www.elektronik.si
Nova pravila ogrevanja in hlajenja 19 - 27 st.C

www.elektronik.si -> Novice

Avtor: Proteus PrispevekObjavljeno: Čet Avg 04, 2022 11:25 am    Naslov sporočila:  Nova pravila ogrevanja in hlajenja 19 - 27 st.C
----------------------------------------------------------------------------
Nova pravila za nastavitev termostatov so:
- poleti hlajenje do 27 °C.
- pozimi gretje do 19 °C.

https://www.euronews.com/2022/08/02/controversy-as-spain-bans-air-conditioning-from-dropping-below-27c

Zaenkrat samo v Španiji, ampak, ker to določa politika so zadeve hitro nalezljive.

Avtor: tretjicKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Avg 04, 2022 11:40 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Laughing Laughing V arabskih državah pa imajo nastavljeno na 18-19 in neskončen prepih Laughing


Da ne govorimo o vseh prevozih, ki jih opravimo, kaj šele o kakšnih jahticah, kjer že srednje velikosti skurijo po 1000 litrov na uro. Tako da teh par stopij več/manj je minimalno prihranka. No ja, šparamo naj reveži... Rolling Eyes

Avtor: grega09 PrispevekObjavljeno: Čet Avg 04, 2022 1:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam klimo v pisarni med vročino poleti nastavljeno na 26 - 28°C, pa je ravno prav, da ni vroče in ne hladi. Tisto pod 25°C je bolj neznanje uporabe klimatske naprave, ki se jo ugaša in potem spet prižge ko je vroče.
Sam jo junija zaženem in septembra ugasnem. S temperiranjem prostorov je potem to najboljše in funkcionira. Vsaj meni...

Ogrevanje pa nekje na 23 - 24°C. Bom videl kaj bo letos, ko bom talno zagnal in prvič v življenju živel nad njim. Menda gre tudi nižje in ne občutiš razlike. Bomo videli.

Seveda bomo pa nastavili kakor nam paše in ne kakor bodo politiki rekli...

Avtor: twomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Avg 04, 2022 10:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mene fascinira k ljudje pozimi grejejo na 27+ stopinj, poleti pa hladijo na 22...

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Sob Avg 06, 2022 7:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni je pozimi 20 ali maksimalno 22 stopinj Celzija dovolj.

V službi imam zaprt radiator, je dovolj toplo od sosednjih prostorov.

Avtor: BrusliKraj: Hrastnik PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2022 11:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No, komaj čakam, da bodo policisti začeli hoditi naokrog s termometri...

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group