www.elektronik.si
Sprememba funkcije tipke v avtu

www.elektronik.si -> Avtoelektrika

Avtor: solorajder PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 1:57 pm    Naslov sporočila:  Sprememba funkcije tipke v avtu
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni.
Zanima je ali se da prestaviti upravljanje tempomata iz leve stranske ročice(za žmigavce) na tipke ki so na volanu(na tipki ki so na levi strani in sta namenjeni za iskanje radijskih postaj). Gre za avto Škoda Fabia 2022.
Namreč prej sem imel R Megane in sem bil navajen s tempomatom upravljati na volanu.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 2:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če gledam s tehničnega stališča, je to po mojem čisto izvedljivo, saj volanske komande upravlja en ECU. Enostavnejša opcija je, da zamenjaš kable enkoderjev, če so seveda enaki. Druga opcija je update firmware-a, kar pa ne verjamem, da je enostavno izvedljivo.

poglej, če paše, pa se igraj na takem:
https://www.ebay.com/itm/224970594671

Avtor: hudamravljicaKraj: LUCIJA PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 9:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Priporočam, da ne tikaš in se navadiš.
Sem zamenjal 3 različne tempomate, rabiš nekaj vožen in že pozabiš kako je bilo na starem.

Avtor: ecobraKraj: Radeče PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 9:43 pm    Naslov sporočila:  Re: Sprememba funkcije tipke v avtu
----------------------------------------------------------------------------
solorajder je napisal/a:
Pozdravljeni.
Zanima je ali se da prestaviti upravljanje tempomata iz leve stranske ročice(za žmigavce) na tipke ki so na volanu(na tipki ki so na levi strani in sta namenjeni za iskanje radijskih postaj). Gre za avto Škoda Fabia 2022.
Namreč prej sem imel R Megane in sem bil navajen s tempomatom upravljati na volanu.

Nisi naročil prave dodatne opreme. Oprema z aktivnim tempomatom ima komande na volanu. Sedaj boš težko kaj spreminjal, najlažje je zamenjati avto Sad .

l.p.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group