www.elektronik.si
PCB klimatske naprave, kaj najprej preverit

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: Ziga137Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2022 6:48 pm    Naslov sporočila:  PCB klimatske naprave, kaj najprej preverit
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,
Zanima me kaj (tudi kako) bi bilo najbolj smisleno preverit na spodnjem PCB-ju.
Gre za vezje neke klime k ne deluje.
Hvala
Lp

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2022 7:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Napajanje in I/O priključke.

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2022 8:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kar je označeno z rdečo je izpustilo dim. Potrebno je še ugotoviti zakaj je izpustilo dim.

Avtor: ConvertKraj: NM PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2022 9:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Je možno da je to obkroženo navaden RJ11/45 konektor? Vsaj tako mi zgleda če primerjam s sliko s spodnje strani PCB-ja...

Kake slike, narejene v višji ločljivosti iz več različnih kotov bi malo bolj pomagale Smile

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2022 9:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi meni se zdi, da je RJ11.
Moti me pa IC nad piskačem, ki ima spodnje 4 pine na masi, gornji štirje so pa v zraku, če prav vidim.
Toda, ugibanje kaj je lahko fuč nima nekega smisla, brez vsaj osnovnega tj. pomerit napetosti!

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2022 9:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kje je pa napajalnik? Tole se mi zdi da je samo krmilni del Think

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2022 11:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka57 je napisal/a:

Moti me pa IC nad piskačem


Meni izgleda kot DIP kodirno stikalo. Vsekakor pa - začeti je treba s slikami boljše ločljivosti, nato merjenje napetosti iz napajalnika, merjenje napetosti v integrirana vezja...

Avtor: mrtnKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2022 9:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa, če je induktor?

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2022 9:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sebaveh je napisal/a:
Meni izgleda kot DIP kodirno stikalo. Vsekakor pa - začeti je treba s slikami boljše ločljivosti, nato merjenje napetosti iz napajalnika, merjenje napetosti v integrirana vezja...
Sem še enkrat pogledal sliko in bo kar držalo, kar si napisal.
Popolnoma se strinjam tudi z drugim delom napisanega, brez tega pa edino steklena krogla pomaga!

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 8:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, RJ konektor in DIP kodirno stikalo.

Jaz pa sem skeptičen v napako na tem vezju. Iz prvega prispevka ni popolnoma jasno ali to vezje ne deluje ali klima s tem vezjem.

Odzivnost avtorja pa...

Avtor: ConvertKraj: NM PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 9:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim da je avtor v tem času že poklical kakega majstra ki je to pogledal Smile

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 11:01 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bolj verjetno, monterja.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 2:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bostjang je napisal/a:
.....Odzivnost avtorja pa...
Zato je razprava popolnoma brez smisla!

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group