www.elektronik.si
Kaj trenutno počnem Januar 2022

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Jan 01, 2022 10:24 pm    Naslov sporočila:  Kaj trenutno počnem Januar 2022
----------------------------------------------------------------------------
No pa začnimo...

Ravno izdelano v celoti na CNC-ju.


Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Jan 02, 2022 2:21 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Črevomat Smile

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2022 8:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Presenečen.
Tehnica (glej kaj počnem dec. 2021) je pri kostantni temperaturi (v sobi na tleh. Nihanje +-1 st.C) presenetljivo stabilna in potreba po nuliranju ni potrebna.
Sedaj jo bom izpostavil še temperaturnemu nihanju in to kompenzacijo vnesel v formulo.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 8:21 pm    Naslov sporočila:  Re: Kaj trenutno počnem Januar 2022
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
No pa začnimo...

Ravno izdelano v celoti na CNC-ju.



Meni z mojim kitajskim 3018 ne uspe tega narediti. Sem se nekaj mučil, uničil 4 rezkarje, pospravil v kot. Bom nazaj laser diodo namontiral. Sad

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 8:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
En star TV se je odločil, da donira nekaj svojih organov.
V bistvu želim narediti osvetljeno tablo - podlago, zato me je zanimalo samo, če CCFL luči delujejo. Delujejo. Ampak za prižig le-teh rabim kompletna čreva: napajalnik + osnovno ploščo, kamor so priklopljene tipke za vklop TV-ja, jaz bi pa rad obdržal čim manj komponent. Gledal sem PDF od BIT3713 čipa, ki je na napajalnem delu, pa me zanima, ali se da kako to stvar spraviti v pogon, če na omenjeni IC pin 6 (on/off) pritisnem kak nivo? S tem bi recimo osnovna plošča šla med odpadke.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 8:39 pm    Naslov sporočila:  Re: Kaj trenutno počnem Januar 2022
----------------------------------------------------------------------------
Bizgec65 je napisal/a:
Silvo je napisal/a:
No pa začnimo...

Ravno izdelano v celoti na CNC-ju.



Meni z mojim kitajskim 3018 ne uspe tega narediti. Sem se nekaj mučil, uničil 4 rezkarje, pospravil v kot. Bom nazaj laser diodo namontiral. Sad


Kje je problem?

Moja kombinacija je:
Risanje Sprintlayout (trenutno verzija 6 - tudi s 5 ni bilo problema)
- izvoz v gerber
- FlatCam uvoz gerberjev ter priprava za rezkanje
- Candle za CNC

V flatcamu imam vse nastavljeno tako da mi ni potrebno več kaj nastavljati.
Datoteke so pripravljene v par minutah.

Uporabljam tudi zero probe kar iz candle.

Ravno včeraj sem dogradil še homing stikala. Povod - ravno ko sem delal tole vezje se je nekaj zgodilo (nimam pojma kaj - morda izpad elektrike nisem bil pristoten.) Rezkanje se je predčasno končalo. Ker na strojčku ni bilo homing stikal sem tisto vezje lahko zavrgel.

Napiši kaj uporabljaš. Bomo spravili v pogon Wink
Ima motor standrardno ER11 stročnico za vpenjanje ali ima tisti distenčnik.
Slednje verjetno ne teče najbolj natančno.
-

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 9:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bizgec65 je napisal/a:
... Gledal sem PDF od BIT3713 čipa, ki je na napajalnem delu, pa me zanima, ali se da kako to stvar spraviti v pogon, če na omenjeni IC pin 6 (on/off) pritisnem kak nivo? S tem bi recimo osnovna plošča šla med odpadke.


Bi moralo zalaufat tudi brez osnovne plošče, daj prepiši oznake iz napajalne plošče ter model TV-ja, da se dobi celotni načrt napajalnika, ponavadi se tam vidi kje je stand-by napetost in kje power-on signal.

LP, Peter

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 11:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
PPG78 je napisal/a:
Bizgec65 je napisal/a:
... Gledal sem PDF od BIT3713 čipa, ki je na napajalnem delu, pa me zanima, ali se da kako to stvar spraviti v pogon, če na omenjeni IC pin 6 (on/off) pritisnem kak nivo? S tem bi recimo osnovna plošča šla med odpadke.


Bi moralo zalaufat tudi brez osnovne plošče, daj prepiši oznake iz napajalne plošče ter model TV-ja, da se dobi celotni načrt napajalnika, ponavadi se tam vidi kje je stand-by napetost in kje power-on signal.

LP, Peter


TV je (bil) TEVION 2207, napajalna plošča ima oznako 20071022-22.
Na konektorju ki gre z tega napajalnika so oznake EN, DIM, GND in 12V, na ta EN sem imel nekje 4V, ko sem pritisnil tipko za vklop na matični je padla na 0v.
Aaaampak, sedaj tudi teh 4V nimam več, lampice se ne prižgejo tudi z matično ploščo več ne... Mr. Green Po mojem sem zadevo poslal v večna lovišča, "ka pa vem".

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2022 11:54 am    Naslov sporočila:  Re: Kaj trenutno počnem Januar 2022
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:


...

Kje je problem?

Moja kombinacija je:
Risanje Sprintlayout (trenutno verzija 6 - tudi s 5 ni bilo problema)
- izvoz v gerber
- FlatCam uvoz gerberjev ter priprava za rezkanje
- Candle za CNC

V flatcamu imam vse nastavljeno tako da mi ni potrebno več kaj nastavljati.
Datoteke so pripravljene v par minutah.

Uporabljam tudi zero probe kar iz candle.

Ravno včeraj sem dogradil še homing stikala. Povod - ravno ko sem delal tole vezje se je nekaj zgodilo (nimam pojma kaj - morda izpad elektrike nisem bil pristoten.) Rezkanje se je predčasno končalo. Ker na strojčku ni bilo homing stikal sem tisto vezje lahko zavrgel.

Napiši kaj uporabljaš. Bomo spravili v pogon Wink
Ima motor standrardno ER11 stročnico za vpenjanje ali ima tisti distenčnik.
Slednje verjetno ne teče najbolj natančno.
-


Rišem v KiCad
Izvoz gerberjev?
FlatCam, kako tu določiš karkoli?
Candle tudi jaz "uporabljam" - vendar moram najprej naštudirati prejšnje korake.

Lastim si pa takle CNC 3018:

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Jan 06, 2022 12:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tale je že "pro" Very Happy Jaz imam še tistega iz alu profilov.

Sigurno imaš nekje možnost izvoza gerberjev. V SprintLayotu izgleda tako:



Še izvoz izvrtin:


Pa odpiranje v flatcamu:


Par klikov pa je gotovo. (moje nastavitve ti pošljem zvečer - nisem namreč na delovnem računalniku)


Po tem vse prevzame candle.

Prilagam še gerberje - tista novoletna zvezda. Verjetno bo aktualen projek za drugo leto. Pri meni je povzročila kar veliko zanimanje Wink

Bom zvečer odprl novo temo. Pa lahko gremo po korakih. Zdaj moram nujno nekam.

Avtor: NaMiKraj: celje PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2022 5:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Malo je na slabem glasu...
Napetosti so OK. Sedaj pa osciloskop, pa da vidim, če že ne slišim...

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 6:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nekaj, kar nikoli nisem ljubil (internet in njegovi protokoli) ...
Nekako in po dolgem času mi je uspelo ceneno kitajsko DIGOO kamero povezati z NAS serverjem.
Prej je bila stvar čisto neuporabna. Aplikacije se je sesuvala. Če si imel srečo, da je aplikacija delala si pa največkrat naletel na network error. Prav tako, če si hotel posnetke na SD kartici gledati si se moral povezati z app in beri zgoraj.
Sedaj pa pa je čisto druga zgodba. Na NASu nastavim območje zaznavanja, čase snemanja, občutljivost, ... Posnetki so vedno pri roki in aplikacija dela u nulo.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 9:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
SimonS je napisal/a:
.....Prej je bila stvar čisto neuporabna. Aplikacije se je sesuvala. Če si imel srečo, da je aplikacija delala si pa največkrat naletel na network error.....
Povej kako, mogoče bi še komu prav prišlo.

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 10:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sploh ni problem. Vprašanje pa je, če komu pride za prav, ker vsak NAS ima svoje nastavitvitve in tudi vsaka kamera ima svoje. Naprimer za synology NAS in DIGOO M1 kamero izbereš {user define} tip kamere ter RTSP protokoli in v pot vpišeš admin:(geslo)@192.168.xxx.xxx:554/onvif1

-geslo je vaše geslo
-xxx.xxx pa je ip naslov na katerem se nahaja kamera

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group