www.elektronik.si
Naključno proženje notranje enote klime Electrolux

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: kondenzator PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2022 10:29 pm    Naslov sporočila:  Naključno proženje notranje enote klime Electrolux
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo.

Imam starejšo klimatsko napravo Electrolux, model notranje enote EXS12HS1WI, katera je ravno med vročinskim valov pokazala muhasto naravo. Notranja klimatska enota se je najprej sama od sebe vklapljala, nato je začela naključno menjati temperaturo, sedaj na koncu pa deluje v random načinu. IR senzor je model CE-KFR26G/Y-E1, glavna elektronika pa CE-KFR32G/N1Y-R1.

Je imel kdo podobno težavo? Je kak predlog kje in kako se lotiti? Naj prvo poskusim z menjavo IR senzorja (slednji se celo še najde na spletu). Hitri pregled vezja glavne elektronike ni pokazal kakega slabega spoja ali napihnjenega kondenzatorja.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2022 11:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče te heca daljinec in on naključno prižge klimo. Odstrani mu bateriji in počakaj kak dan, da vidiš, če se tudi brez daljinca naključno vklaplja.

Avtor: s53alKraj: Bela krajina PrispevekObjavljeno: Čet Jul 07, 2022 9:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prejšnji teden sem imel ponoči nastavljeno na 23°C. Zjutraj se zbudin na 18°C Shocked
Bila je pa tropska noč (20+°C.)

IzKlopil sem jo iz omrežja, naknadno reset in stvar deluje. Je pa tudi že v letih (FUEGO).

Avtor: kondenzator PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2022 9:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Daljinca sem skril, vendar ni pomagalo. Poskusim še z resetom.

Avtor: mmelektronikaKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2022 12:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
napajalnik zanič, pa se meša procesorju. Zamenjaj vse elektrolite v notranji enoti.

Avtor: nejckovka PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2022 7:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Po mojih izkušnjah je bila za občasne nezaželjene komande na Samsung televiziji kriva fluo sijalka. Ob vklopu ali izklopu luči se je TV prižgal ali pa menjal kanal. Mogoče ideja kaj raziskati...

Avtor: GUMYKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2022 8:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni je pri upravljanju TV z daljincem, delala probleme polnilna postaja robotskega sesalca...

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group