www.elektronik.si
Internet na dveh lokacijah
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom

Avtor: sebastjan.kamensekKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 9:34 am    Naslov sporočila:  Internet na dveh lokacijah
----------------------------------------------------------------------------
A se je kdo dak srečal z izivom, da bi imel internet na dveh lokacijah? Namreč situacija je taka, da imam doma fiksno linijo in internet zakupjen pri T2-ju. Na vikendu pa trenutno nimam interneta. Malo rešujemo z internetnom preko telefona, ampak tisto je bolj bogo, bi pa želeli gledat TV preko inerneta na vikendu. Vem da obstajajo ponudniki kateri ponujajo mobilni internet (ala A1) ampak je minimalen paket 30 €/mesec... sepravi 360 € na leto, kar pa mi je zelo veliko...

Je kdo zasledil kakšnega ponudnika ki bi ponujal kombinacijo? Da imaš lahko fiksni internet in mobilni z eno naročnino?

P.S. Lokaciji sta med sabo oddaljeni cca 150 km vožnje (Gorenjska - Štajerska)

lp

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 10:44 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dvomim da obstaja takšen ponudnik, mislim da se vsi dogovarjajo. Pred nekaj leti sem isti problem reševal s kombinacijo: Hofer+ Huawei mobile wifi+Telemachov EON. To je bila najcenejša varianta. Mogoče je danes drugače, ampak dvomim. Če rabiš samo TV, cenejši kot A1 je Total TV.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 11:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam podobno situacijo (Ljubljana, dolenjska). Ponudnika, ki bi ponudil željeno kombinacijo nisem našel. Zaenkrat je v mojem primeru nekako "najugodnejša varianta" T2 optika v Ljubljani, na dolenjskem pa Hofer mobilni internet (s paketom za 10€ mi količine zaenkrat ostajajo) s prehodom na WiFi (Huawei dongle 3G/4G USB modem / Tp-link 3G/4G Wireless router). Televizija pa v tem primeru preko T2 TV2GO. Ta kombinacija lepo dela.

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 11:20 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Podobno sem delal jaz, s tem da imam drugega ponudnika. Tv sem gledal preko laptopa kot drugi monitor.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 11:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam krajšo razdaljo (12km) in sem to rešil s point-to-point WiFi. 150km je pa malo dolga za take štose.

Jde pa ena opcija, da bi imel na obeh lokacijah nekaj v tej smeri https://www.starlink.com/
Samo se bojim, da bo dražje od vsega ostalega.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 12:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
baresi je napisal/a:
Tv sem gledal preko laptopa kot drugi monitor.

Tole je enostavno rešljivo z malino (ki gre itak na WiFi), priključeno na TV.

Avtor: kvarkel PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 12:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Izgleda, da nas ima več podobne težave. Jaz imam sicer v Ljubljani A1, na obali pa ELTO. Z ELTO nisem preveč zadovoljen, zato se dogovarjam z A1, vendar so slabo odzivni. Prosil sem jih za ponudbo za en račun na dveh lokacijah, pa mi že en mesec niso odgovorili.

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 3:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imenuje se druga sim in je vezana na primarno št, in podatke na njej.
Običajno cca 3-5€/mesec

Ali pa "sosed" z optiko, ki je viden z vikenda in ni več kot nekaj km stran, kompenzacija po dogovoru.

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 6:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko sem jaz šel vprašat na Telemach za neko televizijo na drugi lokaciji, mi je mož predlagal opcijo predplačniškega EONa. Sicer se mi ta predplačniski zdi čuden. Še ta mesec naj bi za pol leta imeli akcijsko ponudbo za 13,90 evrov na mesec, drugače je polna cena 25 evrov. Baje ob naročilu dobiš na dom njihov STB in ga imaš, dokler se ne naveličaš in jim takrat vrneš škatlo.

Za internet pa nek dober modem z zunanjimi antenami usmerjenimi proti bazni postaji pa hot giga ali kaj podobnega, da uspeš vsaj nekaj pogledat tudi ob vremenskih neprilikah in ostalih obremenitvah. Baje imaš takrat najbolj čas tebi pa internet ne dela. Rolling Eyes

Avtor: MarkoMKraj: Lovrenc na P. PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 11:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sam zadnje čase koristim od Telekoma opcijo Deli GB. Na oddaljeni lokaciji imam postavljen monitoring povezan preko LTE. Mikrotik modem sem skonfiguriral, da se preko VPN poveže kot client in imam vedno dostop do mrežnih naprav za modemom. No, v modemu pa imam SIM kartico od Telekoma in potem vsaki mesec naložim gor GB. Ti GB pa gredo iz osnovnega paketa, ki ga imam pri Telekomu in je bil strošek zgolj SIM kartica za 8 €. Razpoložljivih podatkov pa nikoli ne porabim. Jaz sem super zadovoljen s to opcijo.

Ne vem pa kako imajo drugi ponudniki.

Avtor: hudamravljicaKraj: LUCIJA PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 4:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa stopit do najbližjega soseda in ponudit deljenje stroškov interneta in televizije?
Mogoče je nadgradnja obstoječega paketa, ki ga ima sosed, cenejša od novega paketa?

Avtor: lojz54Kraj: Portorož PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2021 7:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imaš prav, vendar je to legalno ?

Avtor: s53alKraj: Bela krajina PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2021 10:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim, da je legalno. Problem lahko nastane, ker bi imela oba isti IP. Kakšen sovražni govor na kakšnem portalu itd...

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2021 7:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To je po moje zadnja stvar, ki je problem.

Avtor: v.j.Kraj: Veldes PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2021 12:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Deljenje internetne povezave s stališča ponudnika ni legalno, je zapisano v splošnih pogojih... velja predvsem, če bi deljenje ponudil proti plačilu. Za deljenje povezave sosedu brez plačila, torej zastonj, to pa je že sivo območje in bi ISP težje dokazal da gre za nelegalno... sicer pa, take stvari se obdrži med prijatelji, sosedi, pa je vse v redu.

Zakaj bi postavljal opremo za deljenje povezave, če gre za vikend, v katerem bivaš kolikokrat na leto??? Ne vidim smisla, razen če si tam najmanj 2 dni na teden, redno!

T-2 doma že imaš, za ogled TV imaš Horizont... ki ga neseš s seboj. T-2 ponuja tudi razne pakete v katerih je tudi mobilna z veliko prenosa podatkov. Če ti to ne odgovarja, lahko uporabiš kaj drugega, npr Hofer HOT Giga 200GB za 15eur, lahko tudi HOT Maxi ua 10eur s 60GB podatkov in neomejeno minutami in SMS, kar pomeni da T-2 mobilni niso konkurenčni.

Imam T-2 paket oranžni diamant, v paketu je ena mobilna z neomejeno ne vem kaj vse, uporablja sin, zame je neuporabno in predrago, ampak ker je v paketu, pač nekdo uporablja, ostali imamo HOT.

Prijatelj večinoma živi "offgrid" ne daleč od naselja, ampak brez povezav z elektriko, ima solarni sistem, za internet ima HOT Giga200 in mu ostane dovolj za vse YT in gledanje TV in dobro deluje, uporablja T-2 Horizont od mame, ki ima doma T-2 priključek. Ja, uporablja samo pravico za ogled TV, nič drugega, povezava je od HOT. Sva se pogovarjala, da bi mu jaz delil povezavo, ker sem dokaj blizu, pa se ne splača za teh 15eur, ker oprema za stabilno povezavo tudi nekaj stane in bi trajalo kar nekaj časa da se računica izide.

Zaključek, deljena povezava do soseda se najbrž ne splača, ker je treba kupit opremo, to zmontirat in nekaj dat sosedu... pa smo že na HOT naročnini in še več.

Edini problem na vikendu je lahko, če tam ni zadostnega mobilnega signala. Če je mobilni signal zadosten ali dovolj dober, sploh ni vprašane, vse je jasno.

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group