www.elektronik.si
Orodje v delavnici: spajkalniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: Proteus PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2022 6:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
(1) Weller WECP-20,
(2) Weller Pyropen Piezo je zamenjal TS100 za katerega sem izdelal adapter, da ga lahko priključim na Hofer baterije za orodja,
(3) in imam še Ersa i-CON 1.

Vsak ima svoje prednosti in pomanjkljivosti.

Pri Weller nisem opazil, da bi obstajali kakšni posebni problemi s konicami.

Avtor: ConvertKraj: NM PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2022 6:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem še kar na Weller-ju WTCP 51 Laughing

Če pa ima kdo 3k viška... JBC is the name Wink

https://www.youtube.com/watch?v=2vpTYaDGmCs

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 3:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
En zanimiv in cenovno ugoden brezžični spajkalnik SolderGO:
https://www.kickstarter.com/projects/422909497/soldergo-the-smart-ergonomic-soldering-iron
https://soldergo.com/
https://www.electronics-lab.com/soldergo-the-smart-ergonomic-soldering-iron-launches-campaign-on-kickstarter/

Upam, da srake ne ukradejo tudi tega, ker ponavadi potem rata eno skrapucalo iz obsolete komponent.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 5:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kje je pravzaprav "fora" teh brezžičnih/prenosnih spajkalnikov? Jaz sicer že leta med ostalim orodjem tovorim enega Wellerja W61 ... ampak če prav pomislim, nisem prepričan, če sem ga uporabil več kot trikrat. Nekako sem mnenja, da je tam, kjer je potreba po "terenskem" spajkanju narobe nekaj drugega.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 5:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
Kje je pravzaprav "fora" teh brezžičnih/prenosnih spajkalnikov? ..........
Imam dva plinska Wellerja Pyropen in Pyropen Jr, ki sem jih uporabljal na Kosovu in to na samo enem kuclu, kjer ni bilo 220V, drugače jih imam, bolj kot ne, za okras.
Pa še to sem ju uporabljal, v glavnem, za stisljive bužirke.
Drugače smo na terenu tudi spajkali, recimo konektorje za koaks, če si menjal modul v Storno ali Motorolinem repetitorju, je bilo tudi potrebno spajkanje in še kaj bi se našlo...

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 6:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
Kje je pravzaprav "fora" teh brezžičnih/prenosnih spajkalnikov? Jaz sicer že leta med ostalim orodjem tovorim enega Wellerja W61 ... ampak če prav pomislim, nisem prepričan, če sem ga uporabil več kot trikrat. Nekako sem mnenja, da je tam, kjer je potreba po "terenskem" spajkanju narobe nekaj drugega.


Kaj bi potem šele rekel na tako igračko....
https://eleshop.eu/jbc-b-iron-210-wireless-soldering-station.html

Tega sem pred kratkim preizkusil in je štorast. Je zelo "bajsast". Razlika je, kot med svinčnikom in tadebelim flomastrom. To enostavno ni to.

Štos teh wireless igrač je "wireelss". Da ni kabla. Ne vem pa, če si kaj takega želim pri spajkalniku. Raje imam tanek silikonski kabel (weller je tu svetlobna leta pred ostalimi) s fino ročko, kot pa nek neroden debel "wireless"

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 7:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Frenki, te bom cez kak mesec povabil na delovni obisk kablirat orgle v Sentvid pri Sticni! Wink Bos v praksi videl, cemu prenosni spajkalniki ... Very Happy TS80P povezan na "nas" powerbank s spodobno LED razvetljavo je zlata vreden, ko lotas leze nekje pod orgelskimo sapnicami ...

Lp, G

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2022 6:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Huh Confused moram odgovorit, čeprav me boste verjetno sesuli s kontra argumenti. Mogoče so tale moja stališča tudi malce povezana z delom na stvareh, kjer se načeloma spajkani spoji lahko obnesejo slabše od krimpanih, vijačenih, ... Ne rečem, da se stvari tudi na terenu ne da dobro pospajkati, ampak ...

Jaka ja, za kake hudo specifične stvari verjetno res pride prav. Ste pa verjetno redki, ki pogosto naletite na takšno delo. Pyropen me nekako nikoli ni prepričal v svojo uporabnost. Za krčke pogret imam itak vedno vžigalnik v žepu ali pa fen uporabim za kaj večjega.

Mosqito draga igračka. Smile Pa verjetno težja od katerekoli ročke z žnoro. Itak je pa ... če prav razumem bolj namenjen namiznemu spajkanju. Zanimivo bi ga bilo potestirat s spajkanjem kakega malo daljšega stringa vrstnih sponk ali pa česa podobnega. Wink

Mucek sporoči, pa pridem. Verjetno se kablira z nekoliko drugačnimi kabli, kot jih običajno srečujem. Smile

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2022 7:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ouyeah, 25x0.22 mm2 Wink Pa dosti jih bo ...

Lp, G

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group