www.elektronik.si
SIM800L EVB

www.elektronik.si -> Periferija

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2023 11:36 am    Naslov sporočila:  SIM800L EVB
----------------------------------------------------------------------------
Je imel do podobne težave?
Namreč izhod iz boarda požre del podatkov. Pa še to naključni del?!?

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2023 12:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako je z napajanjem? Videti he, kot vi se dvignil GND. Ampak nekam veliko... Shocked

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2023 7:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ma kaj vem kaj mu je. Signel iz SIM800 modula je OK, potem ko gre preko tranzistorja za prilagoditev napetosti se to dogaja. Nič sem ga odstranil in povezal direkt izhod iz SIM800 na ESP07 in sedaj zadeva špilja.

Avtor: smatjaz PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2023 9:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole je meni "požrlo" kaj nekaj časa/dni/experimentov, preden sem to ugotovil. Enkrat je šlo, enkrat ne, vse je delalo dokler nisem prejel SMS-ja ali izvedel klic. Ko sem z osciloskopom pomeril, sem dobil podobno sliko.

Problem je v tem, ker imaš na PCB-ju modem preblizu, oz imaš povezave za RX (Tx) predolge oz. vzporedne z anteno.

Probaj tako, da na modem natakneš zunanjo anteno, ki ima vsaj 2m dolg kabel, anteno postavi stran od vezja, potem pa poskusi ponovno. Vsekakor mora biti napetost na modemu ustrezna in dovolj moči 4.2V/1A, obvezno vsaj 1000uF kondenzator kar se da blizu modema.

Če imaš PCB majhen in to ne bo mogoče, boš verjetno moral narediti novo vezje.
Na vseh nogicah napajanja (+in -) imam tudi BMP filter.

Poročaj, kaj si ugotovil.

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 3:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nogice RX/TX so res dolge in gredo tik pod modemom, tako da to bi lahko bil vzrok.
Napajanje je 5V (sam EVL ima diodo z 0.7V padca = 4.3V Salamonsko, ampak deluje) in pred vezjem je 1000uF kondenzator.
Anteno imam prav tako na 15cm žički stran od modema.
Sicer sedaj ko sem odstranil tranzistor kar nekako deluje

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 8:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hmmm
Zadeva zaenkrat dela, ampak pogled na osciloskop mi še vedno ni všeč....
Kaj bi lahko še tu napravil (razen nov PCB)?

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 11:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaksen pa imas oscilogram na VCC liniji?
Ma mogoce pad GND od MCUja proti GND padu modema?

Lp G

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 11:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Modulček imam že nekaj časa doma a z njim še nisem nič poskušal.
Komunikacija RS232 ali kaj drugega? Zgoraj si omenil prilaganjanje nivojev verjetno 5V<->3.3V ? Kaj si uporabil? Dobro se obnesejo ti modulčki.

Avtor: smatjaz PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 9:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poskusi še tako, da na konektor za anteno na modulček natakneš coax kabel cca 15 cm stran in potem na to priklopiš anteno, kolikor je možno stran od vezja. Jaz uporabljam največkrat adapter, kot je na sliki.

Predlagam tudi filter na napajanje. Tista dioda tudi ni najbolj posrečena. Najbolje je uporabiti DC/DC adapter za 4.2VDC.

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 5:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
5V linija je čista. Prav tako je močan GND med MPU in SIM800.

Ko sem odstranil vezje (tranzistor) za prilagoditev nap. livelov je dosti bolje, ampak se še vedno pojavljajo manjše (glej zadnjo sliko) anomalije, ki pa vsaj zaenkrat ne uplivajo na delovanje.

Ja točno tak kabel imam in na koncu pravo anteno. Sem delal poiskuse in anteno dal čisto zraven RX/TX linije. Opazil sem malenkostna zanihanja linije med oddajo, ampak nič dramatičnega.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group