www.elektronik.si
Farnell?

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2023 10:59 pm    Naslov sporočila:  Farnell?
----------------------------------------------------------------------------
Kako je sedaj z nakupom pri Farnellu?
Počasi bo potrebno nabavit kak kolut splajke. Načel sem zadnji kolut vsaj zame najboljše spajke. Našel sem jo edino še pri Farnellu. Ok na ebay-u se najde a je precej dražja pa še kvaliteta je vprašljiva. "Naše" trgovine skoraj nimajo več spajke z svincem.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2023 11:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poglej še na TME. Svinec zna imeti omejitve, če nabavljš kot fizična oseba.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2023 11:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
TME nima. Sem pa multicore našel na RS-components.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2023 10:37 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nabavljamo bp.
Je pa zanimivo zadnji nakup (10 kolutov) bil preko RS components, je bilo najceneje. Za Loctite spajkalno pasto pa še vedno Farnell. Tudi TME je zelo zanimiv, če ima iskano - po ceni je skoraj po pravilu vedno najcenejši.

Avtor: v.j.Kraj: Veldes PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2023 10:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa fluitin spajka, a ni v redu?
http://b2c.hte.si/izdelek/14297/TINOL-FLUITIN-0-5MM-0-5KG-PAK-SN63-PB37-(CENA-ZA-1KG)

Jaz jo uporabljam že desetletja, sestava je enaka, le flux je verjetno drugačen.

.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2023 11:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
v.j. je napisal/a:
Kaj pa fluitin spajka, a ni v redu?
http://b2c.hte.si/izdelek/14297/TINOL-FLUITIN-0-5MM-0-5KG-PAK-SN63-PB37-(CENA-ZA-1KG)

Jaz jo uporabljam že desetletja, sestava je enaka, le flux je verjetno drugačen.

.


Tole je trenutno v uporabi pri meni.
***Klik***

Za res lepo spajkanje najlepše "dela" multicore. Verjetno zato, ker je fux v žici razporejen v več kanalih. Sicer vse spajke na fotografiji lepo delajo, le temperaturo moraš ujeti pravo. Multicore je najmanj občutliv na temperaturo.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2023 12:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Estonci:
https://www.teval.ee/en/shop/category/workplace-equipment-soldering-and-welding-equipment-solders-922/

Avtor: v.j.Kraj: Veldes PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2023 1:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Fluitin 1532 ima 3 jedra fluxa, kar tudi piše 3 core 2,2%, obstaja pa fluitin s samo 1,1% fluxa. Ne vem ali ima vpliv večje število jeder, zagotovo pa ima vpliv količina in vrsta fluxa. Da bi dal direktno mnenje na obe spajki, bi moral probat.

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Tor Okt 31, 2023 12:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nazadnje sem kupil spajko s svincem v eleshop, skupaj s spajkalnikom TS80P, dobil v nekaj dneh.

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2023 8:08 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prisežem da sem videl kolute spajke s svincem, 14 dni nazaj v MB HTE.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group