www.elektronik.si
Pridobivanje električne energije in ogrevanja

www.elektronik.si -> Novice

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 9:38 am    Naslov sporočila:  Pridobivanje električne energije in ogrevanja
----------------------------------------------------------------------------
Zelo zanimiv način obnovljivega vira
https://n1info.si/novice/slovenija/ogrevanje-z-aluminijem-slovenski-znanstveniki-raziskujejo-revolucionarno-idejo/

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 7:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na tole sem imel namen pa tudi jaz opozorit. Zanimiv pristop ... če pa uspejo še pripeljat do aplikativne uporabe ... Applause

Avtor: ogblaz PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 7:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sedaj vozim "odpaden" aluminij za drobiž k odkupovalcem, če bo pa tako bom pa raje za hišo zlagal in se potem ogreval Mr. Green

lp

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 8:53 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Potemtakem lahko pri Impolu kar zgradijo toplarno Mr. Green Dancing

Avtor: grega09 PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 10:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Enkrat sem Mateja Rimaca poslušal komentirati, kako že od začetka svojega udejstvovanja z električnimi pogoni pričakuje komercialno uporabne tehnično boljše baterije na podlagi novih konceptov, o katerih vsako leto poslušamo v takšnih člankih iz raziskovalnih ustanov.

Pa jih ni.

Pa da ne bo kdo narobe razumel - takšne raziskave so nujne, samo pričakovati komericalno uporabo pri takšnih novih konceptih je pa kar malo utopično. Pa vedno znova bi ljudje drugače. Pot od znanstevno potrjenega koncepta v laboratoriju pa do končnega uporabnika je pa ponavadi zelo dolga. Sploh kdo ve za primer česa na takšni skali, ki bi hitro prišel iz laboratorijev do nas končnih uporabnikov?

Avtor: sg1Kraj: LJ PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 12:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sicer je tole povsem off topic pa vseeno - OLED tehnologija je kar hitro prišla iz laboratorija v komercialno uporabo.

Avtor: GUMYKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2022 9:10 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sg1 je napisal/a:
Sicer je tole povsem off topic pa vseeno - OLED tehnologija je kar hitro prišla iz laboratorija v komercialno uporabo.

Trajalo je okrog 15 let...

Avtor: twomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2022 2:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni so v članku izstopale predvsem kemikalije.

Izgleda da vsak vidi kar mu paše, tako kot npr pri električnih avtih Smile

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group