www.elektronik.si
žMIGOVEC

www.elektronik.si -> Elektronika za začetnike

Avtor: jozekuchKraj: Brezova reber PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 6:55 am    Naslov sporočila:  žMIGOVEC
----------------------------------------------------------------------------
Spoštovani,

v dar sem dobil sesalec Nedela.
Razdrl sem ga.
Ko ga vklopim enkrat dela, enkrat ne dela. Brez nekega razloga
= ne najdem vzroka.
Tudi ko je bil sestavljen je enkrat (samo enkrat) pognal.

Hvala in dob'r dan, Jože

Zdi se mi, da ni "kriuvo" stikalo. Ker tudi "brik" včasih "prime" včasih "ne prime".

Avtor: jozekuchKraj: Brezova reber PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 7:06 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Electrolux
ultrasilencer
Zen

Avtor: jozekuchKraj: Brezova reber PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 8:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na obeh žicah, ki pridejo iz bobna (za kabel) je tok.
Je to Ok?

Na obeh žicah, ki gredo v stikalo je tok.
Je to ok?

Avtor: jozekuchKraj: Brezova reber PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 8:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne razumem: zdaj pa ni nikjer toka
?

Avtor: s59maKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 9:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Si napajalni kabel dobro preveril?
Vedno greš korak po koraku (od vtikača dalje) in vsako stvar PREVERIŠ.
V pomoč naj ti bosta beeper in V-meter (zelo pazi, da ne boš z beeperjem "meril" napetosti, ker bo velik KABUUM ).

Avtor: jozekuchKraj: Brezova reber PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 10:25 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na obeh žicah, ki pridejo iz bobna (za kabel) je tok.
Je to Ok?

Na obeh žicah, ki gredo v stikalo je tok.
Je to ok?

Avtor: kvarkel PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 10:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Verjetno imaš v vtikaču prekinjen en kontakt. Obrni ga in ponovno pomeri, če drži, kar predvidevam, potem pri obrnjenem vtikaču, na stikalu ne boš imel nobene napetosti.
Lahko pa imaš tudi v vtičnici prekinjeno nulo.

Avtor: jozekuchKraj: Brezova reber PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 10:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja res. Hvaaaala!
Ko obračam stikalo je na koncu kabla
enkrat napetost na obeh žicah
drugič pa nikjer.
V različnih vtičnicah se to dogaja.

Se pravi problem je nekje v kablu.

Ali je zagotovo problem v vtikaču?

Avtor: jozekuchKraj: Brezova reber PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 10:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Živijo!

Ampermetra še nisem osvojil.

Neučakan sem bil in sem kar odrezal vtikač.
Dela!

taužentkrat Bog lonaj!

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2023 5:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Si me spomnil na par dni staro štalo, ko je stricu prenehal delati glasbeni stolp. Nevem kakšen vtikač imaš ti ampak na stricovem stolpu kolikor mi je poznano je euro vtikač. Tile euro utikači so tako, saj dela dokler dela. V euro vtičnici tako ali tako ne vidiš ali slišiš, če šmelca ali ne. No en dan je zadosti imelo šmelcanja in euro vtikač ni več zagrabil v vtičnici in je stolp ostal tiho. Jah nič nekaj bo treba pogruntati. Ali kupimo nov stolp ali pa premenjamo vtičnice in vtikače. Z nobeno stvarjo ni bil zadovoljen. No potem ti pa stisnem skupaj ta dva rogla na euro vtikaču za tista 2-3 mm skupaj pa bo zagrabilo kontakte v vtičnici. Je celo začelo delati.

Avtor: robertKraj: Tolmin PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2023 7:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Včasih, če je sila se je potrebno znajti Mr. Green

Avtor: ciciKraj: Trbovlje PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2023 7:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To ne izgleda najbolj varno.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group