www.elektronik.si
Kaj je to zaena "štala" z domenami?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Pranger

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 11:24 am    Naslov sporočila: icon_sad Kaj je to zaena "štala" z domenami?
----------------------------------------------------------------------------
V Google odtipkaš recimo "ATmega328P Nano V3 "
Potem izbereš jezik slovenščino pa dobiš tole "štalo" z namišljenimi domenami. Povezave pa po večini vodijo na aliexpress.
Je možno to kako filtrirati?

Avtor: rplink3rKraj: Levec PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 11:40 am    Naslov sporočila: icon_disgusting 
----------------------------------------------------------------------------
So kitajci začeli domene kupovat, da ti v tvojem jeziku linke nameče, da bi imeli več prometa?

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 2:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi meni gredo na živce. Kako odpravit to pa nimam pojma?

Avtor: ciciKraj: Trbovlje PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 3:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prenehate iskati v googlu in tega ne bo več.

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 4:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa ti uporabljaš?

Avtor: ciciKraj: Trbovlje PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 4:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
https://duckduckgo.com/

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 4:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Enostavno, .SI domene po 1 EUR akcija pred časom Wink Pa so kitajci malo domen zakupili ...

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 5:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
cici je napisal/a:
Prenehate iskati v googlu in tega ne bo več.


Pa nas malo razsvetli...
Poskusil sem kar nekaj meni znanih brskalnikov. Žal "moj" legendarni hot bot, ki sem ga zelo dolgo uporabljal ne več spletni iskalnik.

yahaoo


webcrawler


duck


bink


Žal nobeden ne seže googlu niti do kolen. Če ne najde zadetkov, ki sicer obstajajo vsaj zame tak iskalnik ni uporaben.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 5:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
cici je napisal/a:
https://duckduckgo.com/


Aha v tem času si prilepil link.

Najdi mi nekaj zadetkov v Sloveniji. Seveda tudi obstajajo.

Avtor: kosmajKraj: Logatec PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 6:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz uporabljam firefox s vklopljenim adblocker in niti ni tako katastrofalno. Je kar nekaj slovenskih zadetkov. No, če pa je podana domena.......gostilnica-katrca.si pa niti ne pogledam, ker po logiki nima veze s komponentami.
So pa drugače res ratal mal nadležni.

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 6:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saj kaj pa pravzaprav iščeš?
PDFja od 328 ti verjetno ne, ga gotovo že imaš. Od Nano-ta verjetno tudi ne. Če pa iščeš Nano-ta za kupit, pa pojdi prej v (pravo) trgovino in tam poišči.
PS, res pa jaz ne iščem samo po slovenščini... Think

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 6:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lojzek je napisal/a:
Saj kaj pa pravzaprav iščeš?
PDFja od 328 ti verjetno ne, ga gotovo že imaš. Od Nano-ta verjetno tudi ne. Če pa iščeš Nano-ta za kupit, pa pojdi prej v (pravo) trgovino in tam poišči.
PS, res pa jaz ne iščem samo po slovenščini... Think


He he... v danem primeru sem iskal spletne trgovine za primerjavo cen. Recimo cene atmeg328 se gibljejo od tam od 5-20€ Potem sem iskal še modulčke. Tudi ti so pri kitajcih tam od 5€ naprej.

Avtor: robertKraj: Tolmin PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 9:04 pm    Naslov sporočila: icon_sad Re: Kaj je to zaena "štala" z domenami?
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
V Google odtipkaš recimo "ATmega328P Nano V3 "
Potem izbereš jezik slovenščino pa dobiš tole "štalo" z namišljenimi domenami.


Lahko je problem tudi z poddomenami in freedns servisi.
Free je samo za public in lahko "nekdo" obesi poddomeno in zrouta na svoj server Rolling Eyes

Še ATmega328P.elektronik.si ti lahko nekdo napravi, če je DNS zapis public freedns Rolling Eyes

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 11:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Krivi so iskalniki in ne domene. Ter sevede kitajci.

Namesto gugla imate ogromno drugih, na primer:

Startpage.com. Duckduckgo, qwant, search.brave.com

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 11:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
qwertz je napisal/a:
Krivi so iskalniki in ne domene. Ter sevede kitajci.

Namesto gugla imate ogromno drugih, na primer:

Startpage.com. Duckduckgo, qwant, search.brave.com


Tole ne drži.

Dober - agresiven iskalnik najde kaj ponuja spletna stran.
Poglejmo primer:
Iskano je je bilo najdeno na https://www.voznisko-dovoljenje.si
Stran nima nobene veze z vozniškim dovoljenjem. Če jo pokličemo brez podaljška se odpre spletna trgovina. Tam nisem iskal, a na strani je sigurno iskan artikel oz povezava do njega. To je iskalnik tudi našel in seveda shranil celotno pot do njega.
Domena je registrirana na:
Koda:
domain:      voznisko-dovoljenje.si
registrar:   Openprovider
registrar-url:   https://www.openprovider.com
nameserver:   arch.ns.cloudflare.com
nameserver:   rosemary.ns.cloudflare.com
registrant:   O1081660
status:      ok
created:   2022-01-04
expire:      2023-01-04
source:      ARNES

Domain holder:
NOT DISCLOSED

Tech:

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group