www.elektronik.si
Laserski gravirnik
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 1:31 pm    Naslov sporočila:  Laserski gravirnik
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,
Moja najdražja polovica bi se igrala z rezanjem lesa.
Ali bi po vaših izkušnjah tole bilo primerno?
Za začetnika, pa tudi jaz sem čisto zelen v tem...

Avtor: PPartnerKraj: okolica Cerkna PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 3:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jaz imam k40 laser, z vsemi dodatki in predelavami sedaj dela brez problemov. graviram in režem les, pleksi, usnje, eva peno. mogoče ti na začetku požre malo živcev, vendar ko je vse izpopolnjeno, je zadeva super. na začetku je pa res bolj uboga mati in ni za pričakovat, da boš lahko kar delal solidne izdelke.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 3:36 pm    Naslov sporočila:  Re: Laserski gravirnik
----------------------------------------------------------------------------
lojzek je napisal/a:
Pozdravljeni,
Moja najdražja polovica bi se igrala z rezanjem lesa.
Ali bi po vaših izkušnjah tole bilo primerno?
Za začetnika, pa tudi jaz sem čisto zelen v tem...


Za rezanje bo po moje preslab. Ne vidim podatkov o laserju. Sam imam nekaj podobnega. kupljen je bil na bangoodu. Ima 20w led laser. Lepo gre gravirat. Balso 2-3 mm gre tudi prerezat. Za rezanje ga je treba peljati počasi. Potem je veliko dima. Skratka za rezanje ni primeren (razen papirja)

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 6:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdajle vidim podatke. Po podatkih in testih sodeč je laser dovolj močan tudi za rezanje. Cena je dobra. Jaz sem za svojega dal blizu 200$, ko je bila akcija. Laser je precej slabši.

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 8:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem malce gledal tudi druge, pa ima večina diodnih 5w laserje. Razlika v ceni pa je lahko kar ohoho.
Ker pa so po konstrukciji videti vsi podobni mi pa ni jasno kako to..
Torej je teh 5W primernih za domač hobi.

Moram najti pa še eno varianto, ki ima svoj ekran, baje se da delati z njim samostojno.. Da še s tem primerjam.

Avtor: DaLuKaKraj: HR PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 11:03 am    Naslov sporočila:  Re: Laserski gravirnik
----------------------------------------------------------------------------
lojzek je napisal/a:
Pozdravljeni,
Moja najdražja polovica bi se igrala z rezanjem lesa.
Ali bi po vaših izkušnjah tole bilo primerno?
Za začetnika, pa tudi jaz sem čisto zelen v tem...


Vrlo solidan laser za domaću upotrebu uz dobar omjer cijene i mogućnosti. Jedino bih preporučio kupnju malog kompresora za zračnu potporu. Pomaže pri rezanju i ujedno sprečava dim koji nastaje pri graviranju i rezanju da zaprlja leće lasera.
Pretežno koristim šperploču topole, nju reže bez problema u jednom prolazu brzinom 200 mm/s i snaga lasera postavljena na 85 posto uz zračnu potporu.

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 4:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
200mm/s?

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 4:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A lahko na banggodu kupiš kot SLO davčni zavezanec z obrnjeno davčno obveznostjo (reverse VAT charge), tako kot se to da na Amazonu?

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 4:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne, saj ti kitajev ne obracuna DDV. To pride v postev pri nakupu znotraj EU, ce sta obe stranki ddv zavezanca.

Lp, G

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 5:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kot prvo, Banggood pošilja tudi iz Češke, kjer je davek "inclusive". To sem ugotovil pri tem iskanju.

Z mojo sva (no ja, sem pokimal) sva se odločila za S10 povezava . 10W laser, manjši S9 ima 5W laser.

Edinole, na Banggoodu (še) nisem, je za zaupat?

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 5:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@DaLuKa hvala za odgovor. Po tvojim riječima je 5W laser dovoljan? (150€ manje Smile )

Avtor: DaLuKaKraj: HR PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 6:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Energetik-m je napisal/a:
200mm/s?

Štamparska greška, 200 mm/min.

Avtor: ConvertKraj: NM PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 6:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@lojzek - že nekaj let naročam od Banggooda (dostava iz češkega skladišča) in do zdaj nobenih težav, pa sem naročal tudi kake dražje zadeve.

Dostava ponavadi v roku enega tedna.

Avtor: DaLuKaKraj: HR PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 6:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lojzek je napisal/a:
Kot prvo, Banggood pošilja tudi iz Češke, kjer je davek "inclusive". To sem ugotovil pri tem iskanju.
...
Edinole, na Banggoodu (še) nisem, je za zaupat?


Brat i ja smo ih naručili na Banggoodu (5 ili 6 mjesec ove godine) iz Češke poslano, došli su u par dana bez ikakvih davanja.

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 8:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ekola, hvala za odgovore.

Grem v posel.

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group