www.elektronik.si
Razsmernik 5kW ne štarta - servis

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: urkaKraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2023 1:03 pm    Naslov sporočila:  Razsmernik 5kW ne štarta - servis
----------------------------------------------------------------------------
Živijo vsem, zanima me, če se tukaj kdo ukvarja s popravili inverterjev oz razsmernikov? Po parih minutah delovanja se je rahlo pokadilo iz dušilke oziroma transformatorčka. Končna stopna je cela.
Za vsako informacijo vam bom hvaležen. L.p.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2023 1:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prepričan sem, da brez dodatnih informacij ne bo uporabnega odgovora.

Ne vemo, o kakšni vrsti razsmernika je govora, kaj šele tip, katera dušilka oz. transformatorček, v katerem načinu se je to zgodilo, kakšni so sedaj simptomi.

Avtor: urkaKraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2023 2:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja res sem zelo posplošil. Gre za hibridni solarni inverter 5KW - 48V. Iščem človeka, ki ga bi bil pripravljen pogledati oziroma popraviti. Ko sem novega priklopil se je normalno zagnal, po nekaj minutah delovanja sem ga odklopil in ko sem ga zopet prižgal, se je rahlo pokadilo iz njega. Na displayu je bila koda napake 3 in svetila je rdeča led za napako. Proizvajalec mi je sicer poslal novega, ampak bi ga rad zrihtal za rezervo. Novi deluje brez problema. Na njega imam priklopljenih 6 panelov zaporedno in 200Ah 48V baterije. Gre se za tale model inverterja https://www.youtube.com/watch?v=MXmxEemLyzU&t=817s
link do spletne strani https://www.felicitysolar.com/500v-pv-input-5000w-hybrid-inverter-with-mppt-100a-inbuilt_p71.html
L.p.

Avtor: red_mambaKraj: Yogyakarta PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 2:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ce ti ga ne uspe usposobit ga odkupim za kako pametno ceno. Me zanima kako so zgrajeni Mr. Green

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 4:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali tudi pri tem Kitajcu napaka 3 pomeni previsoko napetost baterije?

Če veš, da je končna stopnja cela, potem najbrž znaš izmeriti tudi kaj drugega. Torej so vsi močnostni polprevodniki celi?

Avtor: majstrKraj: KRANJ PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 7:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@urka....

bomo pogledali...pa še iz istega kraja sva...tako da mislim da ne bo problema.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group