www.elektronik.si
Začetek v mehatroniki

www.elektronik.si -> Mehanika in strojništvo

Avtor: BrusliKraj: Hrastnik PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2022 10:29 pm    Naslov sporočila:  Začetek v mehatroniki
----------------------------------------------------------------------------
Živjo.

Okoli elektronike sem že dal skozi precej digitalnih in pred kratkim tudi analognih stvari. Sedaj bi se pa želel spustiti še v svet mehatronike, pa me zanima kje bi se pri nas dalo dobiti kakšne bolj finomehanske komponente. Mi lahko nekdo priporoča kakšno (spletno) trgovino v Sloveniji ali pa v EU, kjer prodajajo tovrstne stvari (koračni motorji, zobati jermeni in jermenice, linearna vodila, ležaji, profili za ogrodja, itd)? Kje ostali kupujete?

lp

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2022 2:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tehimpex - ležaji, zobniki, jermeni (najlažje je, če se oglasiš pri njih, saj imajo veliko skladišče v Podbrezniku pri NM, sicer pa naročajo in dosbavijo skoraj karkoli)
Hypex - vse, kar si naštel (ne prodaja fizični osebam - če rabiš kak drobiž, ti lahko jaz naročim)
Ideal Velenje - imajo veliko, pri njih sem v glavnem naročal razne zobnike
Dold (Nemčija) - podobno kot tehimpex, le da malo ceneje in lahko kupiš + plačoilo s paypal, tudi hitro dostavijo

elektronika (razni moduli, če samo sestavljaš):
galagomarket
https://www.makershop.de/
rpi: https://rpilocator.com/
mouser ima tudi kar nekaj robe od raznih "maker" ponudnikov

Če rabiš kaj konkretnega, pa povej in lahko še kaj bolj podrobno pogledamo.

Avtor: BrusliKraj: Hrastnik PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2022 11:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Živjo.

Najlepša hvala za predloge. Sem šel malo brskati po teh straneh in opazil, da prodajajo precej stvari za večje projekte.
Sicer jih bom imel na seznamu v prihodnosti, za začetek bi se rad poigral s kakšnimi manjšimi koračnimi motorji.
Npr. bipolarni koračni motor NEMA17 in ustrezni prenos (zobati jermeni in jermenice).
Sem šel gledati na tale Dold in našel par zadev, vmes sem pa še malo pogooglal in našel še neko slovensko trgovino.
Vidim, da je v jermenicah kar precejšnja cenovna razlika.

lp

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2022 10:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri "zobati tehniki" je razlika, ali gre za pogonski ali "timing" jermen. Slednji je namenjen npr. pogonu enkoderja in ga bi na breme itvi pobralo.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group