www.elektronik.si
Kaj trenutno pocnem avgust 22

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Čet Avg 04, 2022 9:42 pm    Naslov sporočila:  Kaj trenutno pocnem avgust 22
----------------------------------------------------------------------------
Po dolgem času spet veselje na roadtripu s počitniško portable opremo.

Če je kdo za kak sked, bom jutri po 21h na 40m in 20m. Točno QRG javim.

73 de OM/S54MTB/qrp, qth KN09DD

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Avg 06, 2022 3:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Malo mu bo treba pod kiklo pogledat ... Think


Avtor: transalpKraj: Ig PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2022 7:21 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
Malo mu bo treba pod kiklo pogledat ... Think


Morda bo v pomoč ...

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2022 10:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
transalp je napisal/a:
Morda bo v pomoč ...

Hvala za tale pdf. Servisni manual sem sicer našel, ampak mislim, da zaenkrat ne bo potreben. Mogoče pride prav še komu. Ni neke velike znanosti notri ... če odštejem kup vijakov, da sploh prideš do drobovja.


Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Avg 13, 2022 6:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ob vikendih sem pa še kar malo pri teh JBL-ih. Smile Tale je bil zanimiv. Popustili in izpadli so vsi vijaki, ki so držali končno stopnjo na čelni plošči. Rezultat je bil, da je s hladilnikom padla na cevno varovalko, nameščeno na tiskanini mrežnega filtra. Shocked Glede na to, kako je požgalo kontakt varovalke in hladilnik sklepam, da je moralo kar dobro usekat. Zanimivo ... končna stopnja je preživela. Je bilo pa zabavno poiskat nove vijake. Premetal sem pol delavnice, da sem našel nekaj primernega ... nič metričnega ni v teh boxih.


Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2022 7:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nič čudnega glede na jenkijevsko poreklo. Oziroma dizajn, naredijo itak vse rižkarji.

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Sob Avg 20, 2022 7:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kupil kitajski LiFepo4 polnilec. Seveda daje na izhodu 14.8V, kar je že preveč.
Sam sem kriv, da nisem kupil preverjene robe, zato bo treba to popraviti.
Kriv je bil upor R22. Z uporovno kaskado sem določil vrednost (1.2M) in kar čez nacinil upor.
Sproti sem popravil še nekaj katastrofalno slabih spojev in sedaj upam da bo!

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Avg 26, 2022 6:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zrisano in spritano na skoraj deset let stari lesenjači. Whistle


Orginal

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Avg 28, 2022 1:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tele žarnice pregledniku na tehničnem niso bile všeč ... Think


Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Ned Avg 28, 2022 9:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
Tele žarnice pregledniku na tehničnem niso bile všeč ... Think



Oh če je samo to, pri meni nekoč policaju ni bilo vseč da je manjkala ena žarnica v kompletu rezerve. Na mrtvo težil da mora bit komplet popoln. Sva pa prišla potem po 5minutnem preganjanju hitro do sklepa ko sem mu rekel da bi lahko imel tudi 5 kompletov žarnic . Zamenjat na avtu pa ne morem skoraj nobene..zadaj led, spredaj led in xenon. Žarnice v kompletu pa vse na nitko. Potem se je umiril.

Nimam pa pojma kako je ena manjkala. Avto je bil namreč pol leta star direktno iz salona. Verjetno jo je kdo iz servisa rabil.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Tor Avg 30, 2022 10:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moram razširiti SDR na dodatne bande.

Branez je napisal/a:
... pa tudi s tvojim SDR si pomagam. Very Happy Furt mi pa nekaj spreminjaš.


SDR ima tudi preprost API:

https://sdr.v4.si/metrics
https://sdr.v4.si/metrics.json
https://sdr.v4.si/status.json

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Tor Avg 30, 2022 10:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
SimonS je napisal/a:
Kupil kitajski LiFepo4 polnilec. Seveda daje na izhodu 14.8V, kar je že preveč.
Sam sem kriv, da nisem kupil preverjene robe, zato bo treba to popraviti.
Kriv je bil upor R22. Z uporovno kaskado sem določil vrednost (1.2M) in kar čez nacinil upor.
Sproti sem popravil še nekaj katastrofalno slabih spojev in sedaj upam da bo!
Odvisno kako bereš navodila ampak načeloma 4.2V/celico je še mejna, da ne dela škode. Pod 3.5V se pa ni sposobno polnit.
Citiram:
In the case of LiFePO4 chemistry, the absolute maximum is 4.2V per cell, though it is recommended that you charge to 3.5-3.6V per cell, there is less than 1% extra capacity between 3.5V and 4.2V. Over charging causes heating within a cell and prolonged or extreme overcharging has the potential to cause a fire.


Tako da če imaš 3 celice je preveč, če imaš 4S je bilo ravno prav.

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Sre Avg 31, 2022 4:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Baterij nikoli ni dobro prenapolniti, to bi moral že vedeti, saj drastično upliva na njihovo življensko dobo.
Aja in ne mešati LiFePO4 in Liion, LiPo baterij.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group