www.elektronik.si
Orodje v delavnici: fini izvijači

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2022 8:57 pm    Naslov sporočila:  Orodje v delavnici: fini izvijači
----------------------------------------------------------------------------
Še eno od osnovnih orodij so fini izvijači. Tega se mi je nabralo kar nekaj, saj sproti nabavljam kar potrebujem... Križne, ravne, imbus, torx, ... Nikoli pa nisem nabavljal kompletov.

Kako se obnesejo kompleti "I-fix-it", če ima kdo kaj izkušenj? Kot sem zasledil, imajo doživljensko garancijo. Cene pa niso ravno nizke.

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 6:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Občasno uporabljam tole Zaenkrat se dobro držijo

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 7:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam 64-delni "mako" komplet. Sem zadovoljen, nastavki so natančni in dodelani.
Seveda pa je osnovni pogoj, izbrati pravega. Recimo 99,9% ljudi ne ve, da azijski vijaki s križnimi glavami, niso vedno PH, temveč JIS.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 10:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam Unior fine izvijače.

Me pa zanima, če ima kdo izkušnje s temi kitajsko-nemškimi izvijači.

Avtor: shar PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 10:59 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Wiha izvijači ki jih imam, so super. Občutek pa imam, da so Wera še za odtenek in pol boljši.

Avtor: Dober_DanKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 11:20 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Proxxon 28148

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 2:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Eni izmed, so ti.
Sem kar zadovoljen.
FORCE 2087A

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2022 4:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Največ uporabljam fine ki jih imam pritrjene na element na dosegu roke. (ne vem oznake nič ne piše na njih. Verjetno je bilo napisano na pokrovu škatlice.)


Imam tudi "motoriziranega" xiaomi-ja. Veliko priklučkov. Se še nisem navadil na njega Po navadi pozabim, da ga imam, če prav je na mizi že več kot leto. Uporaben za kako razstavljanje in sestavljanje, kjer je veliko vijakov.


Izijačev je v predalu še kar nekaj. LUX ima sicer solidne nastavke. Zanič pa so držala.


Močnejši izvijači:
Nisem fotografiral. V delovnem kovčku imam zelo staro verzijo Uniorja. Ti so bili kvalitetni. Te, ki jih imajo sedaj niso dosti boljši od tistih, ki jih prodaja Hofer.
Pravzaprav hoferjevi izvijači sploh niso slabi so pa precej cenejši od uniorjevih.

Si pa tile zaslužijo fotografijo na forumu Wink Sem šel v avto po njih da jih fotografiram.
Gre za mannesmann-ov komplet, ki sem ga davno nazaj kupil v Metroju v Avstriji.
Kvalitetni izvijači, ki se z mano vozijo v avtu.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group