem dal še printscreen, kjer je sem obkrožil DDP postavko.


Kaj pa tisti europaket pri JLCPCB? Tam tudi piše, da so dajatve že obračunane pri nakupu. Je že kdo poskusil to opcijo?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Jul 24, 2021 2:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Čakam 3 pošilke s kitajske (Bangood) Sicer gre za večje vrednosti od 22€ - bom videl, če bodo sedaj kaj komplicirali. Na Banggoodu kar precej kupujem. Do sedaj je preko EU Priority Line šlo skozi brez kakega posredovanja tudi za večje vrednosti. Banggood ima sicer na spletni trgovini označeno, da artikli že vsebujejo davek. ***klik*** ampak pri nas nikoli ne veš.... Brick wall


PS
Ravno gledam. So se pa cene tudi povečale. Za en izdelek naročen aprila sem plačal US$77.99 . Prejšni teden sem zadevo ponovno naročil. Nova cena US$87.99 torej 10$ več. Vseeno to ni 22%.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Jul 27, 2021 3:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prva stvar z Bangoda - kitajska prispela danes. Brez kakih dodatnih stroškov.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Tor Jul 27, 2021 4:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Prva stvar z Bangoda - kitajska prispela danes. Brez kakih dodatnih stroškov.


Tudi jaz sem danes dobil pošiljko iz banggood brez kakršnihkoli dodatnih ceremonij ali plačila. Poslano z navadno pošto.

Verjetno je vseeno tega preveč, da bi 100% skenirali.

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Tor Jul 27, 2021 9:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni sta včeraj prispela dva paketiča, ki sta bila na AXu plačana pred uvedbo tega davčnega sistema. Paketi so bili prispeli iz Nemčije ali pa Nizozemske. Najbrž imajo nekateri trgovci na AXu po svoje rešeno pošiljanje čeprav sem gledal za opcijami, da bi bila možnost dobave kje iz EUja ampak mi jih na AXu ni ratalo dobiti. Vglavnem, za nobene dodatne stroške ne vem.

Avtor: pomarKraj: okolica Ptuja PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2021 2:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem mislil naročit gravirnik za 350€ iz AliEx. Prodajalca sem vprašal ali moram plačat davek ker bi bilo poslano iz Nemškega skladišča. Prodajalec mi je odgovoril,da ne. Mi pa že pri naročilu doda VAT. V opombi piše, da se davek k nakupu doda četudi je poslano iz EU skladišča ker je prodajalec iz Kitajske. Verjetno še me potem čaka carina.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Avg 03, 2021 6:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes dobil drugo pošiljko direkt s kitajske (Banggood). Prišlo je v 11-tih dneh. Brez kakih dodatnih caramonij. Za enak izdelek sem pred ca tremi mesecih sicer plačal nekaj manj a takrat je bil naročen v prednaročilu. Čakalna doba pa mesec dni.

Stran 1 od 7

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group