www.elektronik.si
Pritrditev odklopnikov na busbar brez zamikanja/rotacije?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: BojanRKraj: Vnanje Gorice PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2024 12:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi sam sem se nekako dokopal do tega, da je SL=slot, še vedno pa ne vem, kaj je SF................ Edit: Zdaj tudi to vem: SoftFinish
Bolj me je čudilo, ker si rekel "Od kolega sem dobil "originalen" izvijač s potiskom "TEM Čatež" na ročaju, pa je bil le navaden PZ2"

Ker tisti SL pomeni, da gre v sponko (sloted - torej je le stanjšan) in nima nobenega kvalitetnega pomena. To sem napačno predpostavil, ker si rekel "..pa je bil le navaden PZ2.
Torej, vsi so navadni izvijači, ali PZ ali PH, eni so le stanjšani (sloted). - Ali pa, kot bi rekel Mucek : lahko se tudi motim.


Nazadnje urejal/a BojanR Tor Mar 12, 2024 1:41 pm; skupaj popravljeno 3 krat

Avtor: shar PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2024 1:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
SL/PZ pomeni Slotted/Pozidrive, torej Pozidriv z zarezo, imenujejo jih tudi PlusMinus/Pozidrive. Na spodnji sliki se lepo vidi zareza, ki je PZ nima.

Avtor: BojanRKraj: Vnanje Gorice PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2024 1:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Super, tole je dobilo smisel. Hvala.

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2024 1:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sebaveh je napisal/a:
Ima tudi Conrad: https://www.conrad.si/sl/search.html?search=sl%2Fpz


Že naročil, thx.

Avtor: tlogar PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2024 7:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zasledil sem jih tudi v merkurju.

Avtor: mateikKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2024 8:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Povsod jih imajo, merkur, bauhaus, marchiol, rexel, eventus verjetno tudi m tehnika...

Ce bi kdo pregledal datasheet od ETI naprav je tudi specificirana glava vijaka. Mozno da tudi ostali.

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2024 9:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem že dobil in res lahko pohvalim uporabnost.

Avtor: tlogar PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2024 3:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za vijačenje je ta res najbolj primerem. Drugače pa, vsak vijak ima svoj izvijač...

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group