www.elektronik.si
Popravilo indukcijske plošče
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom

Avtor: MIMI PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2006 9:14 pm    Naslov sporočila:  Popravilo indukcijske plošče
----------------------------------------------------------------------------
Z veseljem sem 4 leta uporabljala Boschovo indukcijsko ploščo (2+2). Zaradi mojega navdušenja in hvale, so jo kupile tudi 3 moje prijateljice. Sedaj pa me je po komaj 4 letih (seveda je garancija mimo) pustila na cedilu. Kar naenkrat se je nekaj scvrlo in zažgalo, pokazal se je plamen (ki se je videl skozi steklo), pokadilo se je in je ugasnila. Serviser mi je rekel, da se je pokvaril računalnik in da se je ne splača popraviti, ker stane računalnik več kot nova plošča.
Zanima me kako je s popravilom indukcije, ali se res ne da več popraviti, oz. ali je res treba zamenjati celoten računalnik (ta je velik približno 1/3 plošče). Hvala za odgovor! Sad Question

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2006 9:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: ElGrigonKraj: okolica Lenarta PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2006 11:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zamenjavo celotne plošče se ne splača, ker celoten štedilnik ni več toliko vreden. Da pa bi kdo to posebej servisiral (popravljal) pa ne verjamem.

Avtor: jurKraj: [color=zelena]Ljubljana[/color] PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2006 10:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Popravilo je odvisno od tega, kje je zagorelo tisto, kar se je videlo skozi ploščo. Lahko je prežgalo nadomestljivo žičko. Če je serviser spodoben in sposoben in je ugotovil, da se popravilo ne splača, je možno, da to drži. Res pa je, da so serviserji večkrat usposobljeni za menjavo cele komponente in ne znajo zamenjati prežgane žičke.

Jur

Avtor: GavranKraj: Posavje PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2006 6:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sicer ne poznam servisa in serviserja, sem pa enkrat pred leti imel razgovor za delo serviserja in so mi obljubljali (kot merilo pri plači) tudi neke vrste provizijo od prodanih rezervnih delov ( ni bil Bosch!). Poskusi fotografirati skurjen del. Računalnik običajno ne odpove s plamenom. Plamen spada k napajalniku (posledica skurjenega napajalnika pa je lahko tudi skurjen računalnik) ali pa močnostne stopnje. Indukcijski štedilnik ima vgrajene močne oscilatorje kot je moč plošč, recimo 1 kW in tam bi lahko bil plamen.

Avtor: kiklopKraj: Ojstrca PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 4:38 pm    Naslov sporočila:  Indukcijska kuhalna plosca
----------------------------------------------------------------------------
V zvezi z ze omenjeno napako na vezju indukcijske kuhalne plosce, prilagam se sliko, saj se je meni pripetila podobna nezgoda. Plosca je Gorenje, in na servisu pravijo da pregorelega vezja ne popravljajo, pac pa samo zamenjajo. Meni se zdi, da za nekoga ki se spozna na spajkanje vezij, popravilo pregorene zicke nebi smel biti problem. Pozna kdo kaksnega elektronika, ki bi mi lahko to popravil? LP. Andrej[/scroll]

Avtor: klemen88Kraj: Slovenj Gradec PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 4:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na sami sliki se ne vidi, da bi bil kakšen element poškodovan. Kaj je pod to tiskanino? Ker iz slike se vidi, kot da se je nekaj smodilo pod tiskanino, kjer so povezave.

Avtor: kiklopKraj: Ojstrca PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 4:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne, vsi elementi izgledajo celi, in tam kjer je tiskanina, na drugi strani tudi ni nobenega elementa. Je samo opcija za neko varovalko (F200 20A). Sem razmisljal da bi jo nabavil, in videl ce bi tako premostil skurjeno zicko. Ce kaj pomaga, pripenjam se bolj podrobno sliko mesta, kjer je zgorelo.

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 5:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A je bila mogoče na tiskanini tanka vezica, ki jo je odneslo (kao varovalka)?
Daj še kako makro sliko zažganega dela...

Avtor: AzraelKraj: Gorje PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 5:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se je mogoče tam nabirala umazanija in je prišlo do preboja?

Poskusi očistiti osmojeno mesto z izo-propil alkoholom, mogoče se bo več videlo in pri slikanju uporabi makro funkcijo.

Avtor: kiklopKraj: Ojstrca PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 5:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Upam, da se dovolj vidi. Predvsem da sta na levi strani spodnji in zgornji kontakt scvrta. desno od njih je scvrta se ena crtica ("zicka").

Avtor: kiklopKraj: Ojstrca PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 6:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
evo, makro slike......

Avtor: lipaKraj: Lipa Beltinci PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 7:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole me spominja na strelo.

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 7:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tule je verjetno bila vezica. Vsaj zgornji rob odžganega dela kaže na to, ker je popolnoma raven.
Vprašanje je, zakaj je odneslo vezico?

Avtor: kiklopKraj: Ojstrca PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 9:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imas prav. Vpasanje je, zakaj je odneslo vezico...
Jaz sem poskusil vstaviti varovalko v rezo na drugi strani tiskanine, in stvar je delovala, vse dokler nisem vklopil indukcijske plosce. Normalno pa delajo navadne plosce na spirale. Prvo sem mislil, da se to zgodi samo ko prizgem veliko indukcijsko plosco, pa se je izkazalo da se skuri varovalko tudi pri vklopu male indukcijske plosce. To izkljuci moznost, da bi bila za napako kriva stara ali pokvarjena plosca. Kot laik razmisljam, da gre ocitno cez varovalko previsoka napetost, tako da je kaksen element pred varovalko, tak ki regulira napetos, najbrz krivec za napako. Pozna kdo kaksnega mojstra, ki bi si vzel cas in pogledal zadevo. JAz sem klical na Gorenje servis, in povedali so da celo vezje pride 208eur. Hm, veliko ne?

Stran 1 od 4

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group