www.elektronik.si
nadgradnja windows 11
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> MS Windows razprave

Avtor: sg1Kraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pet Feb 18, 2022 11:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Izpustil si najvažnejšo - prelomno izdajo v zgodovini Microsofta Win 2000 !
Kar malce zamaje tvojo teorijo...

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sob Feb 19, 2022 2:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sg1 je napisal/a:
Izpustil si najvažnejšo - prelomno izdajo v zgodovini Microsofta Win 2000 !
Kar malce zamaje tvojo teorijo...
Tudi win 3.x, 95, 8.1 manjkajo in prva izdaja Winsov.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Sob Feb 19, 2022 9:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
... še Windows NT 3.x /4.0 ... Smile

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sob Feb 19, 2022 11:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
DusanK je napisal/a:
... še Windows NT 3.x /4.0 ... Smile

Hu, pazabu.........

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2022 8:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za probo sem naložil win11 na praktično nov prenosnik.
Ob vsakem resetu dobim blue screen KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED. Ko ga normalno ugasnem in prižgem nimam teh težav. Prej sem imel win10 in nisem imel teh težav ob resetu, prenosnik je kompatibilen z win11.
Moti me tudi to, da ni tistega standardnega menija ko pritisneš desno tipko na miški (kopiraj, prilepi, izreži,...) ampak so ikone kot je na sliki spodaj...
Tudi teme so malo čudne. Če izberem temno temo da je temna tudi opravilna vrstica je tudi word temen, temno ozadje in bel tekst...

Avtor: miharixKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2022 11:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zadnjič mi prinese znanec novi prenosnik s pred-nameščenim Win 11.

Hudič ni pustil zaključiti namestitev brez, da bi uporabnik kreiral M$ račun. Vdal se je šele, ko sem mu sredi koraka "vzpostavljanja povezave z M$ za kreiranje računa izpulil wi-fi/lan.

A hudič od M$ je še dodatno poskrbel, da uporabnik kreira račun pri njih.
Sistem je bil namreč "Win 11 S" - tisti S je "secure" in ne dovoli nobene inštalacije razen iz M$ stora.
Da ga izklopiš pa se rabiš prijaviti z M$ računom. Evil or Very Mad Brick wall

V službi smo med testiranjem ugotovili, da kup ključnih internih aplikacij ne deluje ali pa se sesuvajo.

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2022 9:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Win11 je popolnoma OK. Ne vidim, da je drek.

Avtor: tunek30Kraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Ned Sep 18, 2022 8:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Windows11 deluje brezhibno in dobro. Vendar je glavna novost, da se ne da instalirati na vse računalnike., saj ima zaščito. Prav tako ne deluje na procesorjih, kateri imajo samo eno jedro in se tudi ne da instalirati.

Kdor hoče inštalirati navedeni program mora pogledati
"Kako instalirati Windows 11 na starijim računarima"
To sem slučajno našel navodilo za vse varjante.

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Sre Sep 21, 2022 4:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mato1111 je napisal/a:
Za probo sem naložil win11 na praktično nov prenosnik.
Ob vsakem resetu dobim blue screen KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED. Ko ga normalno ugasnem in prižgem nimam teh težav. Prej sem imel win10 in nisem imel teh težav ob resetu, prenosnik je kompatibilen z win11.
...


Na win10 sem ročno posodobil driver za WiFi kartico za prenosnik Acer Aspire serija 5 in nadgradnja na win11 je potekala gladko, tudi težav z blue screen ni več Dancing

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2022 9:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Včeraj sem posodobil na verzijo 22H2.
Sedaj na prenosniku v opravilni vrstici poleg % baterije kaže tudi predviden čas delovanja ampak ni enak tistemu v nastavitvah (cca 1h razlike) Eh?
Zdaj mi tudi prikaz vremena v opravilni vrstici deluje. Prej mi ni, ker nisem vpisan v MS račun. Nikjer ne najdem, kako bi lahko omogočil pripomočke brez uporabe MS računa.

Avtor: kiklopKraj: Ojstrca PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2022 8:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
robert je napisal/a:
Vas še ni izučilo, da je vsaka druga verzija Windowsov en drek vredna Confused

Win 98 Very Happy
Win ME Rolling Eyes
Win XP Very Happy
Win Vista Rolling Eyes
Win 7 Very Happy
Win 8 Rolling Eyes
Win 10 Very Happy
Win 11 Anxious


Zato pozabite te smeti in preklopite na Mac. Če res ne morete brez windows, jih še vedno lahko naložite na Mac.

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pet Sep 30, 2022 8:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
kiklop je napisal/a:
Če res ne morete brez windows, jih še vedno lahko naložite na Mac.


Ta stavek veliko pove o MAC-u Smile

Avtor: s53alKraj: Bela krajina PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 12:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,
ena kolegica je pomotoma instalirala win11. Sedaj si ji pa odpre 100 nekih strani( nisem še videl katere) in računalnik seveda zamrzne. Se da ta 11-ka kako odstranit? Možno pa, da ima še kakšne stare grehe iz win10 da se ji to dogaja...

Avtor: rplink3rKraj: Levec PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 1:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Odvisno na kakšen način se je inštaliralo.

Rollback, če so prej bili windows 10 po tem postopku:

https://www.windowscentral.com/how-roll-back-windows-10-if-windows-11-preview-acting

Če je bil pa clean install ali pa kaj druga(prisiljena win11 inštalacija), pa samo nanovo lahko starejšo verzijo inštaliraš.

Avtor: s53alKraj: Bela krajina PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2022 5:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nič se ne da... To na sliki se skozi pojavlja, pa če povezava je ali ni. Da bi pogledal rač. z antivirusnim se ne da. Teži še z microsoft edge, bing.com, microsoft store in tisto napako, ki je na sliki 52882. Je to posledica instalacije win11? Mogoče kje kaj izklopit, vendar v nastavitve pridit je umetnost Confused

Stran 2 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group